Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisze dopiero teraz bo znowu potrzebuje waszej pomocy A co do WI-Fi zainstalowałem D-Linka i wszystko śmiga jak trza :D

 

Teraz stalo mi sie to :

Zawiesił mi sie komputer Zrestartowałem i wyskoczyło takie

cos :

Boot Failure

Insert Boot diskette in A

Press Any key wmen ready ....

Co to znaczy co mam teraz zrobic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Press Any key :P

 

Odłącz na chwilę wtyczkę z prądu i odpal go. Jak się nie uruchomi to albo padł dysk twardy albo uszkodziła się partycja i wtedy raczej instalacja Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw zobacz czy nie masz jakieś dyskietki w stacji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziu odłaczyłem i nic wsadziłem płyte Xp i tez nic :rozpacz:

Motomouse nie ma zadnej dyskietki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motomouse nie ma zadnej dyskietki

 

Pendrive ?

 

Wejdź do biosu i zobacz czy widzi tam HDD, ewentualnie sprawdź jeszcze opcje bootowania ( jak są ustawione ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive ?

 

Wejdź do biosu i zobacz czy widzi tam HDD, ewentualnie sprawdź jeszcze opcje bootowania ( jak są ustawione ).

Nic nie jest podłaczone A w Biosie sie nie znam

Ale mam dwa twarde dyski to moze jak je zamienie ?? Ale na drugim nie mam systemu

Kurcze ale mnie to wkur.... zaraz to wywale

Zrobiłem fotke w biosie :

20081209233sh7.jpg

w640.png

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzę zdjęcie, więc nie widzi Ci dysku twardego. Posprawdzaj kable, możesz spróbować zamienić miejscami wtyczki w płycie głównej i wtedy popatrzeć co widzi bios w tym ekranie. Obawiam się że dysk kaput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze wszystko co miałem to poszło w h..... :rozpacz: To co teraz moge zrobic ??

Mam drugi dysk twardy ale tam nie mam systemu i Znowu pytanie

JAK WGRAC SYSTEM na nowym (tz uzywanym dysku)

Podłaczyłem drugo dysk i w biosie takie cos :

20081209235zf6.jpg

w640.png

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co teraz moge zrobic ??

zanim rzucisz nim o ścianę upewnij się czy postawiłem słuszną diagnozę :) słychać że on w ogóle się kręci? nie ma jakiegoś rytmicznego cykania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanim rzucisz nim o ścianę upewnij się czy postawiłem słuszną diagnozę :) słychać że on w ogóle się kręci? nie ma jakiegoś rytmicznego cykania?

Ten drugi chodzi bo cos tam w sodku słychac ale nie wiem co dalej :)

Ale teraz jak właczam to "pika" kilka razy a dioda w monit jest pomaranczowa a nie zielona !!! KOSMOS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy sie ze wszystko co miałem to poszło w h.....

 

Niekoniecznie. Być może problemem jest tylko uwalona tablica partycji - czasem da się coś z tym zrobić. Uruchom najpierw jakąś dystrybucje live Linuxa ( może być np. Ubuntu ) i zobacz co powie na temat tego dysku. Najpierw jednak posprawdzaj taśmy do dysków, bo nie widać obydwóch - a to raczej rzadka sytuacja, żeby dwa na raz padły.

 

Spróbuj podpiąć te dyski do innego komputera ( albo też inną taśmą - możesz użyć tymczasowo tej od CD-Rom'u i DVD )

 

JAK WGRAC SYSTEM na nowym (tz uzywanym dysku)

 

Najpierw musisz zmusić BIOS do zobaczenia dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem obydwa dyski ale widzi tylko jeden

Prima y IDE Master Not Installed

Primary IDE Slave Maxtor 6L200PO

Mi bardziej zalezy na tym drugim który robil za dysk D gdzie mam wszystkie foty muze i takie tam mojue "pierdułkii" a dysk C był do systemy i do gierek

Czy teraz moge na Dysku D który widzi zainstalowac system ale tak zebym nie stracił tego co tam mam ??!!

Jestem teraz we włoszech i nie chce mi sie tachtac tego pudła to Polski Fakt ze jade za tydzien ale jak trzeba bedzie to trudno :/

Podłączylem jeszcze raz i jest takie cos :

20081209236qy6.jpg

w640.png

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje amatorskie oko to widzi dwa dyski, czyli Maxtora i WD, ale ja moge się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz widzi obydwa dyski - jeśli ten "D" to Maxtor to teraz powinien Ci sie system normalnie uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D to własnie maxtor i sie uruchomił pokazał sie pulpit i po kilku sekundach zdechł !!!!!!

A juz sie ucieszyłem !!!

Czyli co wywalic :D ??

motomouse wielkie dzieki i chciałbym ci dac POMÓGŁ ale nie wiem jak to sie przyznaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym. Przenieś to co potrzebne z D na drugi dysk i format :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdunie chodzi o to ze juz myslałem ze sie uruchomił i myslałem ze pozgrywam ale po kilku sekundach PADŁ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po kilku sekundach zdechł !!!!!!

[...]

Czyli co wywalic

 

Jak zmieniałeś taśmy, to wywal na razie te pierwotne od dysków - ewidentnie masz problem z połączeniem taśma/kontroler.

 

Jak chcesz odzyskać te dane z D to podłącz ten dysk do innego komputera - powinieneś bez problemu je widzieć.

 

Jeśli Ci nie zależy na systemie i programach to odłącz Maxtora ( dla bezpieczeństwa ), przeinstaluj Windowsa i dopiero później go podłącz. Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, gdy jesteś pewny, że Maxtor był/jest dyskiem D.

 

Ewentualnie wyłącz automatyczny restart po wystąpieniu błędu i zrób zdjęć BSOD'owi.

 

PPM na Mój Komputer -> właściwości -> startup and recovery ( za ch*ja nie wiem jak to po polsku jest - może coś w deseń "start i odzyskiwanie ) -> ustawienia -> odznacz "automatyczny restart"

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdunie chodzi o to ze juz myslałem ze sie uruchomił i myslałem ze pozgrywam ale po kilku sekundach PADŁ :)

 

aaa, myslałem, ze sie już włącza, ale tylko do momentu aż pokaze pulpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie nie chce w ogule właczyc !!! Monitor nie reaguje i nie ma tego specyficznego "PIK"

Dobra wielkie dzieki jeszcze raz Wezme pudło do domu i dam komus zeby mi zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności