Skocz do zawartości
christodevillo

Fotoprzestroga +18

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio to już się robi normą niestety. Auto pewnie rodziców bo wątpię żeby 19 letniego chłopaka było stać na b6. A auto casco nie pokrywa strat za jazdę po pijaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaśnicą proszkowa trzeba przed użyciem uderzyć w coś twardego. Ja bym to zrobił o głowę tego filmującego... Niezrozumiałe jest dla mnie zachowanie tych ludzi. Dla mnie to oczywista sprawa że trzeba pomóc. Wiem jak się zachować, miałem kurs pierwszej pomocy w technikum. Zresztą i bez kursu wiadomo co robić. Dla mnie to taki naturalny odruch. Jak się pali to trzeba gasić wszystkimi dostępnymi środkami. Niestety coraz częściej widać znieczulice i to nie tylko na filmikach z Rosji...

 

Co do fotelików. Wdałem się kiedyś w dyskusje ze znajomym policjantem, on stwierdził ze kumple mu mandatu nie wstawia i jak po swoim podwórku jeździ to nie używa fotelika. Zapytałem czy jego odznaka uchroni dziecko podczas uderzenia np. w latarnie.

Takie filmy powinni puszczać w TV a dodatkowo zwiększyć mandaty tak np 500 i 10pkt za brak fotelika.

Edytowane przez gorin83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wdałem się kiedyś w dyskusje ze znajomym policjantem, on stwierdził ze kumple mu mandatu nie wstawia i jak po swoim podwórku jeździ to nie używa fotelika

Ładnych masz znajomych,policjant co to musi fotelika używać;)...ano nie dorósł.

Potraktuj to jako żart i OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak młode Angole jeżdzą. Wczoraj jechałem do pracy, dojeżdzałem do ronda i jakiś młody cieć w Subaru mi wyjechał pod prąd z ronda (wbił się na rondo pod prąd)prosto na mnie. Chlapa pośniegowa, śliska nawierzchnia ja zdąrzyłem sie zatrzymać on zdąrzył mnie ominąć, i tylko mnie ochlapał błotem pośniegowym. Ale gdybym był dwa metry dalej nie wiem nie miałbym zimowych opon nie wychamowałbym czy jechałbym za szybko albo poprostu on chwilke później wjechał to wbiłby się we mnie. Przeważnie są to młodzi kierowcy w małych autkach Corsa Saxo Clio 106 którzy jak Idioci sie zachowują na drogach popisując się przed kolegami czy dziewczynami. Ja taż nie mam dużego doświadczenia, ale nie kręci mnie jazda na ręcznym palenie opon itp. Nigdy mnie to nie kręciło, ani razu nie ruszałem z piskiem opon lub na rękawie. Chcę poprostu bezpiecznie dojechać do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wbił się na rondo pod prąd

może to nasz :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kręci mnie jazda na ręcznym palenie opon itp

wiesz jazda na ręcznym w pasiorze raczej się nie da :D a i palenie gum nie wypada :P poświrować można ale z głową, tam gdzie nie ma nikogo jest pusty plac a nie na publicznych drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można ale jak sie jedzie np firmowym autem. Ja swój kupiłem za swoje zarobione ciężko pieniądze, mi tam jest szkoda auta. Hamulce opony sprzęgło itp... to nie jest tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No można ale jak sie jedzie np firmowym autem.

i potem zdziera się naklejki i sprzedaje padło jako jeżdżone do kościoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te strażaki: pytanie brak im sprzętu , umiejętności czy kumatego dowódcy

 

!! Uwaga drastyczne !!

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o tym wypadku i było napisane, że nie mogli wjechać tam podnośnikiem bo brama była za wąska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no hańba dla tych strażaków. Wygląda jakby tam się znaleźli przez przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedz co oni mogli zrobic w 4 min ? Nie mając poduszek ? Przecież oni nie kupują za swoją wypłatę sprzętu tylko to Państwo ich sponsoruje. Jak drabina ma tyle a nie więcej to co mieli zrobić ? Zresztą nie wiem czy poduszka coś by dała bo musiałbyś wymagać by odepchnęli się od ściany i skoczyli do tyłu (inaczej pion w dół po papapetach). Nie sądzę by można było coś więcej zrobić przy tym sprzęcie co posiadali, i tak strażacy zostali bardziej poszkodowani niż ci Państwo co tam wisieli. (wstrząs mózgu, złamanie nogi, ręki w przypadku strażaka). Temu gościowi co wisiał nic się nie stało, zamortyzował go strażak co wchodził własnie po drabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co wisiał też miał połamane kończyny-po zobaczeniu tego filmu poszukałem info o tym zdarzeniu. I dowiedziałem się, że strażacy z tamtej jednostki zajmują te stanowiska niestety nie na podstawie obiektywnego wyboru, a na podstawie skorumpowanej protekcji. I chyba można w to uwierzyć oglądając ten materiał. Dla mnie jest karygodne, żeby straż nie dysponowała drabiną, która sięga 2go piętra, a wytłumaczenie, że wóz tam nie mógł wjechać też wydaje się być śmieszne, jeśli wziąć pod uwagę, że w tym w mieście, większość zabudowy to właśnie takie kamienice z końca XIX wieku.

Ale napisałem o hańbie oceniając tylko i wyłącznie to co oni robili tam, a co mogli zrobić, dysponując tylko tą drabiną. Po pierwsze ile czasu zajęło im przyniesienie tej drabiny. Gdy ją już przynieśli, ile czasu zajęło im wejście na tą drabinę? Przecież z tej drabiny spokojnie ściągnęli by tych ludzi, tylko trzeba było najpierw wejść na nią, a nie podstawić i patrzeć się. Strażak, który spadł z drabiny, gdyby wszedł od razu to pewnie pomógł by wejść mężczyźnie na drabinę i na pewno by nie spadli. Ale jak było to widać na filmie-jak już strażak postanowił wejść, było już za późno. A gdy już spadli, to żaden z nich nie raczył nawet sprawdzić co z mężczyzną.

Mam wielki szacunek do strażaków, ale Ci z tego materiału nie zasługują na miano strażaka-ja wiem, że to była trudna sytuacja i człowiek różnie może się zachować, ale nie rozmawiamy przecież o laikach, a o zawodowcach, przeszkolonych na takie ewentualności. A tu chyba laik by sobie lepiej poradził....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagapił się... x2

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności