Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda jeszcze nie mam hidów ale sprawdzałem jak wygląda u mnie osadzenie żarówki w światłach mijania i jest na wcisk. Tak więc nie widzę problemów z zamontowaniem hida oczywiśie warunkiem jest żarnik z metalową podstawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, iż wymienili mi przetwornicę i już wszystko działa. Generalnie jest ok ale widać wyraźnie, że prawy odbłyśnik jest w nieco gorszym stanie niż lewy. Regeneracja lub wymiana odbłyśników wiele by wniosła do tematu ale może kiedyś... teraz dorzuciłem również światła dzienne także zużycie soczewki będzie stosunkowo mniejsze...

 

Nie będę już operował zdjęciami także opiszę wszystko słownie tak by każdy zrozumiał.

By wyciągnąć żarówkę z lampy musimy wyciągnąć z soczewki mocowanie, w którym jest żarówka. Robi się to poprzez przekręcenie mocowania. Coś na zasadzie gwintu z tym, że jego skok to niecały centymetr. Żarówka jest tam mocowana na wcisk.

Pierwszy problem to fakt, że żarnik nie ma konektorów tylko KABLE. Po drugie kable zasilające do xenonu są zakończone właśnie konektorkami (identycznymi co wymontowana żarówka H7), które mają być połączone z tą właśnie kostką. Należy więc na początku wyciągnąć kostkę z tego "koszyczka".

Następnie trzeba osadzić żarnik w koszyczku ale jak to zrobić skoro nie da się go tam włożyć ani górą ani dołem. Kable żarnika zakończone są dość sporymi wtyczkami. Musiałem w połowie rozciąć kable, włożyć palnik do koszyczka oraz zalutować kable.

Ponowne "wkręcenie" mocowania również nie jest proste. Nie można już do niego nieruchomo przymocować żarnika, ponieważ nie ma już w nim kostki, która dość stabilnie trzymała żarówkę. W tym momencie jest tylko mocowanie, blaszki dociskające oraz żarnik. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że samo wkręcenie w soczewkę 2 żarników zajęło mi z 1 godziną (nie licząc lutowania, cięcia itp... mocowanie przetwornic również swoją drogą...).

 

Nie wiem może ktoś ma inny sposób, może ktoś kupował inne zestawy ale przy takich akcesoriach, sposobie ustalania żarówki oraz budowy żarnika NIE DA SIĘ zrobić tego w inny sposób. Może są jakieś adaptery do łatwiejszego montażu, nie wiem. JAkoś dziwne, że nikt o nich nie pisał.

 

 

Ja co prawda jeszcze nie mam hidów ale sprawdzałem jak wygląda u mnie osadzenie żarówki w światłach mijania i jest na wcisk. Tak więc nie widzę problemów z zamontowaniem hida oczywiśie warunkiem jest żarnik z metalową podstawą.

 

No ja już widzę jak Ty sobie tam coś wciśniesz... Nawet jakbyś znalazł hida bez kabli tylko z takimi samymi bolcami co halogen to i tak musiałbyś ciąć ten kabel bo niby skąd byś wtedy wziął zasilanie? Proponuję najpierw zorientować się w temacie niż wypisywać bzdury , o których nie masz pojęcia :)

 

Tutaj omawiany "koszyczek" na zdjęciu już bez kostki, w którą od góry wchodzi H7.

koszyczek.jpg

Edytowane przez tommek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym założyć do swojego Passata B6 hidy, jednak nie chcę niszczyć tego oryginalnego koszyczka. Są jakieś adaptery do tego ?

20160217_171605.jpg

Edytowane przez nlesniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić tak samo jak ja. Co tam masz niszczyć? Wyciągasz z niego H7 i kostkę i wsadzasz HIDa z zestawu, reszta tak jak pisałem. JAk nie chcesz z niego wyciągać kostki (czyli wg Ciebie niszczyć) to odpuść temat HIDów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja już widzę jak Ty sobie tam coś wciśniesz... Nawet jakbyś znalazł hida bez kabli tylko z takimi samymi bolcami co halogen to i tak musiałbyś ciąć ten kabel bo niby skąd byś wtedy wziął zasilanie? Proponuję najpierw zorientować się w temacie niż wypisywać bzdury , o których nie masz pojęcia

 

Proponuje zapoznać się z tym tematem: http://forum.vw-passat.pl/threads/26688-Samodzielna-wymiana-%C5%BCar%C3%B3wek-H7-W-B6 później będziesz wiedział o jakich bzdurach wypisuję. Dobitnie masz tu wskazane jakie są rodzaje osadzenia żarówek w Passacie B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał hidy do swojego Passata. Czytając ten wątek dowiedziałem się, że należy przeprogramowac światła na xenon. Jakiego kabla potrzebuje, zeby to zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag-Com

Vcds

Vag Can Pro

Vas

 

Btw. Nie uważacie że HiD do zwykłych lamp to zło w najczystszej postaci? Przecież to oślepia każdego. Mijanie takiego na drodze, lub niech taki jedzie za Tobą to jest oślepienie 100%. Latam dużo, a i pracowało się jako kierowca Busa (polska-chiny w 2 godziny :D ) to wiem o czym mówię.

Osobiście uważam że powinni konfiskować całe auta za posiadanie takiego nie wiadomo co nie wiadomo gdzie świecącego O.o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel vag k+can podejdzie czy musi być jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

jest ktoś ze śląska (DG, Kato, Czewa) co ma w swojej B6 hidy ?

Bym podjechał i oglądnął sobie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierowca Busa (polska-chiny w 2 godziny )

 

Co ty piszesz człowieku? Jakie Chiny w 2 godziny?

 

Swoją drogą miałem hidy w swoim i nikogo nie oślepiałem, nikt mi nie mrugał, nikt nie miał żadnego "ale" na stacji diagnostycznej. Kwestia sprawdzenia na ścieżce diagnostycznej po wymianie żarników/żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam HIDa 55W od miesiąca i muszę wam powiedzieć, że jestem zadowolony z zakupu, bo w końcu wszystko widzę na drodze nocą. Co prawda, musiałem zmieniać komputerowo w ustawieniach na (ksenonowe bez przysłony) bo przy opcji z przysłoną i włączeniu świateł drogowych pojawiał się błąd przepalonej żarówki. Teraz jest ok i można jeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić przetwornice z funkcją CAN-BUS czyli cała elektryka auta rozpoznaje żarniki jako sprawne żarówki i nie trzeba nic kodować ani zmieniać na żadne xenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupione były 2 komplety http://allegro.pl/przetwornica-hid-mini-slim-55w-ac-xenon-h1-h4-h7-i5228789031.html. Jeden komplet zakładał mój kolega do swojego passata b6, a drugi Ja do swojego. Po montażu obu kompletów u kolegi było ok, a Ja musiałem zmienić komputerowo w ustawieniach na ksenonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja mam HIDa 55W od miesiąca i muszę wam powiedzieć, że jestem zadowolony z zakupu, bo w końcu wszystko widzę na drodze nocą. Co prawda, musiałem zmieniać komputerowo w ustawieniach na (ksenonowe bez przysłony) bo przy opcji z przysłoną i włączeniu świateł drogowych pojawiał się błąd przepalonej żarówki. Teraz jest ok i można jeździć :)

 

które dokladnie kupiłeś ?

Chowają Ci się w kloszu za gumą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanko,

 

mam możność kupienia tego po taniości :

1.jpg

2.jpg

 

Podobno jeździły w Leonie z 2008 r przez 6 miesięcy i nie było problemów, co myślicie brać to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie warto. Lepiej kup dobre żarówki, te zenony nie świecą. Jak nie jeździsz wieczorami i w nocy to zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od żarników. Oryginalne Philipsy kosztują więcej niż większość zestawów zenonów. Miałem w B5 podróby D2S, znajomi mają HIDy i to nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już wcześniej pisałem, mam hidy 5000K i jestem z nich zadowolony, bardziej niż z żarówek. A próbowałem wiele marek i różnych typów...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

a powiedz czy da się to schować w ubudowie klosza za tą gumą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zmieściłem przetwornicy w obudowie kosza, ale została umiejętnie schowana [emoji6]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

A miałeś wersje z CANBUS czy bez ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko ...

Wiadomo paski posiadają szynę CANBUS...

Czy mogę kupić tańsze, ale na pewno cyfrowe hidy i w przypadku błędów z przepaloną żarówką zmienić kodowanie w VCDS na xenony ?

Mam VCDS i pewnie poradziłbym sobie z tematem.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności