Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Miernik w łape i tyle.A najlepiej zacznij od sprawdzenia bezpieczników.Niektóre paski nie miały montowanego podswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jak wyciągnę nawiewy to nawet takiego czegoś nie ma, gdzie mógłbym takie coś nabyć?

Z tego chyba co zauwazyłem to jest możliwość aby coś wpiąć lecz samego tego pizdorlnika niemam, a efekt fajny i zrobiłbym sobie i takie coś u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montował ktoś może do fabrycznej oprawki diodę białą 12V ?? chciałbym wykorzystać wbudowany światłowód... i właśnie zastanawiam się nad zastosowaniem diody białej lub diody czerwonej... ewentualnie może macie jakieś inne pomysły czy też patenty na żarówki z obudowami/oprawkami ?? (szkoda, że tutaj nie ma możliwości wymiany żarówki jak w przypadku podświetlenia zapalniczki...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki da się wymienić. Ostatni koszt jaki znam to około 20zł/szt. Inna metoda to użycie obecnych "oprawek" i wlutowanie nowych żarówek jak to mówią "z wąsami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i zaśpiewali mi po 23zł :D

Postanowiłem jednak zastosować diody ultra mocne i białe na 12V. Całość została wykonana bez lutowania... diody zostały wklejone w oprawki a "wąsy" czy tam nóżki służą jako wsuwki i wszystko śmiga aż miło...

Jednak planuję teraz pójść w stronę czerwonych ledów z rezystorami za każdym piktogramem... poszukuję tylko patentu na wtyczki do ori instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Co do wymiany żarówek w nawiewach to nie trzeba ich lutować ani kupować nowych za 20 zł.Ja kupiłem na stacji benzynowej żarówki 12v 1,2w po 1zł i wymieniłem.

1-zgniotłem starą

2-wydłubałem szkło (tak aby tylko zostały wąsy starej żarówki)

3-ustawiłem wąsy na żarówce i w oprawce aby się stykały po wciśnięciu żarówki do oprawki

4-wciśnięcie żarówki w oprawkę podłączenie sprawdzić czy działa jak nie to poprawić wąsy

5-działa super montaż nawiewu na swoje miejsce

Trwało to zaledwie 5 min

Mam zdjęcia jak coś to wrzucę jak będę miał kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zamontowałem u siebie w nawiewach diody czerwone ( nie miałem oryginalnie podświetlenia) wszystko wyszło fajnie, pięknie tylko diody trochę za jasno świecą znaczy jaśniej niż cała reszta oświetlenia czy można coś z tym zrobić czy trzeba by zakładać inne diody, rezystory?? nie wiem jaki rezystor był założony gdyż kupiłem na allegro cały komplet dioda + rezystor na 12v.

 

A może komuś udało się podświetlić ten biały poziomy pasek na pokrętle od nawiewów?? tak pomyślałem ze super by to wyglądało tylko nie miałem pomysłu jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabbok ja poprosiłbym o fotki z tego zabiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

zamontowałem u siebie w nawiewach diody czerwone ( nie miałem oryginalnie podświetlenia) wszystko wyszło fajnie, pięknie tylko diody trochę za jasno świecą znaczy jaśniej niż cała reszta oświetlenia czy można coś z tym zrobić czy trzeba by zakładać inne diody, rezystory?? nie wiem jaki rezystor był założony gdyż kupiłem na allegro cały komplet dioda + rezystor na 12v.

 

A może komuś udało się podświetlić ten biały poziomy pasek na pokrętle od nawiewów?? tak pomyślałem ze super by to wyglądało tylko nie miałem pomysłu jak to zrobić.

 

Ja miałem u siebie podobnie, początkowo dałem diody czerwone 3V i rezystory chyba 2,7k... świeciło zdecydowanie za mocno... więc postanowiłem dołożyć na "żyle" głównej... wstawiłem jeszcze raz 2,7k ale świeciło za ciemno... więc zabrałem pudełeczko z rezystorkami i metodą prób i błędów (na krótko) podłączałem różnych wartości... aż znalazłem właściwą. Wygląda to mniej więcej tak:

64a021ba9c504789m.jpg

Nie wiem jak Ty się wpinałeś i skąd brałeś zasilanie...

co do pokręteł to faktycznie wyglądałoby to kozacko (zaryzykuje, że lepiej jak nawiewy z superb-a)... ale wydaje mi się to trochę niemożliwe do zrealizowania... nie ma gdzie zainstalować tam diody (w przeciwieństwie do pokręteł z superb-a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Ty się wpinałeś i skąd brałeś zasilanie...

co do pokręteł to faktycznie wyglądałoby to kozacko (zaryzykuje, że lepiej jak nawiewy z superb-a)... ale wydaje mi się to trochę niemożliwe do zrealizowania... nie ma gdzie zainstalować tam diody (w przeciwieństwie do pokręteł z superb-a)

 

Da sie;]

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=23&t=487918&start=28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-STACH- dzięki bede miał chwile wolnego czasu to tez pokombinuje z rezystorami. Podpiąłem się pod oryginalny kabelek od podświetlenia nawiewów ten koło schowka pasażera.

 

a z podświetleniem pokręteł będę walczył kupie jakieś najtańsze na allegro żeby móc pokombinować i nie było szkoda i może uda się cos zrobić. jak coś to podziele się informacjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dlaczego nie widać zdjęć???

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nic nie widać zdjęć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś kto bedzie to teraz robił niech zrobi nowe fotki .. Jaką diode zastosować żeby dobrze podświetlić światłowód ? białą czy czerwoną ? jakiej wielkośći ? oporoniki trzeba dawać ? ... mam wszystkie kratki do naprawy .

Edytowane przez Goldeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk z igłą dużo mi dzisiaj ułatwił :ok

Dzięki Panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

czy ktoś może mi powiedzieć jak bez inwazyjnie wyjąc te kratki bo walczę z tym i nie chcą wyjść a nie chce dechy popsuć. jest na to jakiś myk ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc nożem jakos podważają. Sam się przymierzam,ale jakos czasu brak :(. Może ktoś ma jakiś filmik jak to demontować i udostępnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 płaskie noże wtykasz między tapicerkę a kratki nawiewów i odczepiasz zatrzaski. Są po 3 na dole i na górze. Poczujesz jak odskoczy. Robiłem najpierw dół a potem górę. I ciągniesz do siebie oczywiście. Jest kilka sposobów jak to zrobić: szpachelki, noże i śrubokręty. I każdy z nich, z wyczuciem, jest dobry. Jak ktoś napisał, nie ma co się bać, tapicerka się nie odkształci.

Ja się zabrałem za to przy okazji powrotu ze sklepu, i z jednym płaskim śrubokrętem. Tapicerka się nie odkształciła i udało się wyjąć.

 

Pamiętajcie o kablach. W środkowym panelu są cholernie krótkie i trzeba podważyć wtyczkę i ją wyjąć zanim całkowicie wyjmiecie panel nawiewu.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną kratkę udało mi się wydłubać, masakra 4 noże i jeszcze nie chciała wyleź :/ jak zrobię wszystkie dodam jakieś foty może pomogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że najgorsza jest kratka pasażera, najłatwiejsza środkowa.

Pierwszy raz wyjąć jest masakra, potem już jakoś to idzie.

Noże, ze 4-5 sztuk płaskich, cienkich i dobrze by się nie gięły, do tego z dwa wiadra cierpliwości i do boju... :mur

Za pierwszym razem sukces odtrąbiłem po jakiś prawie 2h więc ostrzegam, że łatwo nie jest.

Tapicerka w każdym razie się nie odkształci mimo ostrego jej "katowania", gorzej z kratkami - trzeba uważać, by nie obdrapać na krawędziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności