Skocz do zawartości
christodevillo

Fotoprzestroga +18

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.zory.dlawas.pl/news/Motocyklem-w-passata,5574.html

 

to bardzo ciekawe, bo przejeżdżałem obok tego rozbitego passka, a w robocie dowiedziałem się, że koleś na motorze wpierw był w lokalnym barze (nie wiem czy pił!) i później zapieprzał i wyprzedzał wszystkich tam i z powrotem. Artykuł pokazuje motocyklistę jako niewinnego, ale pomyślmy nad jednym: 18-latek na ścigaczu? to już nie jest mądre. Dla wszystkich broniących motocyklistów i wytykających kierowcom, że nie patrzą w lusterka-tam jest podwójna ciągła!! dla niedowiarków zrobię zdjęcia, więc dziwi mnie, że w artykule kierowca Passata jest opisany jako winny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kierujący volkswagenem passatem podczas skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności i zajechał drogę wyprzedzającemu go motocyklowi"

 

A od kiedy to na skrzyżowaniu można wyprzedzać? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu nie było skrzyżowania tylko co chwila wjazdy do prywatnych posesji, ale istotny jest fakt, że jest tam podwójna ciągła o czym redaktorzy nie wspomnieli ani słowem. Dziś dowiedziałem się od znajomków z pracy, którzy mieszkają w sąsiedztwie tego młodzieńca, że podobno nie miał nawet prawa jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A od kiedy to na skrzyżowaniu można wyprzedzać? :hmm

 

Ja tam z tego tekstu co zacytowałeś, ani z samego artykułu, nie wyczytałem żeby zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu. Może po prostu wjeżdżał na posesje.

 

edit:

 

oooo Rafał mnie uprzedził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacza1982 - podwójna ciągła oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią,

 

nie oznacza zakazu wyprzedzania !

 

Jeśli droga jest na tyle szeroka że można jednośladem wyprzedzić bez najeżdżania na podwójną linię, to takie wyprzedzanie jest zgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilu w tej sprawie co napisałeś to przepisy są nie do końca ostre...

 

ze tak napisze, co policjant to moze to inaczej zinterpretować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym miejscu nie było skrzyżowania tylko co chwila wjazdy do prywatnych posesji, ale istotny jest fakt, że jest tam podwójna ciągła o czym redaktorzy nie wspomnieli ani słowem.

 

Kiedyś dostałem mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a tym skrzyżowaniem był wyjazd z posesji na prostej drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś dostałem mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a tym skrzyżowaniem był wyjazd z posesji na prostej drodze

 

Wystarczy,jeżeli droga boczna jest utwardzona na odpowiedniej długości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem, gówniarzom załozyłbym w samochodach kagańce ograniczające prędkość

 

"...- Ofiary to młodzi ludzie w wieku od szesnastu do dwudziestukilku lat, mieszkańcy powiatu strzeleckiego - informuje portal 24opole.pl mł. insp. Jacek Zamorowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierowca fiata uno zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka volkswagenem passatem.

 

W wypadku zginęło pięć osób jadących fiatem. Do szpitala trafiła szósta osoba podróżująca uno, oraz kierowca i dwójka pasażerów volkswagena..."

 

Tym bardziej jeżdżącymi takimi puszkami jak uno.

 

Do tego jazda bez pasów!

 

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ludzie piszą droga była źle oznakowana... odnośnie taxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze gdzie niby była droga zle oznakowana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności