Skocz do zawartości
Sylvek1986

Podczas postoju średnie spalanie "rośnie"

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za odgrzewanie już właściwie twardego kotleta ale ostatnio siostra kupiła sobie autko Paska b5 2,3 benzynak 150 km

ja posiadam 2,3 benzyna 170 KM ale juz po lifcie. I widziałęm że koledzy pisali tutaj że Passaty przed liftem w opcji licznika Spalanie chwilowe mają cały czas xl/100km a Passatą po lifcie zmienia sie to na bardziej akuratne spalanie chwilowe xl/h. Podkreślam że u siostry nie widziałem aby sie zmieniło na l/h i jeszcze jedna rzeczy potwierdzam że tak jakby sie zawiesza i wskazuje ostanie spalanie przy wciśniętym pedale gazu czyli przy przyśpieszaniu więcej, przy wolnej jeździe mniej i tak zostaje do postoju np. na światłach. I tu nie znalazłem odpowiedzi czy? To jest normalne czy coś jest nie tak, czy to powinno sie zmienić na przykłąd tak jak jest angliku na ---. bo szczerze mówiąc jest to troche denerwujące. Średnie spalanie rozumiem ale nie chwilowe

 

Tak to działa. Wszystko ok. Jak postoisz długo i będziesz jechał w mega korku np 50m przez 15min to spalanie będzie rosło mi udało się dojść do 60l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, swoją drogą beznadziejne wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość aby Passata B5 zaprogramować tak aby dodać mu opcję spalania na godzinę na postoju?

 

Jakaś podmiana softu sterownika czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moze być przyczyną szybkiego rosnieci średniego spalania na postoju? niech nikt nie mówi, ze to normalne, bo tak nie moze byc, jak odpale auto i przejade 1 km, to spalanie rosnie co 5 sekund 0,1,a w passacie b6 u kolegi rosnie spalanie, ale nie w takim tempie tylko co pare minut o 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co moze być przyczyną szybkiego rosnieci średniego spalania na postoju? niech nikt nie mówi, ze to normalne, bo tak nie moze byc, jak odpale auto i przejade 1 km, to spalanie rosnie co 5 sekund 0,1,a w passacie b6 u kolegi rosnie spalanie, ale nie w takim tempie tylko co pare minut o 0.1

Po przejechaniu krótkiego dystansu (jak podajesz 1km) średnie spalanie na postoju będzie rosnąć o wiele szybciej niż po przejechaniu 10km czy więcej.

Wszystko jest w normie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kiedyś tak szybko spalanie mi nie rosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kiedyś tak szybko spalanie mi nie rosło

A czy wtedy też pomiaru dokonywałeś po 1km?

Przejedź z kolegą też 1km i zobacz, jak wtedy wzrasta spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane spalania ma tak ze wplyw temp paliwa

gdy temp jest niska bedzie wiecej wskazywal bo silnik zimny i wiecej pali

 

spalanie jest obliczane od czasu dawki wtrysku,temp paliwa i przejechanego dystansu

to jest normalne ze jak sie stoi auto to spalanie idzie do gory bo nie jedzie auto

 

analogiczne jak jedziesz autem z duzej gory to spalanie drastycznie spada bo komputer odcina paliwo do silnika a auto jedzie i nabija kilometry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności