Skocz do zawartości
Sylvek1986

Podczas postoju średnie spalanie "rośnie"

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę jak wskazania spalania średniego pokrywają Wam się z wyliczeniami własnymi (podczas tankowania). Czy komputer dużo przekłamuje?

 

U mnie nic. Tak jak pokazuje komp tak samo wychodzi podczas kolejnego tankowania do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyliście.

 

Albo z moim spalaniem jest coś nie tak, albo przekłamuje komputer, albo po prostu v6 w automacie + miasto już tak ma :)

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynie gdy ruszam to coś koło 20L...

mam ten sam motor i mnie pokazuje od 30 do 60 , rekord na zimnym silniku to 82, później oczywiście spada, najwięcej pali przy prędkościach do 40km/h później już spada nawet do 6l. Średnie spalanie komputer pokazuje mi na 14l a według statystyki moich obliczeń pali 12,5 w mieście, pewnie to zmieni spalanie ale tankuję co jakiś czas v power racing 100 i autko wtedy spala mniej

 

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

 

v6 w automacie + miasto już tak ma :)

 

.

 

ten typ tak ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,5l silnik, więc mniejsza pojemność i napęd tylko na przód, trochę podbudowałeś mnie na duchu, ale nie przekonam się dopóki sam nie sprawdzę. racja, najwięcej spala do 40km/h, później już jest luzik. A jak tam ze wskazaniami paliwa na wskazówce? Ile pojemności ma bak i czy ropki ubywa liniowo? (np. 60l bak, wskazowka w połowie znaczy ze mamy 30). Ostatnio przejechałem jakieś 130km w miescie i już prawie dwie kreski ubyły ;/

 

Vpower może i spala mniej, ale chyba jest droższe więc pewnie na jedno wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie:

nie doczytałem ,ze Ty masz 2,5 TDI v6 , ja mam 2,8 benzyna v6 :)

te kreseczki to różnie schodzą, czasami długo nic a później po 2 naraz, muszę to sprawdzić a mo bak ma chyba ponad 60 l pojemności bo często gęsto tankuje po 58-59 litrów a na wskaźniku dopiero rezerwa się włączyła. Na calym baku widac oszczędność rzędu 10-15litrów na tym paliwie ( przynajmniej wg mojej oceny sytuacji ) a dopłacam jedyne 30 groszy więcej czyli parenaście złotych do całej sumy, wg mnie się opłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi proszę jak wskazania spalania średniego pokrywają Wam się z wyliczeniami własnymi (podczas tankowania). Czy komputer dużo przekłamuje?

Przed korekcją komputera pokazywał mi 0,4 l mniej niż spalanie rzeczywiste. Po korekcie albo pokazuje tak samo albo różnica ~0,1 l.

ale czy mogę przyjąć, że wskazania średniego są pewne?

Musisz sprawdzić po prostu. Wyzeruj wskazania, wyjeździj cały bak i przelicz. Jak odchyłka będzie spora, to VAGiem można skorygować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, kliknął bym wam na "pomógł", ale czytałem, że nadużywanie tej opcji też nie jest wskazane. Wasze wskazówki są dla mnie bezcenne. Interfejs do podłączenia VAG w drodze. Wyjeżdżę trochę i sprawdzę, najwyżej zrobię korektę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki chłopaki, kliknął bym wam na "pomógł", ale czytałem, że nadużywanie tej opcji też nie jest wskazane.
A gdzie to wyczytałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest tak:

jak jade to komputer pokazuje aktualne spalanie ale jak sie zatrzymam to nic sie nie zmienia tylko pokazuje ostatnie srednie spalanie. np: stoje w korku ruszam z jedynki to pokazuje cos w okolicy 10,2l/100km, zatrzymuje sie to na wyswietlaczu widze to samo - 10,2l/100km.

cos jest nie tak z kompem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przejechałem jakieś 130km w miescie i już prawie dwie kreski ubyły ;/

Kolego, silnik mam prawie ten sam... Nie licz w dużym mieście na zużycie paliwa poniżej 10L/100km... Tym bardziej w automacie...

Kupiłeś większego klekota, to się przyzwyczaić musisz to większych nieco wydatków... Ale w trasie autko odrobi to wszystko z zapasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj też w duzych korkach potrafi spalić 10 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to wyczytałeś.

 

A na tym forum, jakiś moderator kogoś upominał :) ale nie pamiętam już gdzie :)

 

 

No tak Wy macie spalanie ok 10l/100km, a mi się tu szykuje wg. kompa 15l/100 ;) i uwierzcie mi nie szarżuję. Jakbym miał 12l/100 to bym był zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak Wy macie spalanie ok 10l/100km, a mi się tu szykuje wg. kompa 15l/100

Kto ma, ten ma :P

Zobaczysz, jak wygląda sprawa, jak zatankujesz na stacji :)

Ale koniec z OT, bo temat o czymś innym był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę zbocze z tematu bo czytając ten temat przewinęło się gdzieś ze na postoju pokazuje komuś 0.5 mi pokazuje 1.1 nawet na rozgrzanym silniku i bez klimy mam AVF chyba to nie jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik,

Sprawdź ustawienie rozrządu Vagiem- Grupa 4 blok 4 w dynamicznym.

Powinno być w okolicach "0".

Żle ustawiony rozrząd tez moze pokazywac wiecej na chwilowym.

Cytat z mojego postu : Przestawiłem, no i na wyświetlaczu spalanie chwilowe 1,4 l/h, przed zmianą miałem 0,5 l/h, ale przy spalaniu 1,4 l/h synchro było ....... 5.5 - 6.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik u mnie bez wbitego biegu skrzyni pokazuje 0,7, u Ciebie chyba jest jak pisał kolega wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety vag pokazuje 0 ustawienia rozrządu bez wahań macie jeszcze jakieś pomysły czym to może być spowodowane? aha i jeszcze wymieniony czujnik temperatury i tez nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na każdym tankowaniu było 0,5 l na 100 zawyżone wg kompa czyli jak pokazywał ze poszło 8 na 100 to na stacji było 7,5 na 100km itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzewanie już właściwie twardego kotleta ale ostatnio siostra kupiła sobie autko Paska b5 2,3 benzynak 150 km

ja posiadam 2,3 benzyna 170 KM ale juz po lifcie. I widziałęm że koledzy pisali tutaj że Passaty przed liftem w opcji licznika Spalanie chwilowe mają cały czas xl/100km a Passatą po lifcie zmienia sie to na bardziej akuratne spalanie chwilowe xl/h. Podkreślam że u siostry nie widziałem aby sie zmieniło na l/h i jeszcze jedna rzeczy potwierdzam że tak jakby sie zawiesza i wskazuje ostanie spalanie przy wciśniętym pedale gazu czyli przy przyśpieszaniu więcej, przy wolnej jeździe mniej i tak zostaje do postoju np. na światłach. I tu nie znalazłem odpowiedzi czy? To jest normalne czy coś jest nie tak, czy to powinno sie zmienić na przykłąd tak jak jest angliku na ---. bo szczerze mówiąc jest to troche denerwujące. Średnie spalanie rozumiem ale nie chwilowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności