Skocz do zawartości
Sylvek1986

Podczas postoju średnie spalanie "rośnie"

Rekomendowane odpowiedzi

w 3B jest spalanie średnie na 100km (fi l/100km) oraz spalanie chwilowe (w danej chwili l/100km).

 

 

a mi spalanie podczas postoju pokazuje ostatnie spalanie jak przyspieszalem wrzuclalem na luz dokulalem sie do autka przedeman i i zadne 0,6 czy o,9 nei pokazuje ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Może to być wina czujnika prędkości pojazdu G68 mam podobnie wcześniej pokazywał po zatrzymaniu np.na światłach 06-09 teraz 3,5-5,8 Po sprawdzeniu vagiem wyskoczył ten czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

a ja sprawdzalem i zadnego bedu nie pokazuje a mam taka sama sytuacje jak BLODy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to być wina czujnika prędkości pojazdu G68 mam podobnie wcześniej pokazywał po zatrzymaniu np.na światłach 06-09 teraz 3,5-5,8 Po sprawdzeniu vagiem wyskoczył ten czujnik

 

 

Jak to sprawdzic ?? czy ten czujnik jest walniety ?? bo moze faktycznie cos z nim nie tak, ale z drugiej strony jesli to tylko czujnik to on tylko żle pokazuje prawda ?? a nie ma wplywu na to ze faktycznie na postoju tykle pali np. 5,5 czy tam 6 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Na razie mam autko u blacharza jak odbiorę to chce to sprawdzić to ustrojstwo może być połączone z kompem i podaje złe wskazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool
Na razie mam autko u blacharza jak odbiorę to chce to sprawdzić to ustrojstwo może być połączone z kompem i podaje złe wskazania

..... w takim razie czekamy na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja mam podobna sytuacje, jak np. jade po miescie wrzuce na luz, czy nawet trzymam sprzeglo (dojezdzam do swiatel)to nie pokazuje tyle co na postoju(0.6-0.8) tylko jakies dziwne dane tzn.: 5-6-7 czy jest to normalne?? czy cos jest walniete? dodam ze vag pokazuje mi blad czujnika temperatury G62 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest wszystko srednie CZyli ilosc spalonego paliwa podzielic przez przejechany dystansik. CZyli jak jedziesz na luzie to pali 0,9l (zakladajac) ale jako ze sie kulasz powolutku to przelicza ile spalisz paliwa jesli tak bedziesz sie kulal przez 100km

Jesli stoi to pokazuje zuzycie (czy to na km czy na h) - choc na h jest bardziej obrazowe bo mowi ile spali w przedziale czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu na temat spalania na postoju i nie tylko. Miałem błąd czujnika G62 co objawiało się wyższym spalaniem. Błąd po skasowaniu powracał po ok 30 min jazdy,wyczytałem przy ze tym błedzie czujnika G62 po odpaleniu gorącego silnika komputer pobiera wartosc temperatury zastepczej (tak jakby na zewnatrz bylo minus 5 stopniC) i spalanie ma jednoczesnie duuzo wyzsze. Tak bylo wiec wymienilem czujnik. Po krotkiej jezdzie wszystko wygladalo ok ale juz nastepnego dnia spalanie znowu wydawalo mi sie za wysokie i nadal tak jest. Nie mam pomiaru w litrach tylko w MPG (miles per gallon) gdyz mieszkam w UK. Chwilowe spalanie na postoju zawsze wyglada tak ---- (kreski), podobnie srednie na postoju gdy zresetowane. Problem w tym ze wczesniej czyli przed wymiana czujnika G62 nie wzrastalo spalanie srednie na postoju a teraz rosnie i to szybko np z 35MPG po ok 5 min zrobi sie 32 MPG, wzrasta (tzn spalanie wzrasta a wartosc MPG maleje) co 0,1 MPG na jakies 5 sekund. Poza tym nadal wydaje mi sie ze pali duzo bylo w miescie ok 40MPG a teraz nawet 25 MPG.I teraz pytanie (moze ktos kto ma anglika tez to zauwazyl) czy teraz jest prawidlowo tzn czy komputer pokazuje ok? jesli tak tzn ze wczesnien z bledem czujnika pokazywal nieprawdziwe pomiary spalania?VAG juz nie ma tego bledu G62 ani zadnego innego.co jeszcze ma duzy wplyw na spalanie? jakie czujniki moga podawac zle sygnaly do kompa i daje takie duze dawki paliwa?a moze teraz jest ok a wczesniej gdy srednie spalanie na postoju stalo w miejscu bylo zle?moze ktos ma jakies pomysly?dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest, ze jezeli odpalisz auto i stoisz bez ruszania to wyswietla tylko kreski. Bierze sie to z tego, ze srednie spalanie litrow na km, badz MPG. Czyli jak komputer nie dostanie sygnalu o ruchu, to nie pokaze, bo nic nie przejechal. A jezeli przejedziesz chociaz tylko 100m to juz zaczyna odmierzac. I wtedy jak stoisz to spalanie rosnie, bo przejechales dystans, stoisz, a paliwo dalej sie leje. Ja jak rusze i stane na dluzej to wzrosnie nawet do 99,9 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spalani na postoju jak wszystko wyłączone 1,2 - 1.3 litra jak włączę klimę to mam 1.6 - 1.7 l/h czy to nie za dużo :confused: Czytając czyjś wcześniejszy post widzialem spalanie 0.9

 

a spalanie chwilowe mam w granicach 7.5 - 9.7 l/100km też wydaje mi się nieco za wysokie

 

silniczek 1.9TDI passat b5 kombi 2003r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam spalani na postoju jak wszystko wyłączone 1,2 - 1.3 litra jak włączę klimę to mam 1.6 - 1.7 l/h czy to nie za dużo Czytając czyjś wcześniejszy post widzialem spalanie 0.9

 

a spalanie chwilowe mam w granicach 7.5 - 9.7 l/100km też wydaje mi się nieco za wysokie

Niestety nikt się do tego teraz nie będzie w stanie ustosunkować, gdyż w profilu nie masz zaznaczonego silnika-nawet nie wiemy, czy masz diesla, czy benzynę...

Jak masz zimny silnik, bądź teraz w okresie upałów, takie zużycie paliwa na postoju nie powinno dziwić :) Ale napisz, w jakim silniku tak Ci wskazuje i w jakich okolicznościach-to dużo nam pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego przeczytaj dokładnie co napisałem a jak cytujesz to cytuj wszystko a nie wyrywasz z kontekstu

 

silnik 1.9 TDI passat b5 kombi

 

co do sytuacj to bez różnicy czy dopiero odpale po nocy czy jest rozgrzany do 90 stopni bo wtedy tylko 0.2 d0 0.3 jest różnicy na zimnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego przeczytaj dokładnie co napisałem a jak cytujesz to cytuj wszystko a nie wyrywasz z kontekstu

Wydawało mi się, że zacytowałem wszystko-naprawdę nie widziałem podpisu silnika-sorki.

Niemniej podtrzymuję, co napisałem o klimie.

 

Może zapoznaj się z poniższym tematem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rozgrzanym silniku spalanie na postoju waha się w granicach 0.8-0.9 l/h a z włączoną klimą 1.1-1.5 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odpowiedzi,wychodzi na to ze to normalne taki wzrost spalania sredniego na postoju ale generalnie spalanie tez mi wzroslo i nie wiem gdzie jest problem. Czy walniety termostat moze byc przyczyna duzego spalania?Chodzi mi o to ze za wczesnie sie otwiera i silnik jest niedogrzany a wskazowka za szybko wskakuje na 90 stopni. Wlasnie u mnie tak sie dzieje ostatnio,po doslownie 2 milach wskoczylo juz 90 stopni czyli za wczesnie?chyba wymienie termostat i zobacze.a jak myslicie czy po wymianie tego G62 i skasowaniu bledow z kompa przydaloby sie tez zresetowac komputer (odpiac akumulator)?moze po resecie zaadoptuje sie na nowo i spalanie wroci do normy?jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja jak balony nigdy bym się tego nie spodziewał i pewnie raczej nikt z Was

Spalanie spadło o jakieś 300 - 400g /h teraz na zimnym jest 1,5 l/h a na rozgrzanym 1,1-1,2 l/h z wyłączonymi odbiornikami,

a przyczyną tego była a właściwie był pęknięty filtr paliwa. Wjechałem na kanał i zdziwił mnie mokry spód w okolicy pod kierowcą, zacząłem się dokładnie przyglądać silnikowi w tej okolicy ale silnik i skrzynia suchutka więc zdjąłem pokrywę silnika i oczom moim ukazał się filtr paliwa przyczepiony na opaskę i dotykał do obudowy filtra oleju przez co przetarł się i powstała mała szczelinka z której sączyła się ropa :eek:

 

a tak apropos to czegoś mi tam brakuje tylko nie wiem czego do mocowania filtru paliwa lub filtr jest niewłaściwy i dlatego ktoś przymocował opaską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na postoju 0,8 z klimą od 1,0 do 1,5 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak wskazania spalania średniego pokrywają Wam się z wyliczeniami własnymi (podczas tankowania). Czy komputer dużo przekłamuje?

 

Często zerkam na spalanie chwilowe, podczas postoju zwykle pokazuje 20l/100km, jazda miejska spalanie średnie ok 15L/100km (v6, automat).

 

Nie zdążyłem jeszcze zweryfikować tego z obliczeniami manualnymi, ale jestem trochę zaniepokojony. Podczas jazdy w mieście zwykle chwilowe pokazuje 12,10,8 a nawet 6, jedynie gdy ruszam to coś koło 20L... a średnie mam 15L/100km... stoję też trochę wkorkach więc logicznym się wydaje, że czas leci, przebyte kilometry już nie... ale czy mogę przyjąć, że wskazania średniego są pewne?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jeśli chodzi o średnie spalanie z komputera wynosi z ostatnich 1565 km przejechanych 7,1 l/100 km a rzeczywiste mam w podpisie 6, 51 l/100 km a wiec różnica jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności