Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. I mnie dopadł problem z lock defective i nie mogę uruchomić auta. Czy ktoś ma działający link do tutoriala jak to naprawić zestawem naprawczym? Czy mogę Was tez prosić o link do sprawdzonej aukcji z takim zestawem? Z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Eksperci,

Potrzebuje pomocy z samochodem.

Zarys historii, byc moze nie istotny, i jezeli tak, to przepraszam.
Ze wzgledu na lock-down, samochod stal na parkingu lotniskowym za granica przez rok czasu.
Kiedy juz do niego dotarlem - nie odpalal. Nie pomoglo zadne ladowanie akumulatora.
...dobra - samochod na lawete, do warsztatu. Tam mi wymienili modul blokowanie kierownicy, nastepnie zakodowali calosc raz jeszcze i oddali samochod.
Ok, samochod dzialal, przejchalem nim okolo 2000 km. Kilka dni pozniej znowu to samo - samochod nie zapala.
Lokalnie wymienili mi blokade kierownicy i sterownik na nowe, zakodowali kluczyki, i bylo dobrze przez kilka dni, natomiast akumulator padl calkiem. (dostalem modul blokady kierownicy na pamiatke, i wygladal jakby ktos go na kowadle naprawial ciezkim mlotkiem i przecinakiem)

Wymienilem akumulator na nowy, fabryczny, samochod zapalil - sukces.

...ale dzisiaj, po kilku nastepnych dniach, samochod rano odpalil, z bolem, ale odpalil.

W drodze powrotnej samochod juz nie odpala.

Caly czas swieci sie zolta ikona kierownicy (nie slychac zeby kierownica byla blokowana), jak zapalam 'na 3', zapala sie zolta ikona (czasem mruga, czasem swieci swiatlem ciaglym) od swiec zdaje sie (sprezynka pozioma), w tym samym czasie ikona kierownic zapala sie na czerwono, a na wyswietlaczy pojawia sie komunikat 'Steering column lock defective!'. Czasem silnik zaskoczy, ale po sekundzie sie wylacza.

...i teraz jestem w kropce - wymieniac jeszcze raz wszystko? juz kupe kasy mnie to kosztowalo i wymieniac raz jeszcze zeby wyladowac w tym samym miejscu, srednio mi sie podoba.

 

Jakies pomysly?

 

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżam temacik. Czy jest możliwe żeby takie objawy jak wyżej opisane nastąpiły bez wcześniejszych oznak? U mnie nic nie wskazywało na to żę coś się dzieje z układem kierowniczym. Zero jakichkolwiek objawów. Samochód odpalał bez problemu  do momentu kiedy  zaczęła migać żółta lampka kierownicy i info " Move steering wheel!"  Ruszanie kierownicy nic nie pomogło. Kluczyk na drugą pozycję :  pojedyńczy sygnał dzwiękowy  i info: Steering wheel still locked". Blokada nie puszcza,bezpieczniki sprawdzone, baterie w pilocie też (delikatnie powyżej 3V).

Moje pytanie do Was czy to na 100% ten sam problem. Czy może być jakiś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2023 o 16:41, wolf120 napisał:

Witam. Odświeżam temacik. Czy jest możliwe żeby takie objawy jak wyżej opisane nastąpiły bez wcześniejszych oznak? U mnie nic nie wskazywało na to żę coś się dzieje z układem kierowniczym. Zero jakichkolwiek objawów. Samochód odpalał bez problemu  do momentu kiedy  zaczęła migać żółta lampka kierownicy i info " Move steering wheel!"  Ruszanie kierownicy nic nie pomogło. Kluczyk na drugą pozycję :  pojedyńczy sygnał dzwiękowy  i info: Steering wheel still locked". Blokada nie puszcza,bezpieczniki sprawdzone, baterie w pilocie też (delikatnie powyżej 3V).

Moje pytanie do Was czy to na 100% ten sam problem. Czy może być jakiś inny.

Temat rozwiązany. Wymieniłem przełączniki na płytce na nowe  ,kolumna do samochodu i zero reakcji. Później  silniczek od rygla. i tu trafiłem w punkt. Passacik ożył.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności