Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

co do uTorrenta i routera: Przekierowuje się w routerze konkretny port dla konkretnego IP. Należy wyłączyć serwer DHCP (czyli przydzielający IP automatycznie) a następnie ręcznie skonfigurować oba komputery przydzielając im różne IP. NAstępnie w routerze przekierować po jednym porcie (losowym) dla każdego IP, broń boże ten sam port dla dwóch różnych IP. Następnie w komputerze który ma IP z danym przekierowanym portem podać uTorrentowi ten port, tak samo w drugim komputerze.

 

 

Danek - Avast to badziew. Darmowa Avira jest o niebo lepsza i mniej zasobożerna. A w kwestii płatnych antywirów, to Norton IS 2010 kosztuje rocznie 20pln przy zakupie 3 licencji bez pudełka. A NIS potrafi zawstydzić Avirę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESET Smart Security - sam używam to od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Jest to pełen pakiet który oprócz ochrony anty-wirusowej zawiera także firewalla i pełną ochronę poczty (spam i wirusy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek - Avast to badziew. Darmowa Avira jest o niebo lepsza i mniej zasobożerna. A w kwestii płatnych antywirów, to Norton IS 2010

Ilu ludzi - tyle opinii :D Ja na przykład produkty Nortona omijam baaardzo szerokim łukiem. Zawiodłem się RAZ... myślę sobie - cóż - zdarza się. Zaufałem po raz drugi i co?? straciłem prawie wszystko co miałem na kompie :kwasny: Dla mnie więc Norton jest gorszy od zardzewiałego durszlaka :hyhy: A o Avirze słyszę po raz pierwszy. Tak wiec mam co mam i nie narzekam, bo już od paru lat się nie zawiodłem na tym ani razu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na przykład produkty Nortona omijam baaardzo szerokim łukiem. Zawiodłem się RAZ... myślę sobie - cóż - zdarza się.

 

Od wersji 2009 to całkiem inny produkt. Jak zawsze korzystałem z darmowych lub triali to ten tak mi się spodobał że kupiłem licencje z kumplem na 3 kompy :) I jego najważniejsza zaleta - bardzo małe obciążenie kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mówi, że stary norton był ok? NIS 2009 i 2010 to chyba najlepsze kombajny dla domowego użytkownika. Poprzednie wersje muliły, spowalniały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek, bo też po3ebuję pomocy kogoś dużo mądrzejszego ode mnie ;)

Od jakiegoś czasu jestem opiekunem pracowni komputerowej w szkole. Jak do tej pory radziłem sobie ze wszystkim, ale czeka mnie postawienie systemu, a nie mam zielonego pojęcia jak to się robi po sieci :o Wiem tylko że ponoć jest to prościutkie i przebiega migiem :cool:

Na normalnych kompach robiłem to już wielokrotnie, ale bez płyty ... :szok:

 

Proszę o jakiś poradnik bo moje motywacyjne od tego zależy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to się robi po sieci

 

Po sieci to się gra ;) Żadnych konkretnych informacji nie podałeś, ale spróbuję coś podpowiedzieć. Chodzi Ci zapewne o zdalną instalację systemu z poziomu jakiegoś serwerowego OSa. Zapoznaj się więc z usługą RIS (Remote Installation Services). Opisywał wszystkiego krok po kroku nie będę, o wszystkim możesz poczytać w poniższych linkach.

 

Zdalna instalacja systemu operacyjnego

 

Tajniki usługi RIS (ang. Remote Instalation Service) - Usługi Instalacji Zdalnej, cz. I

 

Tajniki usługi RIS (ang. Remote Instalation Service) - Usługi Instalacji Zdalnej, cz. II

 

Tajniki usługi RIS (ang. Remote Instalation Service) - Usługi Instalacji Zdalnej, cz. III

 

Tajniki usługi RIS (ang. Remote Instalation Service) - Usługi Instalacji Zdalnej, cz. IV

 

Tajniki usługi RIS (ang. Remote Instalation Service) - Usługi Instalacji Zdalnej, cz. V

 

Kup ze 3 czteropaki na weekend, przeczytaj te artykuły, przetestuj wszystko na wirtualkach i będziesz specem od RISa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam czytam, ale niewiele rozumiem :o

Dodam tylko że system to XP, i instalka znajduje się na serwerze...

Po sieci to się gra

Proszę mnie nie łapać za słówka, bo na początku wspominałem, że

nie mam zielonego pojęcia jak to się robi

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na serwerze...

Jakim? Od 2k3 SP2 jest WDS. Poniżej 2 linki jak to wygląda na win 2k8.

 

Windows Server 2008 Deployment. Część pierwsza: instalowanie komponentów i wstępna konfiguracja

 

Windows Server 2008 Deployment. Część druga: instalujemy serwer

 

Przeczytaj, poćwicz, a na pewno opanujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczę dzisiaj z komputerem cały dzień, i chyba ostatnią rzeczą jaka mnie denerwuje jest wielkość czcionki. Zmieniło się to po wymianie karty graficznej. Np na forum niektóre tematy są normalne, a niektóre jak by większą czcionka napisane...

 

d94fc0d779836127m.jpg

 

stare sterowniki odinstalowałem, nowe zainstalowałem i niby wszystko hula ok... oprócz tego! Gdzie to mogę ustawić by wyglądało normalnie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos sprawdzic logi combofixa i hijacka.

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 09:52:39, on 2010-03-14

Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\AAWService.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\LEXPPS.EXE

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL$MPSYSTEM\Binn\sqlservr.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Wi2Geo\Magic Scanner\Wi2Geo.MagicScanner.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxsrvc.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE

C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe

C:\Program Files\Lexmark 1200 Series\lxczbmgr.exe

C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe

C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe

C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe

C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\AAWTray.exe

C:\Program Files\Lexmark 1200 Series\lxczbmon.exe

D:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe

D:\Program Files\Pogoda\pogoda.exe

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\80\Tools\Binn\sqlmangr.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\system32\notepad.exe

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\1.2.183.17\GoogleCrashHandler.exe

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\WINDOWS\explorer.exe

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe

D:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.o2.pl/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: IsoBuster Toolbar - {266fcdca-7bb3-4da7-b3bf-f845dea2ebd6} - C:\Program Files\IsoBuster\tbIso1.dll

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link ****er - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIE****er.dll

O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O2 - BHO: IsoBuster Toolbar - {266fcdca-7bb3-4da7-b3bf-f845dea2ebd6} - C:\Program Files\IsoBuster\tbIso1.dll

O2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SD****er.dll

O2 - BHO: Java™ Plug-In 2 SSV ****er - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll

O3 - Toolbar: IsoBuster Toolbar - {266fcdca-7bb3-4da7-b3bf-f845dea2ebd6} - C:\Program Files\IsoBuster\tbIso1.dll

O4 - HKLM\..\Run: [igfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [AzMixerSel] C:\Program Files\Realtek\InstallShield\AzMixerSel.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [iSUSPM Startup] C:\PROGRA~1\COMMON~1\INSTAL~1\UPDATE~1\ISUSPM.exe -startup

O4 - HKLM\..\Run: [iSUSScheduler] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe" -start

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Lexmark 1200 Series] "C:\Program Files\Lexmark 1200 Series\lxczbmgr.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [synTPStart] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPStart.exe

O4 - HKLM\..\Run: [synTPEnh] %ProgramFiles%\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

O4 - HKLM\..\Run: [avast5] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe /nogui

O4 - HKLM\..\Run: [PinnacleDriverCheck] C:\WINDOWS\system32\PSDrvCheck.exe -CheckReg

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Ad-Watch] C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\AAWTray.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Komunikator] D:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

O4 - HKCU\..\Run: [sUPERAntiSpyware] C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe

O4 - HKCU\..\Run: [spybotSD TeaTimer] D:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe

O4 - HKCU\..\Run: [tray] D:\Program Files\Pogoda\pogoda.exe /tray

O4 - HKCU\..\Run: [Google Update] "C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /c

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - S-1-5-18 Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe (User 'SYSTEM')

O4 - .DEFAULT Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe (User 'Default user')

O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Service Manager.lnk = C:\Program Files\Microsoft SQL Server\80\Tools\Binn\sqlmangr.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {5067A26B-1337-4436-8AFE-EE169C2DA79F} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Skype add-on for Internet Explorer - {5067A26B-1337-4436-8AFE-EE169C2DA79F} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: (no name) - {85d1f590-48f4-11d9-9669-0800200c9a66} - C:\WINDOWS\bdoscandel.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Uninstall BitDefender Online Scanner - {85d1f590-48f4-11d9-9669-0800200c9a66} - C:\WINDOWS\bdoscandel.exe

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~3\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SD****er.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SD****er.dll

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {5D86DDB5-BDF9-441B-9E9E-D4730F4EE499} (BDSCANONLINE Control) - http://download.bitdefender.com/resources/scanner/sources/en/scan8/oscan8.cab

O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} - http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - Winlogon Notify: !SASWinLogon - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

O23 - Service: Lavasoft Ad-Aware Service - Lavasoft - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\AAWService.exe

O23 - Service: LexBce Server (LexBceS) - Lexmark International, Inc. - C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

O23 - Service: Wi2Geo Magic Scanner (Wi2GeoMagicScanner) - Wi2Geo - C:\Program Files\Wi2Geo\Magic Scanner\Wi2Geo.MagicScanner.exe

 

--

End of file - 9363 bytes

ComboFix.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy istnieje możliwość zainstalowania systemu na mini laptopie który nie ma CD-ROM

Kupiłem właśnie mojej "lubej" Asusa eee 701 (używke) i chce zrobic system tylko jak jak nie ma CD-ROMa ??!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD przez USB, lub wyjąć dysk i nagrać obraz na innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerach znam się średnio, ale mój kolega kiedyś instalował XPka z pendrivea.

Ja osobiście podłączałem zewnętrzny CD-ROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam zewn cd-roma więc jaśli się da z pendriva to było by super tylko teraz pytanie : Jak to zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem coś takiego, może się przyda http://toin.pl/index.php/2009/01/31/windows-xp-z-pendrivea/

Wielkie dzieki To bedzie chyba to czego potrzebuje :ok:

Nie mogę Ci przyznać pomógł ale masz u mnie browarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę Ci przyznać pomógł ale masz u mnie browarka

Spoko, nie ma problemu ;) "Pomógł" i tak mi dynda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj normalnie na kompie pliki z płyty Windowsa do pendrive-a, podłącz pena do laptopa i jazda. Tylko wcześniej musisz jeszcze przestawić w BIOS-ie opcję bootowania systemu (tak mi się zdaje). Ale raczej powinno bez grzebania w BIOS-ie wyszukać pliki na pendrive (-ie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem coś takiego, może się przyda http://toin.pl/index.php/2009/01/31/windows-xp-z-pendrivea/

Kurcze nie dam rady zrobic przez ten link bo nie widzi mojego pendiva tak jak na obrazku nizej

2.jpg

 

Skopiuj normalnie na kompie pliki z płyty Windowsa do pendrive-a, podłącz pena do laptopa i jazda. Tylko wcześniej musisz jeszcze przestawić w BIOS-ie opcję bootowania systemu (tak mi się zdaje). Ale raczej powinno bez grzebania w BIOS-ie wyszukać pliki na pendrive (-ie).

Nie da rady bo jest za mało miejsca na dysku a jak przestawiam w biosie to i tak nie startuje :wsciekly

bede musiał chyba zanieśc do serwisu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności