Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie też się zastanawiam nad jej jakością ale parę osób u nas ma te zameienniki od Gruchota i sobie chwali-nic się z nimi podobno nie dzieje:) trzeba by napisać do niego czy wspawał by ori złącze które jest na aukcji wyżej i wtedy była by bajka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t może ktoś użytkuje taki zamiennik ?

1.

2.

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 1.8t może ktoś użytkuje taki zamiennik ?

1.

2.

3.

 

 

nie lepiej podjechać do warsztatu zajmującego się układami wydechowymi by ci zmienili odpowiedni element bądź samą plecionkę wspawali nową, ja dwa lata temu za wymianę plecionki właśnie w takim zakładzie zapłaciłem 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

W najbliższym czasie muszę kupić łącznik elastyczny do mojego passata tylko pytanie takie jaki to ma być rozmiar dokładnie ???

1.8 125ps ADR 99r.

Robił może ktoś to już w takim silniczku ???

PZdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kup sobie 55x150, będziesz miał spaw do czoła, tylko nie kupuj takiej z takim zarobieniem http://allegro.pl/bezkonkurencyjne-zlacze-elastyczne-peszel-i3121777018.html, kup sobie taką http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-50x250mm-350-250-fischer-automot-i3096485757.html. dokładnie chodzi mi o zarobienie w środku, przypatrz się i będziesz wiedział o co chodzi.

 

ta z pierwszego linku to wielokrotnie przepuszczała, zamów w sklepie, w ostateczności oddasz na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma tyle warstw, ze az dziwne aby przepuszczal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z drugiego linku nie sprawdzi się w TDI. Zbyt wysoka temepatura i ponoć szybko się przepala. W TDI złącze jest w komorze silnika, w benzyniakach pod samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na trudny dostep do siatki(pomiary)

Mam pytanie do tych co wymieniali. w tej aukcji http://allegro.pl/lacznik-elastyczny-wydechu-wzmoc-fischer-50x100-i3193653238.html podany jest wymiar (fi) 51,3mm

wydech z tego o wyczytałem to 55mm.

Pytanie czy podejdzie ten łacznik do TDI AVF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno podejść złącze elastyczne 55x105 firm np. HYDRA czy FISCHER lub BOSAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie niestety winowajcą okazały się szklanki. Wymienie je same, wałek jest podobno w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie zaczyna już bardzo pękać ten łącznik. Tzn całe druty już puszczają i jest od góry szczelina. Przez to słychać syk przy przyspieszaniu tak od 1500 do 2000 obr. Auto chyba też trochę moc traci i układ wydechowy chyba też lekko wibruje. Co ciekawe pierwsze oznaki odrywających drutów miałem 8 lat temu, gdy auto było kupione. Do teraz jakoś ten łącznik wytrzymywał, ale już czas na wymianę. Jak wygląda to kosztowo? Tam jest trudny dostęp. Jaka średnica musi być do TDI Avf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik to koszt około 50 zeta i 5 dych spawanie. A rozmiar to najlepiej jedź i niech ci sprawdzą. Ja do swojego brałem 200x55 ale mogłem też wziąć 200x50. To zalezy jak ci mechanik powie - co mu łatwiej podpasuje wspawać.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ? 560 zł?

Ja mówię o samym łączniku. Cena chyba 90-110zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sooory - literówka - "6" mi się razem wcisnęła :P 50 zeta łącznik kosztuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik został wstawiony nowy i nadal jest ten sam świst przy dodawaniu gazu od ok. 1500-2000 obr, ale z reguły na zimnym, na ciepłym silniku już tak zanika. Nie wiem co jest tego przyczyną? Można z tym jeździć, ale nie wiem czy długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wymieniłem łącznik bo stary był pęknięty i pod koniec już nawet pierdział spalinami. Po wymianie przestało telepać silnikiem i cisza nastała. Wstawiłem trochę dłuższy bo zamiast 120 wskoczył 150mm.

 

Co do światu to mam go też ale u mnie to świszczy turbina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich forumowiczow..moze ja opisze swoj problem... u mnie wystepuja straszne drgania w zakresie obrotow jalowych na luzie... straszie wpada w rezonnans tlumik caly wydech mocno trzesie a ten lacznik rozciaga sie i sciaga.. czy to jego wina sa te wibracje.. i czy mozna go zaspawac...wyciac i wstawic zwykla rure. i powinno pomoc... i jak sprawdzic czy napewno sa to drgania przez lacznik..probwalem dociska ta zlacze i drgania w srodku ustepowaly... prosze o odpowiedz i9 pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten łącznik elastyczny to właśnie jest po to by minimalizował drgania na tłumikach, rozciąga się i ściąga. Jakbyś go wywalił to cały układ wydechowy masz sztywny i od drgań mogło by się co nie co pourywać. Masz wszystkie tłumiki ori ? albo już po wymianie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytskie tlumiki oryginalne.. tylko sluchaj on mi nigdy tak nie drgal.. a teraz zaczal i pojawily sie drgania wiecv mysle ze to jego wina.... nie raz zagladalem i nie bylo czegos takiego. tak wszystko jest w oryginale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności