Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto w 239 tysiącach pojazdów osobowo-dostawczych Amarok stwierdzono ryzyko nieszczelności przewodów paliwowych

 

To chyba nie tyczy się pompy olejowej ? Nie widzę nic na temat pompy olejowej tam, ale widzę, że vw coraz więcej ma problemów wieku dziecięcego, co jest normalne jak się wprowadza nową technologią a użytkownicy są testerami, jak w każdej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja zapytam A jak to jest ze zbierakiem w silnikach TDI-CR???

czy słyszał ktoś o przypadkach zbieraka???

Ja mam CBBB z 2008r niedługo 100tyś stuknie ale zaczynam się niepokoić

No właśnie, a jak wygląda sprawa z tym zabierakiem w CR-kach? Mój z 10.2009, przebieg 160tys.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz moduł pompy na kołach zębatych to nie usłyszysz niepokojących dźwięków.Inaczej jest z napędem łańcuchowo-zębatkowym(wyciągnięty łańcuch,zużyty napinacz,wytarte zęby na zębatce....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz moduł pompy na kołach zębatych to nie usłyszysz niepokojących dźwięków.Inaczej jest z napędem łańcuchowo-zębatkowym(wyciągnięty łańcuch,zużyty napinacz,wytarte zęby na zębatce....)

 

Z tego co się orientuje jest na łańcuchu. Poprzedni właściciel nic przy pompie nie robił a w Niemczech przez dwa lata prawdopodobnie też nic nie było robione. Silnik BMP 2005r (modelowo 2006) więc, po vinie na stronie : http://vaglog.rtnet.pl/index.php?o=oilgear pokazywało mi, że ma łańcuch.

Z tego co się orientuje to jest 8-zaworowy.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia (oprócz tej strony) jaką się ma pompę ?

 

TZN. wydaje mi się że jest 8 zaworowy, mogę się mylić.

Edytowane przez trasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dźwięku z filmiku nic nie wskazuje na to aby łańcuch był wyciągnięty...podaj na priv nr vin to sprawdzimy dokładnie co w nim siedzi.Może się mylę, ale "bmp" w 100% to napęd łańcuchowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku, czy żeby dostać się do zabieraka tzn. odkręcić pompę w silniku BKP trzeba ściągać rozrząd? Tak mi oznajmił mechanik. Podobno nie można odkręcić jednej śrubki od pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza nam napinacz.nie trzeba rozpinać rozrządu.odkręć małą zębatkę na 4 fasole i zdemontuj moduł pompy(8 torxów)- najłatwiejsze rozwiązanie w napędzie łańcuchowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje - jak wygląda dostęp do napędu pompy w silniku BMR ? Chciałbym go obejrzeć i ew.wysłać do regeneracji

bo autko ma już 212 ytś. przebiegu.Może istnieje jakiś filmik z takiej operacji ? Ja nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim BMR robiłem na zestawie od Tomka,

micha w dół i reszta jak na dłoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim BMR robiłem na zestawie od Tomka,

micha w dół i reszta jak na dłoni

 

Ile Cię to kosztowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie naprawdę warto profilaktycznie zrzucić miskę i sprawdzić ten napęd żeby później nie płakać w obie garście! U mnie micha poszła w dół przy 240 kkm, stan tego sześciokątnego imbusa i gniazda walka byl taki, że może dalo by się przejechać 500 km, albo tylko 10. R.....ne bylo to strasznie. Też robiłem to na zestawie od Tomka i jest teraz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na to zdecyduję ale przed świętami płacić 1000 zł za regenerację całości i wymianę no to ciężko wyłuskać taką kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dźwięku z filmiku nic nie wskazuje na to aby łańcuch był wyciągnięty...podaj na priv nr vin to sprawdzimy dokładnie co w nim siedzi.Może się mylę, ale "bmp" w 100% to napęd łańcuchowy...

 

Witam,

 

Niekoniecznie ja mam BMP i mam na zębatkach.

wvwzzz3cz8e005453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Niekoniecznie ja mam BMP i mam na zębatkach.

wvwzzz3cz8e005453

 

To chyba kiedyś pompę musiałeś robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec 2006 zakładano już napęd na koła zębate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2005 (wyprodukowany 2005-07 albo 2005-04) ale modelowo 2006, ale to jeden zapewne z pierwszych wypustów więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod koniec 2006 zakładano już napęd na koła zębate

 

Chyba 2005r., bo ja mam już koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności