Skocz do zawartości
harry

Wakacje -Chorwacja Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja słyszałem, że za tunele się płaci... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja słyszałem, że za tunele się płaci... :/

 

W niemcowni nie płacisz tylko w Austrii masz 2 tunele płatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! Ja do chorwacji chce jechac w I polowie sierpnia z zielonej gory i jade przez Zawidów (PL-CZ) liberec, praga, jichlava, znojmo (CZ-AU) <- tam massz bezclowa, ale mozesz kupic teoretycznie jak wyjezdzasz z czech, bo kupic i np jechac przez czechy do pl, to moze Cie policja czy straz graniczna zlapac tam u niech i mandat wlepic i na drodze masz nawet podwojna ciagla ze niemozna zjezdzac, chociaz 80% ludzi ma to gdzies, ale niektorzy mandaty pozniej placa - to taka moja uwaga, dalej w austri na wieden, graz, maribor, zagrzeb i pozniej autostrada na poludnie i placisz przy zjazdach jak we wloszech. Ogolnie koszt oplat to niecale 400zl za wszystkie winiety, a czechach, austrii i sloweni kupujesz na 2 tyg, a chorwacji za autosttrady w 1 i 2 strone. ja do makarskiej bede jechac, niedaleko jak Ty. w a sumie koszt podrozy paliwo pus winiety 1600zl w dwie strony. Przez niemcy czasowo wychodzi prawie tak samo, ale nadrabiasz 250km, dla mnie bez sensu. w dwei satrony to masz juz pol baku w plecy, a w polsce przebolejesz te 100km zlych drog, a pozniej czechy i inne panstwa fajnie sie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy w piątek wyjeżdżam do Chorwcji ze Śląska o ok. 20:00 w okolice miasta Pula, może jedzie ktoś akurat, w grupie raźniej, jak co to pisać.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to my sie minelismy, bo ja przedwczoraj wrocilem :P ale polskich paskow bylo po drodze w p...du, ja mam wlepe i nikt nie machnal. Polecam w Puli do Coloseum zajechac;] ogolnie ten rejon fajny i delfiny z brzegu widac czasem jak sobie skacza :), ale srodkowa dalmacja jest bez porownania piekniejsza, polecam nastepnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam w Puli do Coloseum zajechac

no obowiązkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć tylko uwagę, że wbrew temu co piszą to w Słowenii już są 7 dniowe winiety. Wcześniej były tylko 30 dniowe za niesamowite pieniądze:/

tak tygodniowa kosztuje 15 euro a miesięczna 30

więc rewolucji to oni nie zrobili

ja tam zawsze objazdem Lenart-Ptuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

organizuje wypad do Chorwacji we wrześniu. wypad na około dwa tygodnie. znajomi nam się wykruszyli i poszukuję 2 osób (2 miejsca w aucie).

wycieczka może być z małymi przystankami w Chorwacji i po drodze. nastawiona ostro na zwiedzanie. rowery- mile widziane

 

zainteresowanych proszę o info na pw

pzdr

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Mam pytanie dal kogoś kto był w tunezji .Za kilka dni lecę na urlop i chciałbym się dowiedzieć co i jak, jakie napiwki na co uważać co zwiedzać Okolice hammamet.Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć .Mam pytanie dal kogoś kto był w tunezji .Za kilka dni lecę na urlop i chciałbym się dowiedzieć co i jak, jakie napiwki na co uważać co zwiedzać Okolice hammamet.Dzięki za info.

 

Ja bylem w tych okolicach na wakacjach (Nabeul)... Na co uwazac? Ogolnie nie kupowac niczego (wycieczek, rzeczy na targu itd.) za pierwsza podana cene! Spokojnie da sie wytargowac w wiekszosci wypadkow na medinie (targu) ponad 60-80% ceny, czasami jest to az meczace :)

 

No i kupic na bezclowym na lotnisku zapas alkoholi (wodka, piwo, whisky) bo u nich sa one baaardzo slabe i ciezko je kupic poza hotelem...

 

Do tego tez warto wziasc przed wyjazdem i w trakcie leki oslonowe np. Trilac, zeby nie siedziec na WC przez polowe wyjazdu :)

 

W razie jakis pytan GG:3764877

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli podobnie ja w egipcie.Rozumiem że napiwki tak samo od1$ do 5$.Orientujesz się co można w tamtych okolicach zwiedzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdża ktoś z Was w okolicach 20-go lipca ? Macie sprawdzone i polecane miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nic nowego nie powiem, ale Dalmacja Środkowa jest idealnym miejscem jeśli ktoś wybiera się do Cro pierwszy raz ;)

Osobiście byłem w Baskiej Vodzie i było genialnie :) Jeśli zaś chodzi o całość Cro to tak - obowiązkowo odwiedzić Dubrovnik (mury wieczorem, tuż przed zachodem słońca), jeziora Plitvickie, park Krka (kąpiel pod wodospadem), spływ pontonem (rafting) Cetiną, loty ze spadochronem ciągnionym przez motorówkę, wiele by wymieniać ;) Wszystko zależy od tego, gdzie konkretnie się jedzie. Na początek polecam okolice Splitu - Dalmacja Środkowa lub Południowa i po drodze zaliczać w/w. Na Krka i Plitvice trzeba 1d. Warto zwiedzić Split, popłynąć promem (ale z autem) na Brač (Split-Supetar) i do miasta Bol by zobaczyć Zlatni Rat (uwaga-drogo ;) )

 

Co do cen na miejscu (wykluczam Dubrovnik, Hvar, Zlatni Rat):

Piwko 0,5 15-20K (x0,6pln)

Miska zależy od knajpy, ale w przyzwoitej to za 60-80K da się oszamać owoce morza, lub rybkę z frytami i surówką.

Polecam Fried Squids (smażone kalmary), dla bardziej odważnych - grillowane ;) Ogólnie dobrze jest popróbować ichnich specjałów a tylko gorzałkę zabrać z PL, bo tu ostro kasują, aczkolwiek Balantyna 0,7 widziałem w Konzumie (ichnia biedra) po 130Kn. Piwo to polecam Ožujsko, gorzały lokalnej nie ;) Rakija tak, ale od gospodarzy a nie od ulicznych sprzedawców ( travarica, orachowica, też bardzo dobra gruszkówka, ale to raczej likier dla kobitek ;) ).

I warto w knajpach dawać napiwek 10%, często poczęstują nas wtedy także lufką śliwowicy (panowie) i likerem (panie). Ludzie sympatyczni, tylko wyjątkowo gdzieniegdzie pazerni na kasiorę ;) Generalnie warto z uśmiechem to i oni będą tacy.

 

Swoją drogą - lecisz na jeden rzut czy nocleg gdzieś po drodze? ;) Jeśli nocleg, to polecam Ibis-Hotel w Wiedniu (accorhotels.com) za +/- 200pln (+6€/os śniadanie) i przy okazji zwiedzić Katedrę św.Szczepana i kompleks pałacowy Shönbrunn, przespacerować po ogrodach - fajna sprawa ;)

 

Jakby co to pisz na PW ;) O Cro wiem chyba wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź.

 

 

lecisz na jeden rzut czy nocleg gdzieś po drodze?

 

Na jeden, planowany wyjazd wieczorkiem.

 

 

Osobiście byłem w Baskiej Vodzie i było genialnie

 

Jakiś konkretny ośrodek/kwatera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jeden, planowany wyjazd wieczorkiem.

 

Przez Austrie, Czechy i Słowenie czy przez Węgry? ;)

 

Jakiś konkretny ośrodek/kwatera ?

 

Bungalows Urania Baška Voda - http://www.booking.com/hotel/hr/bungalows-urania.pl.html :) Przy czym mieliśmy ogromnie duże szczęście, bo rok temu kiedy zamawialiśmy domek na 3 osoby na booking.com coś im się pomieszało i zapłaciliśmy 1400zł za 12 dni :D Rezerwowaliśmy hotel jakoś w marcu na termin 2-4 lipca :) Jak dojechaliśmy na miejsce i poszliśmy się zameldować do recepcji to przyszedł sam właściciel i zażartował, że jesteśmy szczęściarzami bo jako jedyni zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy za domek wtedy, kiedy mieli błąd w systemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Cro 4 razy(2xlipiec i 2xsierpień), za wyjątkiem 2013 i zawsze jechałem w ciemno, i zawsze znalazłem kwaterę. 3 razy udało mi się blisko morza, a raz ok. 10 min spacerkiem.

Ceny:

-Kwatery w przedziale 50-65 Eur/na dzień standard w zasadzie wszędzie taki sam czyli łazienka, kuchnia(aneks kuchenny) wyposażona we wszystko co potrzeba, i zależnie od ceny osobny pokój lub pokój z aneksem kuchennym;

-ceny w sklepach generalne, średnio o ok. 30% drożej. Ja robiłem zakupy w dyskontach np. Lidl(nieco taniej)

-knajpy do najtańszych nie należą, np. gałka loda 6 zł

Ja, a w zasadzie żona zabrała kilka słoików i suszonej wędliny. Ichnia jest beznadziejna. Warto spróbować miejscowych potraw i trunków(np. domaci vino, czy rakija). Tamtejsze owoce, ale te domowe, a nie z marketu smakują CAŁKOWICIE INACZEJ i przypomniałem sobie smak pomidorów i brzoskwiń.

I najważniejsza sprawa zabrać dużo kremu do opalania i specyfików osłonowo-kojących i UWAGA NA SŁOŃCE!!!!!!! Przez pierwsze kilka dni krem z dużym filtrem co najmniej 30 i nie siedzieć zbyt długo na słońcu(przynajmniej na początku) bo reszta wakacji z głowy-robić sobie przerwy w zacienionym miejscu.

Zwiedzanie: obligatoryjnie przełomy rzeki Krka-po prostu bajka; Jezera Plitwickie-coś niesamowitego, starówka w Sibeniku(ruiny zamku można sobie darować), Trogirze, Splicie i kapitalny Dubrovnik. Ja byłem akurat jak Hajduk Split grał w pucharach i udało mi się załatwić bilety dla nas z synem(z Interem 0:3 w 2012)-kapitalna impreza i nie to co u nas. Tam to był jeden wielki piknik-piwo, kiełbaski, wspólne śpiewy i niezależnie kto komu kibicował.

Trasa: ja jechałem Czechy(winietka miesięczna kupiona na autostradzie na pierwszej stacji paliw po przekroczeniu granicy w Ostravie), Austria(winietka 2x10 dni-tańsza niż miesięczna na stacji paliw na granicy w Deazenhofen), Słowenia(omijałem autostrady, bo po prostu za drogie jak na 40 km), Chorwacja płatne na bramkach i tam są korki. Podgląd na przejścia graniczne i autostrady znajdziesz tu http://www.hak.hr/ w zakładce Putne informacije, a w zakładce Put u inozemstvo możesz zaplanować i sprawdzić koszt autostrady. Taką trasę spokojnie łykniesz zależnie od tempa jazdy w 10-13 godzin. Uwaga na mandaty-nie opłaca się tak jak w Polsce, bo są duuużo wyższe.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwatery w przedziale 50-65 Eur

 

Rozumiem że cena za pokój/aneks za dobę nie zależnie od ilości osób ?

 

A jak się płaci za domek ? Interesuje mnie dla dwóch rodzin ( 2+1 i 2+2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że cena za pokój/aneks za dobę nie zależnie od ilości osób ?

 

A jak się płaci za domek ? Interesuje mnie dla dwóch rodzin ( 2+1 i 2+2 )

Ja zawsze jeździłem 2+1 i generalnie takich jest najwięcej. Jest możliwość zakwaterowania więcej osób za ten sam apartman(tak się u nich nazywa kwatera, bo z apartamentem to nie ma nic wspólnego). Np. apartman był 2-osobowy a ja spałem z żoną, a młody na dostawce albo na materacu(co zresztą było dla niego większą atrakcją). Jedną kwaterę na 2 rodziny to może być trudne, ale ostatnio jak byłem w Zaboricu(9 km za Sibenikiem) to udało mi się wynająć apartman z 2 sypialniami i salonem nad samą plażą za 100 Eur i w 2 rodziny 2+1 spokojnie się zmieściliśmy. Jak chcesz mogę dać Ci namiary na Damira(tak ma na imię gospodarz)-mówi po angielsku. Albo na naszego "organizatora" apartmanów Dario-ten z kolei doskonale rozumie po polsku. Zresztą bariera językowa praktycznie nie istnieje. Jeżeli mówią wolno to trochę zrozumiesz, a reszty się domyślisz. Ja i tak dla pewności kupiłem sobie rozmówki chorwacko-polskie - przydały się gdy poprzednie auto zdefektowało w drodze na wakacje.

Raz gdy jechaliśmy na 2 auta to kupiłem sobie Walki-Talki i raz, że mieliśmy kontakt pomiędzy autami(tu sprawdza się CB-radio), a dwa nie musieliśmy korzystać z telefonu gdyż Walki-Talki doskonale się sprawdzał(byliśmy w osobnych kwaterach).

Cena jest za 1 apartman/1 dzień.

I jeszcze jedno-można się delikatnie targować. Za pierwszym razem(pierwsza połowa lipca) udało mi się urwać z 50 na 40 Eur. Przy następnych wakacjach już mi się to nie udało.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się w drugiej połowie sierpnia do wyjazdu na wyspę Rab, miejscowość Lopar lub Rab. Ta wysepka ze względu na piaszczyste plaże.

W ciemno nie chcę jechać i szukać czegoś na miejscu, a serwisów w necie pośredniczących w rezerwacji trochę jest - czy poza booking.com macie jakiś sprawdzony, który możecie polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy poza booking.com macie jakiś sprawdzony, który możecie polecic?

Novasol. Korzystaliśmy z ich usług 4 razy i nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności