Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Passata 3C variant tdi 2.0 140 KM, wersja SPORTLINE, jako że auto nie było wyposażone w oryginalne światła XENONOWE postanowiłem kupic średniej jakości zestaw HID aby zobaczyć jak to będzie świecić. Zamontowałem to wszystko zgodnie z instrukjcą i wszystko na początku było OK. Następnego dnia gdzy włączyłem światła po chiwli na tablicy rozdzielczej pokazała się informacja że prawe światło nie świeci, troche się zdenerwowałem ale zaświeciłem jeszcze i otrzymałem komunikat że obydwa światła nie świecą :( Nie mając czasu na zerkanie pod maskę wyjechałem z domu i po 4 min wczasie jazdy zaświeciłem światła i światła normalnie zaskoczyły. Takich przypadków jest wiecej jak samochód dłużej postoi lub na chwilę zgaszę światła. Dzwoniłem do sprzedawcy i pytałem się co może być powodem tego, uzyskałem odpowiedź że tak się zdarza gdy jest ujemna temperatura lub tez gdy w samochodzie nie została aktywowana w komputerze opcja światła xenonowe. Mam następujące pytanie do Was, czy ktoś ma w swoim passacie 3C taki zestaw i czy ma znim takie same problemy, lub tez miał i sie uporał. Proszę o wasze sugestie na ten temat. Wiem że HID to chinskie dziadostwo no ale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAG i przestawić na ksenony. I nic innego nie kombinuj, wiem bo sam walczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

off topic:

co to jest HID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HID

 

Wyszukiwarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Opiekunie,

dziękuje za podpowiedź, tylko że prawie na każde zapytanie można napisać "wyszukiwarka".

Tyle też wiem.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle też wiem.

 

Brawo widać robisz postępy. Zostało to docenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak ci kolega napisał, musisz przekodować sterownik na opcje Xenon. Jeszcze jedno, błąd że kupiłeś zestaw średniej jakości, bo przetwornice powodują zakłócenia, a passat jest wymagający. Są zestawy które nie emitują zakłóceń, sam to przetestowałem, na passaciku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Opiekunie,

dziękuje za podpowiedź, tylko że prawie na każde zapytanie można napisać "wyszukiwarka".

Tyle też wiem.

Dziękuję.

Bo wlasnie do tego sluzy wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja kupiłem zestaw hid dedykowany do passata b6 z jakimiś podwójnie ekranowanymi pezetwornicami i jest wszystko OK.Nic niemusiałem żadnym VAGIEM przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że HID to chinskie dziadostwo no ale ....

masz całkowitą racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ja kupiłem zestaw hid dedykowany do passata b6 z jakimiś podwójnie ekranowanymi pezetwornicami i jest wszystko OK.Nic niemusiałem żadnym VAGIEM przestawiać.

 

 

To się ciesz. Niewiele ma to wspólnego z rodzajem hidów. Zauważyłem natomiast, że problemy i potrzeba grzebania VAGiem pojawia się w paskach od 2006 roku. Ci, którzy montowali w roczniku 2005 nie mieli żadnych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Ja mam z grudnia 2005 i po zalozeniu zestawu mialem identyczne objawy jak kolega ktory zalozyl temat. Dopiero gdy kupilem lepszy zestaw wszystko dziala jak nalezy. Ale przetwornice sieja tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzaj hidów to może i nie prawda, może to ma znaczenie. Jeśli, natomiast chodzi o drugą część mojej wypowiedzi, to przejrzyj sobie wszystkie posty o ksenonach (ja swojego czasu tak zrobiłem) a dojdziesz do takiego samego wniosku. Tak czy inaczej, to tylko moje przemyślenia i wcale nie trzeba się z nimi zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Czy może ktoś podać konkretny zestaw HID do Passata B6, który nie powoduje zakłóceń i przede wszystkim nie wywala błędów w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HId to zło.

Mialem hidy w poprzednim aucie. Na poczatku euforia. Ale jakosc rozproszenia nie byla za dobra, wiec wyrzucilem HID i kupilem porzadne zarowki H7. Dopiero to zapewnilo odpowiednia jakosc swiatla. ORI xenon - to jest jedyna alternatywa dla klasycznych swiatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja mam Hid w soczewce i świeci idealnie ,zakup ori ksenonu w b6 to wydatego około 3 tyś ,zestaw jaki by nie polecić, trzeba zmienić ustawienia Vagiem na xenon inaczej będą takie jaja jak wyżej koledzy pisali typu błędy kompa przy daniu na długie lub wyłączanie sie żarnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a moge wczesniej zmienic VAGiem ustawienia na Xenon i jezdzic na normalnych zarowkach?

Czy najpierw musze wstawic zestaw HID a pozniej jechac i przestawic w kompie opcje na Xenon?

Pytam sie bo chce w weekend wstawic HIDY - a w sobote nikt mi nie przekoduje kompa ... tak pojechalym dzis i przestawia mi opcje ;)

 

Pytanko ... co znaczy ze zestaw "sieje" bedzie problem z CB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ale wygeneruje Ci błedy i wraz bedziesz musiał te błędy wykasowac. Byc moze nie trzeba nic kodowac, najpierw sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności