Skocz do zawartości
harry

Wakacje -Chorwacja Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

a serwisów w necie pośredniczących w rezerwacji trochę jest - czy poza booking.com macie jakiś sprawdzony, który możecie polecic?

Mogę polecić Casamundo kontakt z biurem dobry , apartament zgodny z opisem , reszta zgoda z ustaleniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyjazd 18 przed poludniem. Pod sam Dubrovnik lece przez Wegry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z noclegiem na Węgrzech? Ja się wybieram od 25/26 lipca na Makarska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z noclegiem na Węgrzech? Ja się wybieram od 25/26 lipca na Makarska

 

Nie, ja dade na raz. No może z godzinna drzemka na koncu chorwackiej bany. Do Makarskiej mam może 100, jak będziesz leciał na Dubrovnik do kolo mnie musisz przejechać :) bede pobierał opłatę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, ja dade na raz. No może z godzinna drzemka na koncu chorwackiej bany. Do Makarskiej mam może 100, jak będziesz leciał na Dubrovnik do kolo mnie musisz przejechać bede pobierał opłatę

To udanych wakacji życzę, będę leciał w drugim tygodniu to Czarnogóry, chcę zobaczyć Kotor, więc w gdzieś na banie możemy się minąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To udanych wakacji życzę, będę leciał w drugim tygodniu to Czarnogóry, chcę zobaczyć Kotor, więc w gdzieś na banie możemy się minąć

 

a dokładnie kiedy lecisz i o której godzinie chcesz być na wysokości Dubrownika?

jak do Czarnogóry to musisz pewnie baną A1 do samego końca a potem wzdłuż wybrzeża przed Dubrownik do Czarnogóry?

to będziesz jechał drogą jakieś 400m obok mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lub 3 sierpnia, koło 8-10 będę w okolicy Dubrownika. Z Makarskiej cały czas magistralą, nie opłaca się wjeżdżać autostradę, bo jest tylko 20-30km, a potem i tak wracamy na 8, a z niej widok na morze i góry jest obłędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam dziś w nocy najpierw do Zagrzebia,bo tam głównie mam coś do załatwienia, a następnie gdzieś na najbliższą plażę na jakieś 2-3 dni luzu - co polecacie ? Dostałem od tamtejszego znajomego info o tym miejscu : https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.zrcenovalja.com%2F&h=vAQG613l6 .. Jaką drogę polecacie do samego zagrzebia ? Planuję taką, ale nie wiem czy jest odpowiednia : https://www.google.hr/maps/dir/Jaworzno,+Poljska/Ulica+Buzinski+kr%C4%8Di,+Zagreb/Zr%C4%87e/@47.053879,15.0753027,6z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x4716c280d607cca1:0xe0bf75d070d5e1d5!2m2!1d19.2739314!2d50.204987!1m5!1m1!1s0x4765d59331579f57:0x7fb3d970052438ad!2m2!1d15.9890723!2d45.7542408!1m5!1m1!1s0x476235fe1da425c9:0x3c32d5245c9d41c0!2m2!1d14.925735!2d44.539641!3e0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się w drugiej połowie sierpnia do wyjazdu na wyspę Rab, miejscowość Lopar lub Rab. Ta wysepka ze względu na piaszczyste plaże.

W ciemno nie chcę jechać i szukać czegoś na miejscu, a serwisów w necie pośredniczących w rezerwacji trochę jest - czy poza booking.com macie jakiś sprawdzony, który możecie polecic?

 

Pisz do Bimbasza on właśnie jest w dordze do cro to pewnie ci poleci coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz pojechałem ta autostrada, śmiechu warte 20km za 10 euro, ominięcie nie jest trudne, ale trzeba już Austrii kombinować, ale warto, jeżeli ktoś chce mogę wkleić linka, jak wygląda ominięcie

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ominięcie płatnej autostrady nie jest trudne. Tylko lepiej sobie zaplanować punkty pośrednie i całą trasę w nawigacji, bo w Mariborze wszystkie znaki kierują na płatny odcinek i można naprawdę się pogubić. Poza tym bez problemu.

Jeśli ktoś jedzie z dziećmi w nocy, to lepiej jednak zapłacić i mieć z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem caly temat oraz przegrzebałem internety porównując trasy do zagrzebia i nadal jednoznaczenie nie jest powiedziane, czy lepiej czechy,austria, kawałek słowenii i chorwacja, czy słowacja, węgry ... ? nie jade z dziecmi bo ich nie mamy, wyjazd planowany jutro o 3-4 rano, by jak najdlużej jechać w normalnych temperaturach ( w aucie padła klima, a moim nie możemy jechać ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jechać przez Czechy, Austrię i Słowenie, przez Słowację nie ma jazdy, zawsze się wleczesz, bo jakoś skoda 50 letnia pobierdziela od granicy do granicy 50km/h, jak będziesz chciał.wyprzedzić to cie złapią, na Węgrzech między granicą a Budapesztem tak samo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze omijam autostradę w Słowenii w taki sposób: w Austrii zjeżdżam w miejscowości Ilz na drogę nr 66 do miejscowości Gornja Radgona(albo Mureck) i dalej na Ptuj. Trasa bardzo widokowa zwłaszcza w Austrii gdzie najpierw wspinasz się w górę, a później w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwiczylen austrie i waskie gardlo w ptuj gdzie konczy sie bana 6 lat. Teraz latam przez Wegry. Od 3 lat nigdy nie stalem dluzej na granicy jak 2min. Przez Wegry do granicy Sloweni droga 86. Potem krajoznawczo przez Lendawe. Tak aby nie wjechac na autostrade. Dalej do Cro a nastepnie wlot na autostrade Chorwacka w Cacovec / Svieti Kriz. Dalej na Zagrzeb i do samego konca A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam 15 sierpnia do Dramalj :)

 

Jadę przez Czechy, Austrię, Słowenię (bez autostrady ;) ). Wracam przez Węgry i Słowację :)

 

Jakby ktoś też tego dnia jechał to można się zgrać ;) (jadę pierwszy raz :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz latam przez Wegry.
A jak czasowo to wygląda? Bo przez Węgry to specjalnie nie pogonisz. Obliczałem(Automapa) i mi wyszło 2 godziny różnicy. A w realu gdy jechałem Czechy>Austria>Słowenia(omijam autostrady) do Sibenika wyrabiałem się w ok.10-11 godzin z prędkością autostradową ok. 140-150 km/h. Raz jechałem 16 godz. ze znajomymi ale kolega bał się jechać szybciej niż 120 i robiliśmy bardzo częste postoje. Ale za to różnica w spalaniu ponad 1,5 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam pytanie co do przejazdu do HR przez Czech, będe w PL w okolichach Jeleniej Góry i jak najlepiej jechać. Googkle pokazuje prze Harachov i potem na Brno ale wiodzę, że droga u naszych sąsiadów dupy nie urywa ( same prawie jednopasmówki). Czy może lepiej nadrobić trochę i pojechać na Pragę i potem na Brno (autostrada), czy w ogóle ich olać i jechać przez Niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez niemcy jadac nadrabiasz doslownie parenascie km i masz spokoj od czechów. ewentualnie praga->brno. ja pare dni temu wracalem z chorwacji na slask i nie ma lepszej drogi wg mnie jak brno-ostrava-gliwice = cały czas autostrada lecisz i niczym sie nie martwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności