Skocz do zawartości
daffyx

Silnik 2.3 V5 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam prośbę, mógł by ktoś z Was nagrać filmik w jakim czasie wasze autka przyspieszają 0-120km/h.

wiadomo że nie każdy będzie przyspieszał tak samo. Kwestia nagrywania , umiejętności kierowcy stan drogi opony ;) I po takim filmiku co możesz wywnioskować ? że brakuje Ci 5-10 km albo że masz więcej ?;) Proponuję podjechać na hamownie ;)

 

Zamiennik będzie działał bez problemu czy nie ma sensu oszczędzać i lepiej kupić sporo droższy oryginał?

Oryginał . A jakie masz teraz błedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak w poście nr 170. Mieszanka zbyt uboga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie same jak w poście nr 170. Mieszanka zbyt uboga.

 

kolego a kiedy ostatnio regulowałeś instalkę LPG I wymiana filtrów,

 

oprócz tego tak jak Ci pisałem może łapać lewe powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a kiedy ostatnio regulowałeś instalkę LPG I wymiana filtrów,

Słuszna uwaga ;)

I tak jak Michał pisze może łapać lewego powietrza . Posprawdzaj przewody od podciśnienia . Ten co idzie od kolektora ssącego do zaworka ciśnieniowego przy filtrze powietrza ten przewód lubi pękać . Sam już dwa razy go wymieniałem . I Jeszcze jeden przewód co wychodzi z kolektora i idzie za kolektorem i tam wchodzi w trójnik zobacz czy tam się nie wysunął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o przepływomierz ze względu na to, że po jego wyczyszczeniu specjalnym preparatem był spokój aż do teraz. Wcześniej po skasowaniu błędu pojawiał się on co jakieś 200 km, więc wydaje mi się, że to on sprawia problemy, ale skoro zamiennik się nie nadaje to poszukam jeszcze innych przyczyn, bo wydać kilka stów na cześć która jest sprawna mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odme masz tak jak jest w oryginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się za bardzo, ale chyba tak. Samochód jest od roku w kraju, jestem pierwszym właścicielem w Polsce, za granicą miał jednego, wszystkie części są oryginalne, a zawieszenie fabryczne więc odma pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odme masz tak jak jest w oryginale?

 

 

Nie orientuje się za bardzo, ale chyba tak

 

to sprawdź tak jak pisze Marek

u mnie po zakupie też odma miała nieszczelność i łapała lewe powietrze

 

zawieszenie fabryczne więc odma pewnie też.

 

to akurat sie nijak do siebie nie ma

 

11975.jpg

 

zaznaczyłem Ci na czerwono gdzie jej szukać lubi pękać ten grubszy element na zgięciu jak również nieszczelność może być na tym cienkim węzyku który do niej dochodzi

 

jak chcesz sprawdzić czy gdzieś nie zasysa lewego powietrza możesz prysnąć np. plakiem na odpalonym silniku jak silnik podniesie obroty znaczy że "zassał" plaka i tam szukaj nieszczelności

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma jest cała, jakiś czas temu ją zmieniłem, ale sprzedawca nazywał ją jakoś inaczej. W każdym razie stara była całkowicie rozdarta, a błędu nie wywalało. Dzisiaj sprawdziłem ten cienki wężyk od odmy i był przełamany, skróciłem go kilka cm, podłączyłem i skasowałem błąd. Użyłem też plaka tak jak mówiłeś, ale nic się nie działo. Zobaczymy po przejechaniu kilkuset kilometrów czy błąd powróci. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na odmie mam filterek i dolot zawsze mam czysty . Nie smarcze do przepustnicy. A otwor w gumie od przepustnicy zatkalem chyba korkiem od płynu hamulcowego pasowal idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na odmie mam filterek i dolot zawsze mam czysty . Nie smarcze do przepustnicy. A otwor w gumie od przepustnicy zatkalem chyba korkiem od płynu hamulcowego pasowal idealnie.

 

a ten cienki wężyk gdzie masz podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od niespełna roku posiadam autko z silnikiem 2.3 V5 170 KM AZX (2002 r). Ostatnio przy dodawaniu gazu słychać świst, brzmi tak jakby turbina a przecież jej nie ma.

Czy ktoś z was miał może podobny problem?? Czy jest to związane z nieszczelnością (lewe powietrze) czy może jeszcze coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego Kharel jak szukasz dobrego fachowca od LPG w Zamościu i bedziesz miał powracający problem z autem polecam użytkownika "Mirosława" z LPG Forum on jest z Zamościa i na pewno bez problemu ogarnie twój samochód

 

http://lpg-forum.pl/miroslaw-u2776.html

 

musisz się zarejestrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo ludzi sie tu skarzy na problemy z gazem w tym silniku :D , mi moj mechanik powiedzial ze te silniki nie nadaja sie do gazowania , ale to jego opinia , a moja ze to profanacja tak pieknej jednostki napedowej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duzo ludzi sie tu skarzy na problemy z gazem w tym silniku :D , mi moj mechanik powiedzial ze te silniki nie nadaja sie do gazowania , ale to jego opinia , a moja ze to profanacja tak pieknej jednostki napedowej

 

 

trutu trutu majtki z drutu ... :bleble

 

zmień mechanika :P

 

silnik nadaje się do gazowania pod warunkiem że dobierzesz odpowiednie komponenty i instalacja jest założona zgodnie z poprawnymi zasadami przez fachowca, a nie przez "rzeźnika druciarza"

 

ja w moim samochodzie nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy jazdą na Pb czy LPG poza tą przy kasie na stacji benzynowej

 

a co do twojej opinii że to profanacja ... no cóż masz prawo do takiej opnii i nikt, a na pewno ja nie zamierzam Cię namawiać do zakładania instalacji gazowej

 

moja opinia jest taka że jak mam to samo za połowę ceny to po co przepłacać, a silnik i samochód jak wiele innych ma jeździć i zarabiać na siebie.

Za kaskę która mi zostaję na stacji benzynowej wolę sobie przeznaczyć np. na wakacje bądź inne wydatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten cienki wężyk gdzie masz podłączony

Jutro postaram zrobić Ci zdjęcie jak mam zrobione :)

 

Czy ktoś z was miał może podobny problem?? Czy jest to związane z nieszczelnością (lewe powietrze) czy może jeszcze coś innego??

Ja tak miałem jak mi się opaska na filtrze powietrza zsuneła i sobie lewizny podsysał i taki był świst.

 

duzo ludzi sie tu skarzy na problemy z gazem w tym silniku :D

Dwa lata jeźdzę na LPG i zero problemów :P

 

mi moj mechanik powiedzial ze te silniki nie nadaja sie do gazowania

Kiepski mechanik :D

 

 

silnik nadaje się do gazowania pod warunkiem że dobierzesz odpowiednie komponenty i instalacja jest założona zgodnie z poprawnymi zasadami przez fachowca, a nie przez "rzeźnika druciarza"

Po założeniu instalacji gazowej każdy mi się dziwił ze tak dużo zapłaciłem bo 3200zł a mi sięwydaje ze to normalna cena za te komponenty. Przejeżdziłęm dwa lata na tej instalacji i jak narazie zmieniam tylko filterki ;)

a co do twojej opinii że to profanacja ... no cóż masz prawo do takiej opnii i nikt, a na pewno ja nie zamierzam Cię namawiać do zakładania instalacji gazowej

Dokładnie tak , zgadzam sie z przedmówcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro postaram zrobić Ci zdjęcie jak mam zrobione

 

spoko czekam w takim razie na fote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poko czekam w takim razie na fote

20150214_134613.jpg

Jak widać otwór jest zatkany korkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widać otwór jest zatkany korkiem .

 

pytania:

- co zrobiłeś z tym cienkim wężykiem który był podłączony do odmy???

-nie chlapie na filterek olejem z pod pokrywy zaworów?

-żadnych negatywnych skutków nie zauważyłeś : spalanie, utrata mocy etc. etc.

 

i pytanie może wiesz lub ktoś inny jaki rozmiar plecionki może do mnie pasować bo właśnie zaczęła "pierdzieć"

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=d&us_id=7341713&id=18863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pytanie może wiesz lub ktoś inny jaki rozmiar plecionki może do mnie pasować bo właśnie zaczęła "pierdzieć"

Ja dawałem sobie plecionkę 60x115 jak dobrze pamietam . Rura ma 55 a plecionke sobie nasuwałem i obspawałem i jest OK .

 

-nie chlapie na filterek olejem z pod pokrywy zaworów?

Filterek co jakiś czas przemywam i jest czysto .

 

żadnych negatywnych skutków nie zauważyłeś : spalanie, utrata mocy etc. etc.

Nic z tych rzeczy . Jedyne co to czysty dolot.

- co zrobiłeś z tym cienkim wężykiem który był podłączony do odmy???

W weekend ogarnę temat i porobię Ci dokładniejsze zdjęcia , bo w tygodniu praca na to nie pozwala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności