Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

No tak zapomniałem o LED'ach. Sam ich nie stosowałem, ale jak najbardziej mogą być. Cena tych oryginalnych w serwisie jest zabójcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem jak wymienić moje żarówki :) Mimo to zostanę chyba jednak przy czerwonym kolorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ostatnio zmieniałem żarówki w nawiewach na LEDY czerwone walcowe, jedną zrobiłem tak jak kolega na początku tematu a reszte zrobiłem po swojemu a mianowicie :

1.spaloną starą żarówkę niszczymy i wyciągamy dwa styki które idą do końcówki

2.lutujemy rezystor do diody LED na +

3.w starym siedzeniu po żarówce sa dwie dziurki na druciki do żaróweczki LED z rezystorem wkładamy na przymiarkę i obcinamy druciki z LED na równo żeby elegancko pasowały do końcówki.

Kilka fotek zdjęcie351.jpg

Jeszcze w najbliższym czasie dodam fotki jak to świeci w całości.

Może się komuś przyda kto będzie przerabiał:)

Pzdr

zdjęcie348.jpg

zdjęcie349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz żeby to zadziałało na światłowodzie to zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po przeróbce , a mianowice po dołożeniu oświetlenia które w orginale nie posiadałem.

Kupiłem nawiewy z podświetleniem , przełożyłem świtłowody , obciąłem spalone żarówki , dolutowałem diody 5mm 12v i założyłem.

Wszystko śmiga , instalacje na środkowy i prawy nawiew pociągnąłem do wolnego gniazda za zaślepką przy zawiasie na prawych dzrzwiach a lewy nawiew pod przełącznik świateł.

 

Rada: na wyciągnięcie kratek dwa noże śniadaniowe do masła i i równoczesnie z góry i z dołu (w każdej kratce jest jeden ruchomy zaczep).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto efekt mojego liftingu, diody walcowe czerwone, 5 mm. Świeci 100 razy lepiej niż te ori żaróweczki

zdjęcie356.jpg

zdjęcie354.jpg

zdjęcie355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajny efekt:-) akurat jedna juz mi padla:-( wiec zrobie tak samo;-) a czy na pewno jest potrzebny ten rezystor?? jak robiłem podswietlenie klamek wew. to tam dalem rezystor ale moim zdaniem nic on nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest tak w paszczaku masz 12v napięcie a taka dioda pobiera 3v to jakoś te 12v trzeba zredukować na 3v żeby się nie spaliła. Po to jest ten rezystor, to są groszowe sprawy także nie ma się co bać jakiś tam wysokich kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz. wiem ze koszta nie wielkie bo mam to wszystko w podswietlaniu klamek wewnatrz tylko sie tak pytalem dla swojej inforamcji:-P aha jeszcze jakiej mocy dales rezystory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480Ohm albo 560Ohm takie zielonkawe były to raczej 560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie weekend i bede walczyl z tym:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje fajny efekt:-) akurat jedna juz mi padla:-( wiec zrobie tak samo;-) a czy na pewno jest potrzebny ten rezystor?? jak robiłem podswietlenie klamek wew. to tam dalem rezystor ale moim zdaniem nic on nie daje

 

 

nic nie daje? a prawo Ohma znasz? Podłącz diodę 3V-oltową pod 12V i zobaczymy czy rezystor nic nie daje.

 

---------- Dodano o 14:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:56 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze praw Ohma'a: nie wychodź z doma bez łoma.

Drugie prawo Ohm'a: im łom cięższy tym trup pewniejszy.

 

sorry za OT, tak mi się nasunęło :offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem diode na 3v z rezystorem i gdy wlaczylem swiatla to swiecila ale za to gasla ta co podswietla przycisk otwierania szyb. Na drugi dzien kupilem 12v i wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tak jak podepniesz taką diodę led nie wiem ile ona ma dokładnie 0,3V pod 12V to będziesz ją widział jak świeci ostatni raz.

Ja do każdej diody wlutowałem rezystor i wszystko świeci jak należy zresztą efekt jest na zdjęciach wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś foto dokładne gdzie podłaczyć instalację od nawiewów , zrobiłem wszystko na ledach i pytanie gdzie dokładnie to podłaczyć z racji że nie mam ori instalalcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz to podłączyć pod zapalniczkę albo pod włącznik świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony deski pod zaslepka boczna jest kostka do podlaczenia nawiewow ( ta sama zaslepka co z drugiej strony kryje bezpieczniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , jutro sprawdzę to czy jest kostka . Czy to możliwe że miałem światłowód i żaróweczki w środkowym nawiewie , a w bocznych nic . No i zero instalacji . Skoro nie ma instalacji to po co montować tylko do środkowego nawiewu żarówki . A co do podłaczenia do włacznika świateł to gdzieś blisko niego , czy może kable idą tam gdzie te wszystkie kostki z lewej strony na dole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz z prawej strony kostke wolna 2 pinowa, wiec ja bym podlaczyla jak ori

 

A co do srodkowego nawiewu, pewnie ktos wymienial bo dosc wadliwe sa i zalozyl podswietlana wersje, bo takich jest wiekszosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności