Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś zna wymiary elastycznego łącznika rury w AFN. Etka nic na ten temat nie mówi, a w sklepie nie wiedzą jakich wymiarów jest ów łącze. Wiem że można próbować sprawdzić na obecnym, ale już było coś modzone wcześniej i nie wiem czy prawidłowo dobrali bo na całym wydechu jest wibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie jaki rozmiar łącznika elastycznego wydechu do paska b5 2.8 V6, zabijcie mnie jeżeli było muszę zamówić a nie mam auta dopiero po niedzieli będę mógł zmierzyć, poratujcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50x100 jest w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem takie cos http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-a6-passat-b5-1-9-rura-i6472041127.html ,wywalilem kata , okazalo sie ze plecionka w tym tlumiku prawdopodobnie jest za sztywna ,przy obr. 1700 buczy ze cholera , drzy caly wydech , czy wspawac nowa plecionke - jak tak to jaka , czy rezonans sie niesie z pustej puszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego. Masz problem bo kupiłeś gumno zamiast prawdziwego downpipe.

 

To jest właściwy element zastępujący katalizator :

http://allegro.pl/downpipe-1-9tdi-audi-a4-b5-b7-vw-passat-b5-i-b5-fl-i6454398699.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój zamiennik katalizatora dałem coś ok 150 zł i nie było żadnych problemów. Nie wiem skąd wy bierzecie te części za 300-400 zl, i jeszcze są z nimi kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calosc kosztowala 300 bo musialem dokupic rure srodkowa bo umnie szla calosc razem zrira od turbo do tłumika srodkowego ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego AFN zrobiłem sobie takie cos i zero problemów.

 

http://olx.pl/i2/oferta/passat-b5-b5fl-audi-a4-a6-1-9-tdi-downpipe-2-5-tuning-katalizator-CID5-IDbE9Hb.html#:2d8dd38378

 

 

Nie chciałem pod maskę pakować jakiegoś syfu z czarnej stali pomalowanego srebrzanką , który po 6 miesiącach bedzie cały rudy.

 

Ponadto , jak kupujecie złącze elastyczne, bądź cały element zastępujący katalizator , to pamiętajcie o tym ,ze złącze musi wyglądać w środku jak to które widzicie w linku podanym przezemnie , broń boże nie może posiadać wewnątrz takiej siatki plecionej jak na zewnątrz !!!!! Bo takowe nie nadają sie do silników turbodoładowanych . Taki tani zamiennik z Allegro za 180 pln miałem w ręku i właśnie taki bubel tam był wstawiony.

Edytowane przez bartez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie problem z siatkami. Jak ktoś źle wspawa to problem oczywisty. Ja u siebie katalizator przecielem na wzdłuż tak że wkład wyszedł w jednym kawałku, po wszystkim pospawana wszystko ładnie że nie widać śladu ingerencji, nowa siatka za 40 zł, robota w wladnym zakresie i po dwóch latach bez probpemu z siatka czy buczeniem lub wibracjami. Więc jeśli ktoś trafi na fachowca to bez problemu ogarnie wszystko bez drogich części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie albo w temacie o moim aucie powinien być link do części, którą kupiłem. Też powinny dobijać już 2 lata jak to zamontowałem i nic się nie dzieje. Na taki zamiennik zdecydowałem się tylko dlatego, że nie mam spawarki a spawacz zaśpiewał taką kwotę, że szkoda było gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , tylko moze ja trafilem na jakis bubel i jest zle , dlatego pytam co mam zrobic - czy wspawac nowa plecionke czy wywalic to gowno i kupic downpipe ? bo moze ta pucha daje taki rezonans i buczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ta puszka jest pusta , bez żadnego materiału absorbującego dźwięk , to bedzie to tak samo buczało jak w przypadku pozostawienia pustej wybebeszonej puszki po katalizatorze .

 

Ja po montażu downpipe nie miałem żadnego buczenia i innych histori , a na przeglądach nikt nawet nie zwraca na to uwagi:)

 

Tak to u mnie wyglada pod maska wersja prototypowa :) po upływie roku czasu od zamontowania.

 

ee3f9d7ff659.jpg

Edytowane przez bartez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten łacznik to nie za daleko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica??

 

W 1,8 turbo takie łączniki sa pod podwoziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamówiłem rurę kolektorową wraz z łącznikiem elastycznym,mam pytanie jak w najprostszy sposób odkręcić starą rurę kolektorową? jest jakieś dojście czy trzeba demontować coś od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności