Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

To jak jest z tą wiązką z allegro za 25zł podejdzie czy nie ? Trzeba dopiąć do pinów czy przylutować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można lutować do kabli ale bardziej profesjonalnie i estetyczniej jest zarobić piny i wpiąć w kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaaa. no dobra drodzy forumowicze, tak więc jutro podjade do aso i sie dopytam ile by chcieli za te kabelki, a wgl i tak musze końcówki tłumikow z pl kupić i tu wysłać to odrazu kabelek dołoze do przesyłki. A można jeszcze wiedzieć jak wygląda ta manetka nowszej generacji bo ja nawet teraz nie wiem o co kaman :)

Dzięki z góry za cierpliwość ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to mogę sklecić taką wiązkę na oryginalnej wtyczce i pinach za 100 zł. Niestety ceny części w ASO nie są małe, ponad 40% tej kwoty to wtyczka do manetki.

Proszę bez hejtingu. Komu nie odpowiada cena, to ma alternatywę w postaci "zamiennika" z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ahaaaaaa. no dobra drodzy forumowicze, tak więc jutro podjade do aso i sie dopytam ile by chcieli za te kabelki, a wgl i tak musze końcówki tłumikow z pl kupić i tu wysłać to odrazu kabelek dołoze do przesyłki. A można jeszcze wiedzieć jak wygląda ta manetka nowszej generacji bo ja nawet teraz nie wiem o co kaman :)

Dzięki z góry za cierpliwość ;P

 

Nowsza to taka jak linka do niej dodałeś z tą uciętą wiązką - na czole ma podwójny przycisk. Starego typu to taka jak w pierwszym poście - na czole jest pojedynczy duży przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym tygodniu w ASO powiedzieli mi 350zł za samą wiązkę 450zł wraz z manetką w super promocyjnym zestawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak dzwoniłem zamówić do polskiego aso dwa lata temu to oczywiście nie dał sobie powiedzieć numeru tylko po vinie szukał i stwierdził, że 2tys zł będzie kosztować i że to trzeba u nich zamontować i wogóle to nie tak prosto. Więc poprosiłem aby mi zamówił po prostu wiązkę której numer mu podałem. Stwierdził, że to na własną odpowiedzialność kupuje, bo wiązka ta nie przypisana jest do żadnego auta i ona najpewniej nie będzie pasować do auta do którego chciałem. Oczywiście byłem nie ugiety i w końcu zamówił ale jeszcze powiedział, że tego się nie da tak zamontować. Więc mu tylko powiedziałem, że już nie w jednym aucie to robiłem i że to proste jest jak drut. To mi wyskoczył, że to na pewno jest nie bezpieczne tak robić i w ogóle. Więc na koniec już tylko odpowiedziałem znudzony i rozbawiony, że jak to ma być nie bezpieczne jak montuje się to jak fabryka na fabrycznych gratach. Na to Pan już tylko odpowiedział, że ich na szkoleniach inaczej uczyli. A ja tylko skwitowałem, że ich to uczyli, ale jak najwięcej za jak najmniej wyciągać. W każdym razie wiązkę kupiłem za 100zł. Więc kolego spróbuj w innym aso albo zapytaj skąd nagle taka podwyżka.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek według mnie to 350 powiedzieli Ci za manetke, a 450 razem z wiązką i wtedy to ma sens, bo ori manetka to koszt ok 350 właśnie, a wiązka to ok sto jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kolego, podałem mu numer katalogowy wiązki w Volkswagenie w Zduńskiej Woli, oraz w Skodzie w Warszawie :) i tu i tu cena 350 za kable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś umie się posługiwać lutownicą to spokojnie kabelek za 25zł bez pinów będzie wystarczający. Sam taki założyłem pół roku temu i działa poprawnie. Nawet bym powiedział, że wygodniej jest dolutować się do ECU, niż podpinać w kostki pomiędzy komputerem a pedałami.

W prawdzie można nazwać to druciarstwem ale 350zł za oryginalny przewód to przesada.

Polecam wydać zaoszczędzone pieniądze na jakąś fajną wycieczkę (zakładająć, że ktoś nie zrobi więcej szkody niz pożytku).

Komputer jest szczelny więc na zalutowane przewody można ponaciągać koszulki termokurczliwe zapobiegające zwarciom, podgrzać delikatnie zapalniczką, całość zaciągnąć taśmą materiałową, zaciągnąć opaskami do reszty przewodów i zamknąć obudowę ECU.

Jeśli zrobić to starannie to żaden samozapłon auta nie będzie miał miejsca.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobić to starannie to żaden samozapłon auta nie będzie miał miejsca.

Pozdrawiam.

Nawet jeśli będzie zwarcie, to tylko bezpiecznik poleci, więc z tym nie ma strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik poleci zakładając, że zwarcie nastąpi do masy. Gorzej jeżeli nastąpi przebicie do któregoś z sygnałów bo przepali jakiś moduł komputera. Dlatego należy starannie zabezpieczyć przewody. Niemniej jednak uważam, że to lepsza opcja ponieważ tańsza i o wiele wygodniejsza w montażu. Można stojąc obok auta spokojnie to zlutować a nie po omacku montować piny w kostkach (ale to tylko moje skromne zdanie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem cenę oryginalnej wiązki do 3BG w ASO: 320 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj ceny.

Wg etki:

3B0 971 425 A - wiązka regulatora prędkości - 310,15 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buri, to już po wypowiedziach kolegów wiesz, że i ta manetka i ta wiązka będa pasować.

 

Czy przed czy po FL to dokładnie różnica w kształcie pin (okrągłe i prostokątne) ale ta wiązka ich nie ma wcale i dlatego pasuje do obu.

Ja tez taką mam i sam sobie lutowałem do kabli w ECU (opis w tym temacie).

 

P.S. Pytałeś czy będzie Ci coś jeszcze potrzebne po zamontowaniu. TAK: VAG, VCDS lub inne aby zaprogramować tempomat w aucie. Jak tego nie zrobisz to samo podłączenie gratów nic nie da, a nie możesz zaprogramować wcześniej bo nie ma ma gratów :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaktualizuj ceny.

Wg etki:

3B0 971 425 A - wiązka regulatora prędkości - 310,15 zł

 

To pazerne świnie...ładną podwyżkę zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa no to lepiej kupić kabelki i wlutować się, oszczędniej, szybciej i łatwiej.

Sprawdzałem wczoraj na ebayu.uk i ceny wahają się od 38f do 80 nawet. Czyli mozna taniej niż w pl

Tylko po co sie więcej bawić i za większe pieniądze.

Morał taki, że muszę kupić to wszystko w pl na allegro i tutaj wysłać kurierem :)

Mam nadzieję, że nie spalę auta. Odrazu będę musiał te koszulki termokurczliwe też zamówić w pl na allegro bo tutaj nawet nie wiem jak to nazwać ;P

 

 

A z tym vag-comem to udało mi się wcześniej zainstalować już na kompie, bardzo przydatna rzecz. :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności