Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

ahaaaa, no dzięki, a mógłby ktoś wstawić jakiś link z allegro, który by posiadał manetkę z całym okablowaniem które będzie mi potrzebne, albo jakieś aukcje z allegro na których to znajde

 

 

P.S. wole podpytać, żeby potem bałaganu sobie nie narobić, a zapewne z waszą pomocą podłącze go napewo :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez tu jest ze 20cm przewodu. Moze do bezpiecznikow ledwo styknie.

 

Nawet jeśli tak jest,to jaki problem przedłużyć?4 kawałki przewodu,lutownica, cyna trochę koszulki termokurczliwej i 10 minut więcej przy montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strus pisał, że wystarczy bez przedłużania, więc poprawiłem aby nie było niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje tak :

-Tą manetke w zupełności plus dorobienie dłuższych kabli

http://allegro.pl/vw-passat-b5-audi-skoda-seat-tempomat-instalacja-i3426995525.html

-Vag-coma

- Interfejs

-4 browarki

Max godzinkę czasu

 

Zgadza się panowie? :)

 

A co sądzicie jeśli bym to włożył w panel drzwi z takim zastosowaniem?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130151&highlight=tempomat

Edytowane przez buri2604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strus pisał, że wystarczy bez przedłużania, więc poprawiłem aby nie było niespodzianki.

 

Owszem ,ale z odpowiedzi

 

To nie jest kompletna wiazka, więc jeszcze trochę kabelków i piny do wtyczki w podszybiu.

 

to pytający,sądząc po kolejnym jego poście, wywnioskował,że w wiązce brakuje jakiś przewodów,a nie że są za krótkie.

ahaaaa, no dzięki, a mógłby ktoś wstawić jakiś link z allegro, który by posiadał manetkę z całym okablowaniem które będzie mi potrzebne, albo jakieś aukcje z allegro na których to znajde

 

---------- Dodano o 16:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:45 ----------

 

Czyli potrzebuje tak :

-Tą manetke w zupełności plus dorobienie dłuższych kabli

http://allegro.pl/vw-passat-b5-audi-...426995525.html

-Vag-coma

- Interfejs

-4 browarki

Tak

Max godzinkę czasu

Jeśli robisz to pierwszy raz,to nie wiem czy godzina ci starczy mając potrzebne narzędzia.

 

A co sądzicie jeśli bym to włożył w panel drzwi z takim zastosowaniem?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...light=tempomat

Jeśli ci nie przeszkadza estetyka tego wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli wystarczy jeśli zakupie taką manetke z tą jedną wiązką kabli, koncówke mam rozciąć tak? A najlepiej to podjade do znajomego ktróry ma paska z tempomatem wykręce te kilka srubek i będę wszystko wiedział jak to ma wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czyli wystarczy jeśli zakupie taką manetke z tą jedną wiązką kabli, koncówke mam rozciąć tak?

Jaką końcówkę chcesz rozcinać?Wystarczy jak kupisz ten zestaw(wiązka jest oryginał fabryczna z wtyczką). Wystarczy tylko przedłużyć przewody,zamontować i podłączyć całość do samochodu i aktywować Vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników

Pytanie odnośnie dołożenia tempomatu do Passata CC 2010 2.0 140hp.

Zamówiłem już manetkę z tempomatem i szukam jeszcze osłony dolnej pod tempomat ( tam jest dodatkowe wycięcie )

Czy będę musiał coś przerobić z przewodami czy tylko założenie nowej manetki plus aktywacja przez Van Can pro i będzie po wszystkim?

Mogę powiedzieć, że jak aktywowałem tempomat przez Van can pro to gdy tylko uzyskałem prędkość min około20 km/h to pokazała się kontrolka tempomatu z wykrzyknikiem zamiast przebiegu.

Dla mnie oznacza że brakuje tylko manetki?

Proszę o podpowiedź na moje powyższe pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o pomoc..

 

przewertowałem wiele wątków i nie mam do końca pewności co nie trybi.

poniżej skany odczytu z VAGA

passat AVF 4 motion

 

tpdl07m6li06.jpg

 

wszystko podłączyłem jak kiedyś u w audi. wiem, ze sam aktywny tempomat bez naciskania powienn dawać sygnał 000011, u mnie jest 000001. natrafiłem na dwa wątki gdzie przy włączeniu kierunku pojawiał się prawidłowy sygnał i wystarczyło wymienić manetkę. u mnie włącznie kierunku w żadną stronę nie pomaga.

mam podłączony przez poprzedniego właściciela zestaw głosnomówiący partrot, zestaw działa prawidłowo. może to być przyczyną? jak to sprawdzić?

czy jednak organizować druga manetkę i liczyć że będzie dzialać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącz piny na krotko 7 z 6 i 4 z 5 i sprawdz vagiem odczyt jezeli bedziesz mial 11 to manetka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącz piny na krotko 7 z 6 i 4 z 5 i sprawdz vagiem odczyt jezeli bedziesz mial 11 to manetka do wymiany

 

mówisz o nr pinów kostki w komputerze czy nr pinów manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za upierdliwoc ale wole ię upenić niż spalić komputer

 

połączyc wiązki 7 z 6 i 4 z 5 (numery z manetki)

 

czy 7 spinam z 6, i ta 6 ma być wpięta w odpowiedni kabel w kostce, tak? w sensie ze w jeden pin w kostce od komputera beda dwa kablelki? podobnie z 4 i 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial kostke od temp z manetki to od spodu sa napisane cyfry i zlacz pin 7z6 i 4z5 i narmolnie mozesz wysztko sprawdzic vagiem i sie nie bac ze cos sie spali. A pytanie jest takie czy masz wiazke samoróbkę czy orginalna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelki spiełem przy kostce przy komputerze następująco. kabelek z pinu 7 manetki wpiełem do pinu 6, natomiast 4 z manetki do 5 . nie rozbierałem plastyków przy kierownicy.

wiązke mam kupną z allegro za 25 zł, dostałem do niej instrukcjie i wg niej montowałem.

 

W każdym razie po połączeniu jak wyżej, na Vag w II kolumnie zamiast 000001 pokazało się 000010.

kontrolka tempomatu na zegarach się nie świeciła, a zera zmieniały się na jedynki przy naciskaniu przycisków na manetce i wciskaniu pedału hamulca i sprzęgła

 

mogłem zrobić coś źle, czy manetka walnięta?

 

btw. dzięki robert_s za mega szybkie odpowiedzi ;)

Edytowane przez horcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabelki spiełem przy kostce przy komputerze następująco. kabelek z pinu 7 manetki wpiełem do pinu 6, natomiast 4 z manetki do 5 . nie rozbierałem plastyków przy kierownicy.

wiązke mam kupną z allegro za 25 zł, dostałem do niej instrukcjie i wg niej montowałem.

 

W każdym razie po połączeniu jak wyżej, na Vag w II kolumnie zamiast 000001 pokazało się 000010.

kontrolka tempomatu na zegarach się nie świeciła, a zera zmieniały się na jedynki przy naciskaniu przycisków na manetce i wciskaniu pedału hamulca i sprzęgła

 

mogłem zrobić coś źle, czy manetka walnięta?

 

btw. dzięki robert_s za mega szybkie odpowiedzi ;)

Jezeli masz paska tego z opisu to tu masz rozpisane piny i sprawdz sobie bo jest cos zle:

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taka hula (tylko innej firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być taka manetka jednak są tańsze i niegorsze rozwiązania.

Wiele osób kupuje używaną oryginalną manetkę. Ja swoją nabyłem za 50zł.

Przewód jest w porządku, zamawiałem od tego sprzedawcy i działa poprawnie od pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za opinie. A więc niedługo nie będę musiał wozić cegły jako tempomat ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności