Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja się podepnę pod temat :)

 

Szukam plazmy 42" Full HD i za wiele tego nie ma na rynku oczywiście w rozsądnej cenie :D Interesuje mnie panasonic gdyż mam już z tej firmy kino domowe i chciałbym przy niej pozostać :)

Co myślicie o tych TV ? Aukcje są tylko przykładowe, jak już się zdecyduję to poszukam gdzieś taniej ;)

 

http://allegro.pl/item397041753_najtaniej_super_tv_plazmowy_panasonic_th_42py8p_.html

lub

http://allegro.pl/item398734790_hit_panasonic_th_42py80_od_reki_u_nas_.html

 

A może coś innego o podobnych parametrach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kuczi z tych dwóch to zdecydowanie drugi link a jak coś podobnego to rozejrzałbym się za Toshibą 42 nie koniecznie taka ale coś na wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw to moze cos takiego tylko zalatw sobie transport z UK i masz duzo lepiej i taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuczlaw to moze cos takiego tylko zalatw sobie transport z UK i masz duzo lepiej i taniej

 

Z transportem nie ma problemu ale czy to nie jest HD Ready ?

 

to rozejrzałbym się za Toshibą 42 nie koniecznie taka ale coś na wzór.

 

Hmm, toshibek nie brałem pod uwagę. Możesz coś więcej o tej firmie napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczi od postu numer 22 trochę pisałem i dalej. W LCD nie ma co patrzeć na firmę wszystko zależy od konkretnego modelu. Ja kupując dla starego miałem do wyboru Sony, Panasonic i właśnie Toshibę, Postawiliśmy u kolegi w sklepie wszystkie koło siebie i matryca Lcd Toshiby pobiła pozostałych konkurentów. Najlepszy kontrast - widoczny okiem ludzkim, najlepsza paleta kolorów i najlepsza jakość szczegółów typu: literki małe obrazki. Wybór padł więc na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem posty i stworzyłem nowy temat bo tamten był na temat LCD a mnie interesuje plazma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydzieliłem posty i stworzyłem nowy temat bo tamten był na temat LCD a mnie interesuje plazma :)

 

A co przemawia do Ciebie za plazmą ?? Ja znam dwa dość spore minusu - mniejsza żywotność matrycy, dużo większy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja znam dwa dość spore minusu - mniejsza żywotność matrycy, dużo większy pobór prądu.

 

Teraz plazmy nie wychodzą już tak tragicznie w porównaniu z LCD :) Żywotność matrycy to 100.000 h ciągłej pracy a zużycie prądu to ok 300 Wh a więc nie jest tak źle ;) Poza tym znajdź mi LCD 42" ;) bo ja jakoś nie widzę, max to 37 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw chcesz LCD 42 powiedz jakiej firmy to ci podrzuce kilka linkow do stronek z GB bedzie taniej skoro nie ma problemu z transportem. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym znajdź mi LCD 42" bo ja jakoś nie widzę, max to 37

 

No jak ten link co ci dałem wcześniej do Toshiby to właśnie 42 cale Full HD;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak ten link co ci dałem wcześniej

 

No tak ale to był LCD :) a mi chodzi o plazmę. Poza tym kontrast plazmy w tym przedziale cenowym i rozdzielczości to od 20.000 do 30.000 a LCd to tylko 10.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba pokazana w linku ma 25.000 kontrast dynamiczny bo rozumiem ze pytasz o ten kontrast ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw jak masz transport z UK to rzeczywiscie warto poszukać .

 

Porównaj sobie ceny nawet wtych najpopularniejszych sklepach currys.co.uk , pcworld.co.uk , argos ....

 

 

Przy takim kursie funta to się bardzo opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z listy modeli które mnie interesują zostały już tylko dwa :) ale zdecydowałem się jeszcze poczekać 2-3 miesiące jak wrócę do PL a nóż ceny spadną ;)

Aaaa, dużo też mi pomogło w wyborze forum http://hdtv.com.pl/forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw, dobrze robisz czekając...kto by to oglądał jak ty za wielką wodą jesteś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

To palzmy jeszcze produkuja?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To palzmy jeszcze produkuja?:638:

 

Ostatnim tchem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To palzmy jeszcze produkuja?

 

Palzmy to chyba nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z plazm to panasonic a z lcd to sharpa ;) najlepiej taki LC-42XL2E no a jak nie stac to ten

 

LC-42X20E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulczaw chcesz konkretnej podpowiedzi!!!!!!!!!!!!

Ja mialem taki sam dylemat, kasa na reku ale co tu ku..... wybrac?

ze 6 tygodni z tym walczylem az sie wkoncu stalo , zaprzyjaznieni ludzie od sprzetu , ktorym nie zalezy opchac komus produktu bo lezy im na polce, przede wszystkim zaglbieni bardzo w temat i pomocni.

Kupilem PIONEER PDP-428XD i musze ci kolego powiedziec ze jest naprawde rewelacyjny, ponad to jest zlozony od samego poczatku do samego konca z czesci pioneera, matryca rowniez jest firmy pioneer i tego jestem przekonany. plazemka smiga naprawde super i zaluje tylko jednego , ze nie kupilem 50 calowej, ale w przyszlosci napewno bedzie 50'' i tez PIONEER.

 

a jeszcze na marginesie to musze was powiadomic ze plazmy sa produkowane i napewno beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności