Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Wyższe ciśnienie wtrysku jest lepsze od niższego ponieważ dokładniej jest rozpylane w komorze spalania.Twoje stwierdzenie nie ma nic wspólnego z układem korbowo-tłokowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj ten wałek. Przebieg: 117 tysiecy. I tak na niego patrząc, to był już czas najwyższy :D

 

P1080728.jpg

 

Ale tak się zastanawiam, czy sama wymiana wałka - załatwia sprawę :hmm Czy oprócz tego ze wałek się wytarł z lekka, to czy gniazda też nie są wytarte i pomimo wymiany imbusa - może zdechnać?

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam passata z końca 2007r. z silnikiem 2.0 TDI 140KM z kodem silnika BKP. Czy jest to ten najmocniej awaryjny silnik i czy wiadomo jaka w nim siedzi wadliwa pompa olejowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak/tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMR 263 000 km i pompa jeszcze nie sprawdzana ;) ryzyk fizyk, nóż wytrzyma jeszcze troche :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak/tak

nie za bardzo kumam czy to odpowiedz na moje pytanie... W aucie niedługo stuknie 300000 km i zastanawiam się czy coś robić w tym temacie i od czego zacząć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za bardzo kumam czy to odpowiedz na moje pytanie... W aucie niedługo stuknie 300000 km i zastanawiam się czy coś robić w tym temacie i od czego zacząć...

 

Wjedz na kanal odkrec miske i zobacz jak to wyglada, nie da sie inaczej tego sprawdzic. Sasiad mial w Audi A6 C6 220 tkm przebiegu i po sprawdzeniu pompy naprawde juz niewiele brakowalo zeby wałek sie obrocil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

silnik BMR (170KM PD) z początku 2008 roku to także silnik z podwyższonym ryzykiem awarii pompy oleju? Czy wymiana przynajmniej "ołówka" również w nim jest wskazana (oczywiście wiem że lepiej zmodyfikować pompę)?

Edytowane przez agamek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wałek w BMR przy przebiegu 174kkm (ale mechanik stwierdził, że być może był on już wcześniej wymieniany):

thumbnails.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie był wymieniany i tyle wytrzymał. Bo mój przy 118 tkm wyglądał o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał luz wybieraka w wałku po przebiegu 140 000 km.

Regeneracja u Tomka z forum i śmiga dalej.

 

Edytowane przez Tomassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo nie był wymieniany i tyle wytrzymał. Bo mój przy 118 tkm wyglądał o wiele lepiej.

Mechanik stwierdził, że miska była już raz zdejmowana i być może po to, żeby ten ołówek zmienić kiedyś-tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy pompa z 1.9 tdi założona do 2.0 tdi bmp według tego co przeczytałem pasuje ,ale czy nie ma róznicy ciśnienia jakie daje ta z 1.9 i jeszcze jedno pytanko trzeba zaślepić jakiś otwór ,tylko który ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglądał luz wybieraka w wałku po przebiegu 140 000 km.

Regeneracja u Tomka z forum i śmiga dalej.

 

Kolego nie chcę mi się wierzyć, aby 9 letni TDI miał tylko 140tys.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci tylko powiem, że znam osobiście passata tdi 6 letniego z 35tys. przebiegu. Są takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie chcę mi się wierzyć, aby 9 letni TDI miał tylko 140tys.km.

 

 

Przebieg jest pewny. Kupiłem go 3 letniego jak miał 95 tyś. Mam też samochód służbowy, więc prywatny używam tylko w weekendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg jest pewny. Kupiłem go 3 letniego jak miał 95 tyś. Mam też samochód służbowy, więc prywatny używam tylko w weekendy.

No to rewelacja! Zdarzają się tzw."rodzynki". Dziwię się tylko, że przy takim małym przebiegu miałeś dość mocno zużyty zabierak. Przez telefon Tomek mówił mi, że najbardziej zużywa się on przy odpalaniu, więc nie zawsze przebieg jest głównym wyznacznikiem zużycia, ja mam 210tys.km., ale do pracy 50km. w jedną stronę, więc mój "lata" głównie trasy, więc odpaleń nie mam dużo. Tomek mówił, abym sprawdził zabierak przy wymianie rozrządu, który będę robił za 20tys.km.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem ze nie posiadam paska..ale grupa ta sama i temat u was jest super rozwiniety...mam prosbe czy ktorys z kolegow moglby zerknac na moj vin i powiedziec ktory zabierak u mnie wystepuje 77 or 100

VIN WAUZZZ4F0BN020266

Z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mój zabierak po przebiegu 199 tys. wygląda identycznie jak kolegi agamek12 ,misa nie była wcześniej ściągana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie proszę o pomoc

co i jak z tą pompą wygląda w passacie b7 nr vin wvwzzz3czde038399

z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności