Skocz do zawartości
harry

Wakacje -Chorwacja Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz kuny to zabieraj kuny. A jak masz euro to euro. Chociaz jak placisz euro to wydaja w kunach i przelicznik euro kuna jest gorszy niz w banku. euro na kuny wymieniaj w banku poniewaz poczta i kantor pobiera prowizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy placeniu karta bank przelicza kuny na euro a potem na pln. Przy placeniu gotowka euro wychodzi ciut lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć tak: zatankować w PL, kupić winietke na słowację (to w euro), kupić winietkę na węgry ( to w forintach) i potem na chorwacji gdzies na początku euro wymienić na kuny tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy placeniu karta bank przelicza kuny na euro a potem na pln. Przy placeniu gotowka euro wychodzi ciut lepiej

To są wakacje i liczy się wygoda ;-) a różnica jest naprawdę nie wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem euro i wymieniałem na miejscu: 100 euro = 765 kun

Wyszło lepiej niż kupno kun w polskim kantorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki za informacje :) miłego wypoczynku wszystkim, którzy się wybierają jeszcze gdziekolwiek :) do zobaczyska na drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga ktoś z forumowiczów do Chorwacji na początku lipca ? Szukam jakiś informacji o sprawdzonych noclegach miejscowości Brela, Podgora, Igrane, Tucepi. Może ktoś wybiera się w te rejony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tucepi mniej kosztuje tam wyjazd niż nad nasz Bałtyk.

 

Nie szukaj ofert przy deptaku polecam ulicę Ekonomija do wody 3 min spacerkiem a ceny o 50% niższe niż przy deptaku, do lidla w Makarskiej 6 km a ceny porównywane z naszym a czasami niższe.

Jak się zdecydujesz to napisz pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tucepi. Bylem, miejsce sprawdzone :) W poscie #29 pare słów na ten temat. Jeśli chcesz spokojniejszej okolicy to wybieraj kwatery na wyjeździe w kierunku Podgory (za portem). Zaraz na wjeździe od strony Makarskiej jest już bardziej "rozrywkowo" tj. więcej straganów, knajp itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, od 2008 r zaszło duuużo zmian. Przede wszystkim Chorwaci nauczyli się już doić turystów. I w sezonie ceny sporo wzrosły i zdobycie apartmana za 50 Eur może być trudne(z roku na rok płaciłem więcej-po uprzednim targowaniu się). Również ceny w sklepach ok. 25% wyższe od naszych. Nie mniej jednak można śmiało jechać w ciemno i z całą pewnością znajdzie się nocleg. Ja w ubiegłym roku byłem w Czarnogórze, po kilku latach penetracji chorwackiego wybrzeża. Ceny noclegów przynajmniej o 30% niższe, a w sklepach porównywalne z naszymi z delikatną tendencją do droższych. Kraj równie ciekawy. Niestety Czarnogórcy chyba jeszcze uczą się turystyki, bo mnie uderzył spory bałagan na ulicach. Osobiście byłem w Ulcinj gdzie są 2 piaszczyste plaże, gdzie jak przystało na nazwę kraju piasek jest prawie czarny(dziwne wrażenie gdy się porówna bałtyckie plaże)-w centrum nieopodal starego miasta(niezbyt duża i w sezonie ciasno) i poza miastem(długa plaża-12km) trochę więcej luzu. Jedno co zauważyłem to w Czarnogórze jest zdecydowanie więcej ofert noclegów gdzie do dyspozycji jest klima i Wi-Fi, żeby nie powiedzieć, że to jest ichni standard.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po długich poszukiwaniach wybrałem Brist podobno jest cisza, spokój i plaże nie zatłoczone. Szukałem czegoś blisko plaży i znalazłem domek praktycznie przy samej plaży bez zbędnego chodzenia. W sumie to tylko na 5 dni Chorwacja po drodze jeszcze Praga i Zell am See.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, w jakim terminie i ile za apartman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości, w jakim terminie i ile za apartman?

6-10 lipca ok 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się 60Eur za dobę? Czyli standard. Kilka lat temu jak zacząłem jeździć to stawka była ok. 35-40 Eur/dzień i z roku na rok coraz drożej. Też biję się z myślami czy Cro, czy PL. Po podliczeniu kosztów różnica wychodzi ok. 2tys(2 tygodnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z Was wie gdzie w Splicie lub Supetar na wyspie Brać można kupić zieloną kartę, chciałem podjechać do Mostaru, a mój ubezpieczyciel w UK nie ma opcji zielonej karty, zresztą ciężko tu to kupić.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybieram sie na chorwację i zastanawiam się jaką droge wybrac. Jadę na 8dni i wracając spędzamy 4 w wiedniu.

wie ktoś moze jak się przebić przez słowenię od strony włoskiej nie kupując nieszczęsnej winiety. Planuje trase czechy austria wiedeń graz. Villach. Włochy udine trieste. Słowenia koper i chorwacja. Przejeżdżał ktoś przez słowenię tamtą drogą.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, z Triestu do Koper, aby ominąć płatne odcinki to bez dobrej nawigacji możesz pobłądzić. Musisz dostać się na słoweńską drogę nr 741. A to nie będzie proste. Tak samo po zjechaniu z 741 będziesz musiał jechać lokalnymi drogami. Znając z autopsji oznakowanie i same drogi w Słowenii to powiem Ci, że nie będzie łatwo.

A kiedy się wybierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam 31.07 w nocy tak by wibiety mieć od 01.08

winiety jak liczyłem to muszę kupować miesięczne

czechy 83zł

austria 127zł

słowenia 151zł co daje 361zł

własnie się tak zastanawiam czy warto omijac autostrady. Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności