Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

nie widać na tej fotce, popsuty kondziu podnosi do denko do góry, czasem się wylewa i ogólnie może wyglądać nieciekawie ;) może aczkoleiwk nie musi. 70 st już powiedzmy że jest w miarę, chociaż i tak wysoko. ściągnij sobie jakiegoś knoppixa albo memtesta i odpal na parę godzin na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widać na tej fotce, popsuty kondziu podnosi do denko do góry, czasem się wylewa i ogólnie może wyglądać nieciekawie ;) może aczkoleiwk nie musi. 70 st już powiedzmy że jest w miarę, chociaż i tak wysoko. ściągnij sobie jakiegoś knoppixa albo memtesta i odpal na parę godzin na próbę.

Co sciagnąć :) ?? i co z tym zrobic ?? gdzie zainstalowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sciagnąć ?

program

i co z tym zrobic ??

Zainstalować

gdzie zainstalowac ??

Na dysku :D

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:26 ----------

 

Po instalce uruchomić i obserwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
program

 

Zainstalować

 

Na dysku :D

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:26 ----------

 

Po instalce uruchomić i obserwować :)

ale jak...... jak komp sie nie właczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz obraz płyty, wypalasz i odpalasz komputer z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągasz obraz płyty, wypalasz i odpalasz komputer z płyty

Kurcze nie wiem jak to zrobic :(

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

 

jesli chodzi o płyte instalacyjna to mam ale i tak nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem proc upalony. bo 100*c to temperatura pieczenia athlonów, które z tego co pamiętam nie miały zabezpieczeń. Ugotowało się jąderko i sypie błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już temperatury nie są takie kosmiczne to może przeinstalujesz system i będzie ok.

 

EDIT:

A to nie Athlon kolego tylko P4 albo Celeron na s.478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posmarowałeś procesor pasą termoprzewodzącą, czy tylko przedmuchałeś radiator?

Pasta poprawia odprowadzanie ciepła do radiatora. Po pewnym czasie twardnieje i nie spełnia swojego zadania.

70*C przy pracy w BIOSie to za dużo, zaczyna ładować WinXP i temperatura gwałtownie rośnie.

moim zdaniem proc upalony. bo 100*c to temperatura pieczenia athlonów, które z tego co pamiętam nie miały zabezpieczeń. Ugotowało się jąderko i sypie błędami.

Bardzo możliwe, choć miałem jednego co takie pieczenie przeżył...

EDIT:

A to nie Athlon kolego tylko P4 albo Celeron na s.478

Athlon i 100*C to już widziałem. Intela z taką temperaturą - nie.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalony procek w ogóle by nie startował. Kolega ma problemy z RAM, grafiką lub samym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie Athlon kolego tylko P4 albo Celeron na s.478

 

sorki, tak mi utkwiło, a to o kruszeniu rdzeni ktoś napisał w Athlonach,

 

zresztą tym gorzej - intel jeszcze bardziej wrażliwy na wysokie temperatury jest. Te 70*C to już kosmiczna temperatura.

 

A spalony procesor równie dobrze może się poprawnie wykrywać ale walić błędami, stąd zawieszanie gdy tylko dostanie pierwsze instrukcje.

 

Moja rada? Podłączyć dysk jako master w jakimkolwiek innym komputerze i odpalić system z niego. Niech się pomęczy ze sterownikami, ale sam system wystartować musi. Inna opcja to odpalenie jakiegokolwiek liveCD z linuksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle że to system i od tego bym zaczął, czyli od reinstalacji Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro masz problem z wyłączającym się kompem to pousuwaj z wirtualnego systemu niepotrzebne pliki BAT i a w szczególności autorun.inf. Ja bym stawiał na zawirusowanego kompa. Miałem już takie przypadki. Jeżeli postawisz system po usunięciu a nie będzie chciał się zalgować to napisz a podam Ci jaki klucz trzeba do rejestru dodać aby nie wylogowało automatycznie po zalogowaniu, ale to potem :D

 

 

Polecam Hiren`s Boot (taki mały kombajn :D) i ERD Winternals Commander

 

Jak coś PW a będzie link :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki problem jest taki ze jak wkladam płytke instalacyjna to nie startuje .... tylko uruchamia sie ponownie kilkanascie razy po czym sam go wylaczam!!

Fakt moge miec troche wirusow i na wirtualnym dysku kilka gierek ;)

Problem jak zrobic zeby sie uruchomil....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odwiedzić serwis albo poprosić kogoś kto wie jak sprawdzić zasilacz, ram, kondensatorki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość powiem tylko tyle, że obstawiam płytę. MSI i s.478 źle wróży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładając płytke do reinstalacji windowsa musisz zmienic w biosie boot sequence czyli kolejność odpalania urządzeń. Na pierwszym miejscu musi być cd-rom i wtedy wystartuje instalacja.

57ae8f7423589bdcmed.jpg

tutaj masz boot device select i tam na pierwszym miejscu ustaw cd rom

 

 

aaa i jeszcze włącz tak na zaś opcje SMART

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani ;) komputerowcy

Dzisiaj miałem aktualizacje i zainstalowało mi service pack 2 (vista) i po restarcie jakby sie zawieszał Najpier chce wywalic wirusy a mam ich napewno troche bo rok komp nie był ruszany (skanowany)

Chciałem przeskanowac mojego lapka przed wirusami ale nie wiem jakim programem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani komputerowcy

Dzisiaj miałem aktualizacje i zainstalowało mi service pack 2 (vista) i po restarcie jakby sie zawieszał Najpier chce wywalic wirusy a mam ich napewno troche bo rok komp nie był ruszany (skanowany)

Chciałem przeskanowac mojego lapka przed wirusami ale nie wiem jakim programem ...

 

ESET Smart Security 4 lub Kaspersky Internet Security 9.0. Wybierz sobie jeden z nich. Wersje 30-dniowe do przetestowania, a potem zaopatrz się w oryginalny :)

 

Możesz jeszcze przeskanować system Combofixem i HijackThis 2.02 i przejrzeć logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie ściągam dodatków do tego poje....ego Wiindowsa :kwasny: Ale jak chcesz zeskanować kompa to zainstaluj Avast-a, ściągnij do niego nowa bazę wirusów i ustaw skanowanie podczas rozruchu. Oczywiście jeszcze w progsie ustaw sobie skanowanie archiwów. i po resecie kompa - Avast przed załadowaniem systemu - "przeleci" ci wszystkie dyski, które zaznaczysz do skanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności