Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Marios mam takie same objawy jak ty ( z tym tykaniem) jak sobie poradziłes z tym ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinks
Jak rozbierales ta manetke?

Na manetce sa 4 wkrety na torxa trzymajace pokrywe, ale po odkreceniu cos dalej ja trzyma.

Ni w zab nie wiem jak sie tam dobrac bez totalnej destrukcji obudowy.

 

Dwa wkrety trox (niebieski) i cztery zatrzaski (czerwone).

 

Obrazek

 

 

Witam czy ktos jest w stanie wyjasnic jak wyczepic te dwa czerwone zatrzaski z lewej strony?? za diabla nie moge ich wydostac... pomozcie prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

Marios mam takie same objawy jak ty ( z tym tykaniem) jak sobie poradziłes z tym ????

trzeba odswiezyc temat ;) u kolegi jest ten sam problem ze sobie kierunkowskazy gadaja same z siebie bez zapalania swiatel ( awaryjne i kierunki dzialaja poprawnie) tylko ze slychac to cykanie. ostatnio byl spokoj przez 1.5 miesiaca a od paru dni potrafi to dawac niezle koncerty ;) ostatnio tak sobie pykal roznie przez okol o30 min;)jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic to co koledzy z wczesniejszych postów zdemontowac manetke kierunkowskazów i wyczyscic styki wewnątrz manetki umnie pomogło.

 

A co do zatrzasków o których mówi sfinks to faktycznie jest problem trzeba zaopatrzyc sie w cztery miniaturowe wkrętaki i podwarzac od dołu i od góry dwa zatrzski naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magnus

dzisiaj przestały mi mrugać kierunki ale tylko tylne wczesniej z przełącznika kierunkowskazów słychac było trzaski coś jak by zwarcie. Wymieniłem przerywacz kierunkowskazów ale ten nowy nie działa . Czy to nie aby defekt prełącznika kierunków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,widze ze ten problem z cykaniem kierunkow to pospolite zdarzenie i mnie tez juz dopadl ,klika kilkakrotnie potem przerwa i znowu daje koncert ,a do tego przestala dzialac ta funkcja gdzie kierunek po dotknieciu manetki powinien mignac 3 razy ,niestety niedziala .Kupilem nowy przelacznik awaryjnych w aso 80 zl :/ kicha to nie to,widze teraz ze to manetka szwankuje ,ale dlaczego ta funkcja trzech migniec tez padla?? ktos juz tak mial???(pozatym kierunki i awaryjne dzialaja ok) Pozdrawiam :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyścić ,czyścić i jeszcze raz cztyścić,jeśli nie pomoże wynienić manetkę(na tempomat od razu :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempomat to ja mam na tej manetce i pewnie to rozbiore i lukne do tego ,bo niechcial bym kupowac nowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze ktos naprowadzi mnie na instrukcje (krok po kroku)jak bezpiecznie rozmontowac kierownice plus poducha i te inne czesci aby dostac sie do tej manetki,nieuszkadzajac czegos po drodze .Bardzo dziekuje z gory :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glonojad

Jest TUTAJ

 

Od siebie dodam, ze miałem podobny problem z niekontrolowanym "cykaniem" i wymieniłem przełącznik kierunkowskazów na nowy bez tempomatu - kosztował 120pln.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No to zaraz po kupnie mojego paska pojawiły mi się podobne objawy po włączeniu kierunkowskazów. Niekontrolowane cykanie. Spodziewałem się, że to może być przyczyna manetki kierunków, bo tak kiedyś miałem w golfie. No to nic ale ja wolę przy kierownicy z poduszką, nie grzebać - dam to do zrobienia elektromechanikowi.

 

Ale jak nie używam po odpaleniu kierunków to jest ok, cicho.

 

pozdrawiam, juras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez dopadl ten problem,przestaly dzialac kierunki wogole.wczesniej jeszcze swiecily a teraz padly calkiem,wyjalem tez przerywacz pod awaryjnymi(naprawde prosto)ale nic nie widze i nie wiem czy kupic nowy chyba zaryzykuje,bo slychac jakby cos w nim cykalo ale nie lapie. :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwila wrocilem od paska,pogrzebalem troche przy tym przerywaczu i zaczal dzialac czyli teraz wiem ze jednak ten przerywacz cos sie zacina to i tak wiadomo ze kiedys i tak mnie czeka jego wymiana :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mambo13

Mam podobny problem . U mnie w pasku od czasu do czasu kierunki migają z większą częstotliwością niż normalnie i zauważyłem dzisiaj że w tym momencie nie mam z tyłu kierunków ,ale kiedy otworzę swoje drzwi wszystko wraca do normy ten problemik pojawi a się i znika od czasu do czasu , ale co do kierunków mają drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem . U mnie w pasku od czasu do czasu kierunki migają z większą częstotliwością niż normalnie i zauważyłem dzisiaj że w tym momencie nie mam z tyłu kierunków ,ale kiedy otworzę swoje drzwi wszystko wraca do normy ten problemik pojawi a się i znika od czasu do czasu , ale co do kierunków mają drzwi?

Prawdopodobnie masz gdzieś źle osadzoną żarówkę, trzaśnięcie drzwiami powoduje "załapanie" chwilowe. Sprawdź czy wszystko siedzi jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat.

Z strzelającymi migaczami borykam się już długo. Ostatnio kiedy ich koncerty zaczeły przybierać na sile postanowiłem coś z tym zrobić.( Tu muszę sie wyżalić. Stwierdzam że nowe naszpikowane elektroniką auta z pod znaku VW to totalny złom. Mój stary passat b3 prycha grzęzi ale jedzie do przodu i nie daje koncertów a ewentualną usterkę usuwam sam śrubokrętem w 5 min. ech... nie robią już takich dobrych aut)

Do rzeczy kupiłem nowy przekaźnik świateł awaryjnych i migaczy i co...? dalej to samo.

Pytanie czy pozostało coś jeszcze do sprawdzenia zanim ściągnę kierownice lub spuszczę tego grata ze skarpy? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawilgocony przekaźnik przy kierownicy? opisz dokładnie co to znaczy "strzelający" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Marecek:D. A co powiesz na to, co przydażyło mi się już dwa razy. Podczas dłuższego postoju na awaryjnych, po około 2 minutkach zaczynają skubane zwalniać, zwalniać, aż zaświecą się na stałe.:P Wczoraj mi się to zrobiło jak wracałem z naszego spotu i stanąłem podłączyć kompa by sprawdzić 115k. Ruszyłem, wyłączyłem awarie , ale kierunkowskazy po włączeniu świeciły bez przerywania.:D przejechałem ze 2 km nie właczając kierunków i znów wszystko wróciło do normy. Ciekawe co?;) W tym przerywaczu chyba jest jakiś kondzior i pewnie to wina przerywacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawilgocony przekaźnik przy kierownicy? opisz dokładnie co to znaczy "strzelający" ?

 

Podobny problem jak u kolegów piszących wcześniej.

Mianowice podczas gdy jest właczony zapłon czy na postuju czy podczas jazdy gdy silnik pracuje z pod zaślepki awaryjnych wydobywa się dźwięk pracujących migaczy mimo że są wyłąączone i lampki nie świecą.

dźwięk jest troche inny niż przy wlączonych kierunkach raz szybki raz wolniejszy czasem dzwoni 5 min bez przerwy czasem co chwile co pare minut słowem koncert. Czasem pomaga poruszenie manetki ale na pare sekund czasem dotknięcie przycisku awaryjnych, chociaz teraz ostatnio nic mu nie pomaga i strzelka se jak mu sie podoba az mi głupio kogos wozic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności