Skocz do zawartości
Sylvek1986

Podczas postoju średnie spalanie "rośnie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to normalne czy nie, ale jak jezdze m.in po mieście i spalanie jest świeżo zresetowane, czyli liczy od nowa, to podczas postoju np. na czerwonych swiatlach, na luzie "rośnie" i tak mniej wiecej 0.1 co 10 sekund i tak sobie moze dojechac do 99.9 l/100 km, pozniej spada, ale wiadomo ze juz przez to duzo "Zawyza". Po przejechaniu 10-20 km tez na postoju rosnie ale juz duzo wolniej? Mozna cos z tym zrobic Vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normanle ja tez tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest normanle ja tez tak mam.
Kolego jeśli uważasz że spalanie na postoju 99,9 l/h to normalne to niechciałbym zatrzymywać się moim paskiem bo nie wiem czy bym ruszył mogłoby zabraknąć mi ropy na dalszą jazdę. Nie wiem czemu komp ci głupieje ale u mnie na postoju zużycie jest w granicach 0,6 - 0,9 l/h w zależności co mam załączone, no ale powyżej 1 l/h nie wzrasta.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz byl omawiany.

Podstawowe pytanie czy jak samochod stoi w korku to pokazuje CI spalanie w l/100km czy w l/h?

W B5(3BG) podobno jak stoisz spalanie sie zmienia na l/h

W B5 na pewno pokazuje spalanie w l/100km

Mi sie udalo dojsc do 58l/100km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat juz byl omawiany.

Podstawowe pytanie czy jak samochod stoi w korku to pokazuje CI spalanie w l/100km czy w l/h?

W B5(3BG) podobno jak stoisz spalanie sie zmienia na l/h

W B5 na pewno pokazuje spalanie w l/100km

Mi sie udalo dojsc do 58l/100km :)

Przecież napisałem wyrażnie że u mnie pokazuje w l/h a mam B5 FL:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3B jest spalanie średnie na 100km (fi l/100km) oraz spalanie chwilowe (w danej chwili l/100km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest spalanie średnie na 100 km, gdyż jest poprzedzone znakiem fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
ale to jest spalanie średnie na 100 km, gdyż jest poprzedzone znakiem fi

 

zgadza sie u mnie nie liczy l/h :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie u mnie nie liczy l/h

l/h pokazuje jak stoisz przyjrzyj sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
l/h pokazuje jak stoisz przyjrzyj sie

 

niestety nie a tą fotke strzelił

Młody Valdiego w spale jak chodził przy ognisku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie a tą fotke strzelił

Młody Valdiego w spale jak chodził przy ognisku

to przelącz na chwiulowe jak stoisz ( nie śr) to zobaczysz l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
po mieście i spalanie jest świeżo zresetowane, czyli liczy od nowa, to podczas postoju np. na czerwonych swiatlach, na luzie "rośnie" i tak mniej wiecej 0.1 co 10 sekund i tak sobie moze dojechac do 99.9 l/100 km,

Jestes od roku na forum i rozlozyles mnie calkowicie tym pytaniem :rotfl: Przeciez normalnym jest, ze srednie zuzycie paliwa wzrasta na postoju, bo samochod nie pokonuje w tym czasie trasy a czas dalej leci.

Kolego jeśli uważasz że spalanie na postoju 99,9 l/h to normalne to niechciałbym zatrzymywać się moim paskiem bo nie wiem czy bym ruszył mogłoby zabraknąć mi ropy na dalszą jazdę. Nie wiem czemu komp ci głupieje ale u mnie na postoju zużycie jest w granicach 0,6 - 0,9 l/h w zależności co mam załączone, no ale powyżej 1 l/h nie wzrasta.

Naucz sie czytac ze zrozumieniem kolego-chodzilo o srednie zuzycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zauważyłem ze kolega andrzej0305 ma problem czytania ze zrozumieniem!!!

Krawcol zgadzam sie z Toba w 100% twoja odp jest jednoznaczna z moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dobra panowie a u mnie podobna sytuacja. Gdy przestawie na średnie spalanie na MFA1 i przekrece zaplon ale auta nie zapalam to srednia zaczyna leciec do góry 10,15,20 l/100km.

 

Gdy silnik zapalony, w czasie jazdy jest ok ale na wlaczonym zaplonie takie rzeczy.

 

Ten typ tak ma ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
to przelącz na chwiulowe jak stoisz ( nie śr) to zobaczysz l/h

 

przeważnie mam na chwilowym i nie zmienia sie na l/h

juz dawno to spr jak zauważyłem u kumpla w TDI ze ma na godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o wskazanaich komputera ktory nie pkazuje litrow na godzine czyli te starsze typy

 

jak przejade 1km wtym bede stac godzine to komputer wezmie pod uwage to ze dlugo stalem i obliczy ze przez godzine spalilem np 0,7 litra a dystans przejechany to 1km czyli spalanie na 1km = 0,7 litra, 100km = 70 litrow ..... (czyli 70 godzin stania :P)

 

 

a jezeli przejade 100km i dopiero stane na godzine to wyglada to tak:

srednia podczas jazdy = 6,0 litra przez 100km + 0,7 litra postoj = srednia 6,7

 

 

prosty przyklad dlaczego tak srednia jest obliczana: odpalasz auto resetujesz komputer i dajesz mu kopa..... przejezdzasz tak powiedzmy 100 metrow i patrzysz na srednia: jest np 20l/100km

 

resetujesz i jedziesz 10km, po przejechaniu 10km patrzysz srednia 6,0l/100km i wtedy przez 100metrow dodajesz gazu tak jak w wyzszym przypadku - i co widzisz srednia 20l/100km? :) raczej nie ... moze bedzie 6,1 bo pod uwage zostal wziety przejechany juz dystans 10km.

 

to chyba proste !! czysta matematyka, gdyby komputer nie obliczal nam postoju to srednia spalania w korku bylaby jak na trasie ..

 

 

 

auta nie zapalam to srednia zaczyna leciec do góry 10,15,20 l/100km.

 

mam tak gdy moj tajemniczy guzik nie zostanie nacisniety w czasie i auto mi zgasnie, wtedy silnik nie chodzi a spalanie wzrasta :) coz jakis bledzik pewnie w mozgu naszych autek :P

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam tak gdy moj tajemniczy guzik nie zostanie nacisniety w czasie i auto mi zgasnie, wtedy silnik nie chodzi a spalanie wzrasta :) coz jakis bledzik pewnie w mozgu naszych autek :P

 

Faktycznie nie zrobiłem pstryk bo w garazy zmieniałem żarówki . Sprawdze po zrobieniu pstryk jutro czy srednia idzie w góre .

 

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes od roku na forum i rozlozyles mnie calkowicie tym pytaniem :rotfl: Przeciez normalnym jest, ze srednie zuzycie paliwa wzrasta na postoju, bo samochod nie pokonuje w tym czasie trasy a czas dalej leci.

Naucz sie czytac ze zrozumieniem kolego-chodzilo o srednie zuzycie :P

Sorry Tomasz masz rację moja wina, byłem wtedy zmęczony i pomerdało mi się w dyńce:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

a u mnie pokazuje roznie raz 0,6 a raz 5,8 nie wiem czemu taki patent zawiesza sie czy jak?? skoro jest na luzie nie powinie nwskazywac chyba 5,8l??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności