Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

to moje widzi :D bo kumpel ma 100 i jak ogladalem u niego Awatara to byla kolosalna roznica Jego tv to LG 100 hrz LED a moj 400 tez LED chyba ze w ustawieniach obrazu cos jest ze widac lepiej na moim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moje widzi :D bo kumpel ma 100 i jak ogladalem u niego Awatara to byla kolosalna roznica Jego tv to LG 100 hrz LED a moj 400 tez LED chyba ze w ustawieniach obrazu cos jest ze widac lepiej na moim ;)

 

Zdaje ci się :D

To tak jak z kupnem telewizora. Z jaką przekatną kupujemy? :hmm Przekątna telewizora sąsiada + 1 cal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polski, ludzkie oko powyżej 100 Hz juz nie widzi różnic, to chłyt małketingiwy

 

Przy zwykłym, codziennym oglądaniu to głównie chwyt marketingowy...jak dla mnie na "-" bo przy wyższych wartościach robi się już obraz ala teatr telewizji ;) ale już dla obrazu z aktywnym 3D ma to spore znaczenie :)

 

Zdaje ci się :D

To tak jak z kupnem telewizora. Z jaką przekatną kupujemy? :hmm Przekątna telewizora sąsiada + 1 cal :D

 

Teraz to już co najmniej +5-10" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. troche wykopaliska, no ale lepsze to niz zakladanie nowego tematu.

Mam opcje kupic TV LG. jest spory wybor w fajnych cenach. Teraz prosze Was o porade ktory byscie wybrali. w gre wchodza 42 albo 47 cali. cena tak do 2,5 tysia :) pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem ofertę 50 cali za trzy tys a 42 za dwa dwieście.

Oczywiście z 3D i okularami w komplecie.

Jeśli nic się nie zmieniło to poza dźwiękiem wszystko jak dla mnie jest okey.

Co do dźwięku to taki jakiś cichy....

Oczywiście w przypadku telewizorów rozmiar ma znaczenie i jeśli rozsądna cena to jak największy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś zdecydowany na 42 to bierz 47, jak na 47 to bierz 50..........

sam to przeżywałem przy kupnie, nowy większy wydaje się na pierwszy rzut oka wystarczający... i aż za duży w stosunku do poprzedniego.... ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie... potem dochodzisz do wniosku, że na większym by jeszcze lepiej wyglądało...

tylko dlaczego akurat LG?

co do 3D nie wypowiadam się, bo póki co to jest moim zdaniem jedna wielka porażka i chwyt marketingowy, w TV programów zero, na bluereju drogie no i ten jednak mimo wszystko brak standardu.... to trochę tak jak były płyty w formacie blueray i DVD-HD, i różne odtwarzacze, sam mam sporo płytek HD DVD jak Toshiba się z formatu wycofała to płytki były za grosze na wyprzedażach (coś w stylu sprzed lat Philips i kaseta VHS video i beta-cam Sony) w obu przypadkach niestety umarł lepszy.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że technologię 3D można już powoli zacząć olewać, a należałoby bardziej zainteresować się tym by TV spełniało wymagania systemu 4K. Moim zdaniem ma to zdecydowanie większą przyszłość w rozwoju niż 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota zasada głosi że nie ma za dużych telewizorów są tylko za małe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nie ma za dużych telewizorów są tylko za małe...

W najgorszym wypadku rozboli Cię szyja (od rozglądania się) lub dostaniesz zeza rozbieżnego :hyhy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lg 42 cale model la660 400hz i mogę powiedzieć, że filmy 3d fajnie się ogląda. Dźwięk też bardzo dobry jak na seryjne głośniki (ma jeden głośnik basowy). Ogólnie z zakupu jestem zadowolony. Teraz cena około 2tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadszedł czas na zmiany ........TV. Czy warto kupić TV 4K czy jednak HD. Oglądałem różne modele i okazuje się , że w tv 4K obraz jest super ale tylko i wyłącznie ten w sklepach RTV. Kiedy sprzedawca włączył sygnał z kablówki (Toya) to okazuje się, że obraz jest jakościowo gorszy niż w HD a to za sprawą czterokrotnego skalowania z HD do 4K. Może ktoś z szanownych forumowiczów jest w posiadaniu tv 4K i mógłby zabrać głos w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4K w domu. O ile na obrazach HD jest ok i jak dla mnie lepiej niż w poprzednim TV,który miał 3 lata i był full HD, o tyle na obrazach SD jest gorzej. Telewizje mam z nc+. Ogółem dla mnie bardzo TV pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz filmy w 4k to kupuj, jeśli nie to po co dopłacać?

4k to nic innego jak większa rozdzielczość, tyle.

Imho lepiej pójść w wielkość, do jakiego pokoju planujesz wrzucić tv i ile ma mieć cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz 4K wcale nie są takie drogie, te różnice cenie powoli się zacierają. Ja kupiłem Samsunga 50 cali i była to minimalna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kanał w 4K pojawi się pewnie za parę lat podobnie jak to było z HD więc ja bym sobie póki co darował 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że póki co 4k to jeszcze nie czas. Lepiej coś z dobrymi parametrami nawet jak ceny jak pisze Weso są zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz 4K wcale nie są takie drogie, te różnice cenie powoli się zacierają. Ja kupiłem Samsunga 50 cali i była to minimalna różnica

Ciekawe jak z jakością matrycy chociażby albo prądożernością.

Na kanał 4k jeszcze trochę poczekamy- zresztą i tak wiele wiele osób może pomarzyć sobie. W niektórych miastach ciężko o transfer większy niż 20 mbit/s, więc raczej tam 4k nie będzie zbytnio obsługiwane ;)

To jak z onanizowaniem się LTE- co z tego jak wejdę gdziekolwiek i już mam problemy z zasięgiem...

Najpierw niech zwiększą bitrate w fhd i dopiero później niech myślą o 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co to jak na razie fullHD też praktycznie tylko na płytach Blueray, w telewizorni HD to głównie 720 albo 1080 z przeplotem...

po co dawać fullHD jak zamiast tego można w tej samej paczce upakować nawet do kilkunastu programów w niższej rozdzielczości, liczy się jak zwykle kasa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, lepiej kupić więcej cali niż 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trzeba pamiętać że nie ma za dużych tv są tyko za małe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności