Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

a gdybym zamienil styczniki tak jak koledzy wczesniej pisali...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie robiłem takich numerów żeby pozbawić auta bez zabezpieczenia ale jeśli usuniesz bolec to do modułu komfortu który też się psuje nie dotrze info o rozblokowaniu blokady i sterownik silnika zostaje zablokowany wiec silnik nie odpali aż do uzyskania poprawnej informacji o stanie blokady.

Ps: spróbuję wrzucić kilka zdjęć myślę że dziś wieczorkiem

a tak na marginesie jak auta z Anglii przyjeżdżają na Śląsk to ty masz rzut beretem do nas ;-)

 

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

 

Możesz spróbować ale nie ma gwarancji że problem nie wróci i to w najbliższym czasie już to przerabiałem i auta wracały :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciagu czekam na zamienniki. Mam nadzieje ze przyjda w tym tygodniu. Najwczesniej na nastepny weekend bede cos wiedzial. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ide wyjmowac kolumne bo teraz całkowicie sie zablokowała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ze wam se udało z koluna i gorącym klejem. u mnie niestety dalej jest problem z odpalaniem. Kolumna niby sie odblokowuje ale kontroli raz gasna , raz auto odpala a raz nie. tak sie zastanawiam czy moze to u mnie problem ze stacyją, albo kluczyk sie rozprogrmował i raz daje impuls a raz nie. Juz samnie wiem....

 

ale objawy masz takie jak my? probowales tego sposobu?

 

///

 

nie wiem kolego o jaki procesor Ci chodzi ... tak na prawde to budowa tego zabezpieczenia jest prosta jak konstrukcja cepa! trzeba tylko dojsc w niej co jest nie tak i bedzie git ...

 

mysle ze nie jest wymieniany zaden procesor - bo to wiazaloby sie z wiekszymi ceregielami. ludzie ktorzy kasuja po 800zl bankowo nie wymieniaja zadnego procesora - ale to jest moje zdanie.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimi tu nie pisal o zadnej wymianie procesora tylko o rozwarstwianiu sie plytki drukowanej i przelozeniu wszystkich elementow elektroniki w tym starego procesora na nowa plytke ktora zamawia wprost od producenta. Czytajcie ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory moj blad ...

ale to i tak jest nie mozliwe w 15 min przelozyc wszyskie elementy lacznie z tym ukladem sacalonym. Na plytce jest rowniez wiele elementow typu SMD ...

 

 

dalej podtrzymuje swoje zdanie - ze to nie wina plytki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie znalazłem żadnego procka no chyba że nim ma być pamięć EPROM ale to mylenie pojęcia. Eprom jest programowalny - z programatora oczywiście.

I nawet jeśli jest uwalona płytka a EPROM jest cały do da się naprawić tą kolumnę. Jeśli jest uwalony EPROM no to nowy można załatwić ale brak softu do niego. Z każdego EPROMu można zgrać soft ale musi być do tego sprzęt.

 

waldikl - ja uważam że w twoim przypadku uwalił się ten (różowy) bolec na moim śmiesznym rysunku który jest w czarnej puszce (na obudowie). To zabezpieczenie puściło bolec ze sprężynką i to ten bolec przyhaczał blokadę i teraz nie może się odblokować kolumna. Tak myślę ale mogę się mylić. Daj znać co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu mogę wysłać zdjęcia na maila żeby mi pomógł z moja blokadą??

 

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

 

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ma juz czesciowo gotowa plytke i jak przyjezdza klient to przelutowuje kilka elementow w tym procka. Nie wiem nie znam sie na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek wstaw foto na forum ...

obadamy, pomozemy ...

 

 

Darek, wyslalem foty na maila.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Valdi

 

 

skad taki moj cytat znalazleskilka postow wyzej????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Valdi

 

 

skad taki moj cytat znalazleskilka postow wyzej?????

 

cos musialo mi sie popierdaczyc ;) za duzo juz tego wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz powyżej dostaję płytkę wraz z elementami i procesorem niestety nowy nie zaprogramowany wiec tylko przerzucenie orginalnego zaprogramowanego wchodzi w rachubę bo o programowaniu nie mam mowy tym bardziej że orginał jest zabezpieczony przed odczytem no i programator kosztuje tyle co passat , no chyba że zdobędę nowy moduł komfortu ale i tak programowanie online service vw a w tym momencie koszty rosną do 2400zł wiec jest sposób na przelutowanie już zaprogramowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się passat odpala!!!

W mim przypadku stycznik musiał byc wciśnięty na maxa aby blokada sie odblokowała. Za pierwszym razem nałożyłem za mało kleju.

Na wszelki wypadek wyjąłem bolec blokady, żeby mi sie czasami kierownica znowu nie zablokowała.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mimi78, robiłeś już kiedyś upgrade firmware sterownika komfortu (kilka postów wyżej, na poprzedniej stronie o tym pisałem)? Co wnosi ta aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się passat odpala!!!

jak to duzo do szczescia nie trzeba ;)

gratulacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podam wam linka- zerknąć nie zaszkodzi ;)

 

http://www.marquardt-switches.com/snap-action-switches.html?&tx_productkatalog_pi1[mode]=overview&tx_productkatalog_pi1[modifier]=0&tx_productkatalog_pi1[value]=1055&tx_productkatalog_pi1[pointer]=0&cHash=6f9ed244e05c0ac8ab64c9f4be19a389

 

jak coś robić to solidnie...

ps.

dla bardziej wtajemniczonych, posiadam zawartości eeprom nowych mod. komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

podam wam linka- zerknąć nie zaszkodzi

 

http://www.marquardt-switches.com/sn...uctkatalog_pi1[mode]=overview&tx_productkatalog_pi1[modifier]=0&tx_productkatalog_pi1[value]=1055&tx_productkatalog_pi1[pointer]=0&cHash=6f9ed244e05c0ac8ab64c9f4be19a389

 

jak coś robić to solidnie...

ps.

dla bardziej wtajemniczonych, posiadam zawartości eeprom nowych mod. komfort

 

Witaj romanek, czy ten nowy soft eeprom mozna bez problemu wgrac do paska 2006?

jest jakies ryzyko? tak sie sklada ze mam dojscie do programatora ... i nie wiem czy to cos pomoze zmieni?

teraz jeszcze jedno pytanko ... w/w eeprom znajduje sie w puszce komfortu pod kierownica?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.

dla bardziej wtajemniczonych, posiadam zawartości eeprom nowych mod. komfort

 

Co wnosi?

Jak z aktualizacją czy tylko lutowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności