Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

A ile masz wolnego miejsca na dysku. Jeśli masz jakąś partycję, to możesz zrobić (wydzielić) kolejną małą partycję 2Gb i tam bezpośrednio nagrać ten obraz płyty i przy restarcie kompa, zmienić tylko ścieżkę dostępu z c:/ na h:/

 

Nigdy tego nie testowałem. Ale większość nowych lapków przecież ma ukryty dysk w wielkości 5 gb i za naciśnięciem jednego klawisza na lapku lub wybraniu opcji przy starcie systemu, można przejść do instalacji kompa.

 

Ja nigdy tego nie robiłem, ale to chyba nie może być arcy trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy istnieje możliwość zainstalowania systemu na mini laptopie który nie ma CD-ROM

A próbowałeś TYCH metod. Innej opcji nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem :)

tz problem był w tym ze po podłączeniu "pendriva" do mojego lapka nie widział go ten program (ze zdjecia) bo ja mam u siebie system win7 Po podłączeniu pod zwykłego XP wszystko działa Teraz tylko nie wiem czy moge zainstalować win7 czy musze zwykłego XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :) bo jest dość podobny problem u mnie :)

Otóż :

Mam w domu już router net śmiga z TP bez zarzutów :) ale teraz wziąłem dodatkowo TV w TP bo rachunki automatycznie się obniżą a z tv cyfrowej zrezygnowałem tydzień temu, no więc przysłali dekoder i Liveboxa :) podłączyłem dekoder ale woła o podłączenie liveboxa. Pytanie moje brzmi czy konieczne jest podłączenie liveboxa kablem do gniazdka telefonicznego (dodam ze w pokoju nie ma takiego gniazdka a najbliższe jest hmm ciągnąc kabel po podłodze jakieś 10 metrów ) czy jest jakaś możliwość ze livebox wychwyci wi fi które już jest w domu czy należy go jakoś skonfigurować przez stronę http://www.tp.pl ?? i czy poprzez jego konfigurację nie zakłóci to w żaden sposób działania już zamontowanego routera ??

nie wiem czy to ważne system na lapku to WIN 7 64

Będę wdzięczny za pomoc bo ja się na tym kompletnie nie znam :) czyli krok po kroku :) jak laikowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki troszkę pomogło :) mianowicie router musi być podłączony do dekodera, a aby livebox działał przez wi fi potrzebna jest własna ingerencja w dekoder :)<- nie dla mnie ta zabawa :) No i pozostało podłączenie liveboxa do routera kablem i pozostawienie go już tak na zawsze ponieważ przy każdym wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera, potrzebuje on dostępu do neta :)

 

Pozostaje teraz pytanie jak go podłączyć tzn skonfigurować liveboxa z obecnym moim routerem by wszystko grało tzn nadać mu to samo IP :) czy w liveboxa poprzez stronę www.tp.pl skonfigurować router i nadać mu zupełnie inne IP np 192,168,1,10 a na routerze domowym przez które idzie WI FI na dom pozostawić IP 192,168,1,3 ?? )podaje końcówki z palca :) )

 

 

Dzięki POLSKI za pomoc troszkę pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką muzyką? Hmm I na czym chcesz odtwarzać? Na wieży na przykład? Bo normalnie to wypalasz mp3 na płycie i hula. Ale jak dane urządzenie tego nie czyta, to ściągnij sobie CDEX-a i wtedy zamieniasz mp3 na VAWE i wtedy tak przerobione piosenki wrzucasz na CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MP3 do auta, bo nie mam teraz udogodnień typu pendrive ;)

 

Jakiekolwiek Nero BurningROM. Dobrze byłoby przelecieć wszystkie mp3 programem MP3 Gain - ustawisz głośność wszystkich tracków na tym samym poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem CDBurnerXP, fajny program. Ale pojawił cię inny problem, napęd chyba siadł bo nie widzi płyt, jakichkolwiek. Dawno nie korzystałem, nawet nie wiedziałem że nie działa. Umyłem laser ale to nic nie pomogło. W związku z tym chyba zakupię jakiś zewnętrzny na USB, co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze używam darmowego Ashampo Burning. Do zdobycia na stronie http://dobreprogramy.com/

Do czego ma być ten napęd DVD i dlaczego chcesz zewnętrzny na USB? Teraz napęd do PC to koszt rzędu 20-40 PLN. Do laptopa może być droższy, ale jak poszukasz to znajdziesz w logicznych pieniądzach. Wymiana nie jest skomplikowana i wystarczy minimum zdolności manualnych, śrubokręt i wypiąć stary napęd i w jego miejsce w odwrotnej kolejności podpiąć nowy napęd. Oczywiście najpierw trzeba odkręcić boczną obudowę(w przypadku PC), a w przypadku laptopa najczęściej pod napędem od spodu laptopa jest śrubka mocująca. Roboty na 10 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W takim razie poszukam, myślałem że to bardziej skomplikowane a napęd droższy-to stary laptop i już wiele bym nie chciał w niego inwestować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym się upewnić czy napęd padł, ponieważ również mi ten program kiedyś nie widział żadnych płyt, a napęd do dziś mi śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie tylko jest problem z nagrywaniem, nie chce również odtwarzać. Ale masz rację, może coś systemowo np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

potrzebuję pomocy exelowej.

 

Potrzebuje zrobić tabelkę, w której jest sporo kolumn. To ma być arkusz nr 1. W nim będą wpisywane dane. Natomiast kolejnych 12 arkuszy (każdy miesiąc) chciałbym by na podstawie pierwszego arkusza uzupełniały się informacjami już same/automatycznie ale nie w pełni wszystkie kolumny, tylko już wybrane informacje (poglądowy plik w załączniku).

 

Te dane miały by się zaczytywać z informacji z kolumny "data odbioru". Czyli jeśli pozycja nr 1-4 jest z datą odbioru styczeń, to automatycznie dane wypełnione w wierszu miały by się przenieść do arkusza Styczeń.

 

Mam nadzieję, że dość jasno przedstawiłem swoją wizję.

 

Czy da się taką tabelkę stworzyć?

 

edit:

albo może być coś zbliżonego, co da podobny efekt.

Zeszyt1.xlsx

Edytowane przez Zyndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest aż takie trudne do zrobienia, że nikt nawet nie stara się podać choć trochę zbliżonego rozwiązania?

 

Podsuńcie jakieś propozycje, metodą prób i błędów może uda mi się uzyskać jakiś zadowalający efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsuńcie jakieś propozycje

 

Tabela przestawna / vlookup + jakieś if'y kombinowane z funkcją zwroty wartości m-ca z daty ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsuńcie jakieś propozycje, metodą prób i błędów może uda mi się uzyskać jakiś zadowalający efekt.

JA to niekumaty jestem i nie bardzo wiem o co ci chodzi.

 

Ja jak robię jakiś arkusz w Excelu to zaznaczam komórkę, a następnie w górnej linii (tej nad całym arkuszem - jak ona się tam nazywa.... zapomniałem) wpisuję formułę, która dotyczy danej komórki. No i daję ENTER i w tej wybranej komórce wyświetla mi się to co ma się wyświetlać.

 

Przykład w kolumnie 1 wiersz 1:

zeszytA.xls

Edytowane przez rafflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzorcowy u mnie nie chce się otworzyć, więc nie widzę wizji ale nie za bardzo rozumiem co ma ten arkusz robić, bo jeżeli tylko przenosić/kopiować dane to można zacząć od np. funkcji warunkowej, jeżeli data zawiera się między 1-31.01 to przenieś do... itd... tzn. ja akurat zrobiłbym odwrotnie, tzn arkusz 'styczen' miałby funkcje przeszukaj pionowo w arkuszu pierwszym kolumnę "x" z datami i jeżeli zawiera się w zakresie 1-31.01 to wpisz wartość z kolumny y, arkusz 'luty' ta sama funkcja tylko zakres dat 1-29.2 itd., to kolejne arkusze same szukałyby sobie wartości w pierwszym arkuszu po dacie......

Sporo sposobów jest... tak samo sporo stron (forum) gdzie rozwiązują podobne przypadki, wystarczy tylko inteligentnie zadać pytanie wujkowi G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności