Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej plazmie LG po półtora roku zaczęły się problemy z czerwonymi kropkami/mrówkami
jakas trefna sztuka, mam Panasonica rowniez plazme, i do dzis dnia po 3 latach jak nowy ;) odpukac, zadnych negatywnych objawow.

 

jezeli chodzi o poszukiwania, to wydaje mi sie, ze warto sprawdzic obraz na zywca, jezeli rodzice przywiazuja wieksza wage do kolorow itp, jezeli juz sie spodoba to sprawdzic na necie ceny i wtedy juz bez znaczenia czy z neta czy z media. przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakas trefna sztuka, mam Panasonica rowniez plazme, i do dzis dnia po 3 latach jak nowy odpukac, zadnych negatywnych objawow.

Chyba nie. Parę dni po mnie szwagier kupił wyższy model różniący się głośnikami i wyglądem, ale reszta to to samo. I ma ten sam objaw teraz co ja. Dodatkowo jak wpisać w google, to sporo na ten temat można znaleźć-przeważnie ludzie piszą o napięciach na płytach. Póki co nie jest to na tyle denerwujące, że nie wnikałem głębiej, ale nie smak pozostał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy się dziś do sklepu-oczopląsu można dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefistofelix

Z racji wykonywanego zawodu mam do czynienia z różnymi telewizorami. Prawdę mówiąc przerabiałem już mnóstwo modeli. Niektórych szybko się pozbyłem, inne zostały ze mną na dłużej. Jeśli chodzi o telewizor LCD to jestem zdeklarowanym przeciwnikiem LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o telewizor LCD to jestem zdeklarowanym przeciwnikiem LG

Nie tylko lcd-plazmy też nie polecam, bynajmniej modelu pq 3000 i pq 6000-obydwa kupione dwa lata temu, obydwa mają migączące na czerwonawo pixele...a mogłem brać panasa za niewiele więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie-rodzice chcą kupić jakiś panel, tak 40, 42 cale. Cena do 2.5 tyś zł max. Osobiście jestem zwolennikiem plazm-jakoś z tych tv co widziałem to obraz bardziej mi przypadał do gustu na plazmach niż lcd, ale jako, że w mojej plazmie LG po półtora roku zaczęły się problemy z czerwonymi kropkami/mrówkami to nie polecę rodzicom plazmy. Bo chyba jednak z tymi ich awaryjnościami coś jest na rzeczy. Sam jak kupowałem to uwierzyłem, że to stereotyp i nie ma nic wspólnego z nowoczesnymi produktami, jednak gdy zaczął się problem z moim telewizorem to jakoś nie bardzo jestem już w stanie uwieżyć, że awaryjność plazm to mit-wiadomo, że dzisiejsze tv nie pożyją 20 i więcej lat, ale wydaję mi się, że lcd ma większą szansę na dłuższy żywot, aniżeli plazma. I z tego powodu rodzicom poszukam jakiś lcd.

No i teraz pytanie-co było by godne polecenia i gdzie szukać? Internet czy fizyczne sklepy typu media markt? Może głupie i ogólnikowe pytanie, ale z racji miejsca zamieszkania nie jestem w Polskim rynku zorientowany zupełnie, tak samo jak i w telewizorach lcd...

 

---------- Dodano o 12:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:44 ----------

 

Co powiecie o tym?

http://www.ceneo.pl/11058018s

 

ten LG to seria smart czyli z internetem

pewnie rodzicom to niepotrzebne więc równie dobrze możesz wziąć 42lv4500

będzie taniej a obraz prawie taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek-zapomniałem napisać, że już kupiliśmy-zdecydowałem znów pójść w plazmę-o ile dobrze pamiętam to tą:

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/2672604_komentarze/

Była w założonej cenie i do tego z okularami 3d, choć te to pewnie nie prędko się przydadzą. Bardziej chodzi o to, że rodzice pewnie jeszcze długo głównie będą mieć obraz sd, a jak wiadomo plazma lepiej sobie radzi z takim obrazem. No nic-pożyjemy zobaczymy czy to dobry wybór był czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje urządzenia multimedialnego lub NAS. Może ktoś z Was miał do czynienia z tymi modelami:

NAS: ZYXEL NSA-310 Negear MS2000

Media Player: Ferguson Ariva 310

Interesuje mnie DLNA z napisami, widoczność plików w otoczeniu sieciowym po mapowaniu dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy: jak się spisuje ta cała opcja 3D? Chciałam sobie kupić teraz telewizor LED i się właśnie zastanawiam czy z trójwymiarem, czy taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem z funkcją 3D choć operator telewizji kablowej póki co nie oferuje żadnego programu w 3D, niektóre OTV przekonwertowywują obraz 2D na 3D ale żadnej rewelacji w tym nie ma i sam z tego nie korzystam

testowałem 3D z poprzez Explore 3D (OTV Samsung) i pliki zamieszczone tam nagrane w 3D w porównaniu do obrazu przekonwertowanego z 2D na 3D mają miażdżącą przewagę na plus, dopiero w prawdziwym 3D widać różnicę

musisz się jeszcze zastanowić jaki OTV chcesz kupić czy z pasywnymi (bez zasilania) czy aktywnymi (z własnym zasilaniem) okularami 3D, u mnie w Samsungu są aktywne i mają baterię (pastylkę jak do biosu w komputerze) i rzekomo mają wystarczyć do oglądania non stop około 60 godzin

reasumując technologia 3D póki co jest u nas w powijakach ale jako technologia przyszłości napewno będzie miała coraz szersze zastosowania, telewizor kupujesz przynajmniej na kilka lat a zapewne przez operatorów satelitarnych i kablowych zaczną być oferowane programy w technologii 3D

osobiście mimo wszystko wybrał bym telewizor 3D no chyba, że chcesz kupić jakiś najtańszy z myślą o zmianie w najbliższej przyszłośći na bardziej zaawansowany technologicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy: jak się spisuje ta cała opcja 3D? Chciałam sobie kupić teraz telewizor LED i się właśnie zastanawiam czy z trójwymiarem, czy taniej.

jak masz dostęp do internetu i planujesz ściągać jakieś filmy 3D to warto kupić bo efekty są fajne

sygnał 3D w telewizji to raczej nieprędko a nawet jak to mało tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnosnie okularow 3D-na okularach jest naklejona folia i dwa kwadraciki-czerwony i zielony.Take ma by czy mozna zerwac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko odnosnie okularow 3D-na okularach jest naklejona folia i dwa kwadraciki-czerwony i zielony.Take ma by czy mozna zerwac??

 

zerwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerwane,dzialaja dalej,bez folii lepiej widac;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerwane,dzialaja dalej,bez folii lepiej widac

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni tv samsunga serii d8000 od zwykłego samsunga za powiedzmy 3 tysiące? Tzn chodzi mi tylko i wyłączne o obraz - żadne ekstrasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym się różni tv samsunga serii d8000 od zwykłego samsunga za powiedzmy 3 tysiące? Tzn chodzi mi tylko i wyłączne o obraz - żadne ekstrasy.

 

Polecam poczytać tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50855-tv-lcd-led-samsung-8-c8000-46-55-65-wszystko-o-serii-8000-opinie-testy.html Dużo opinii zarówno "testerów" jak i użytkowników. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, 10 ze 107 stron:-) to telewizor nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu Jestem na kupnie TV 40/42 Led 3D Od zawsze kupowałem sprzęt SONY ale mój obecny TV SONY LCD po upływie dwóch lat zaczyna szwankować i chce zmienić marke Myślałem o Panasonic Viera może Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wczesniej pisalem, panasonic, jeden mam od 4 lat a drugi nie caly rok, z obu jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności