Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

tylko philips albo toshiba;) postudiowałem troszkę ten temat ostatnio jak to przed kazdym grubszym zakupem i wiem juz chyba wszystko na ten tamat;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zastanawiam sie nad kupnem jakiegos tv ale teraz dylemat plazma,lcd,led???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry lec;) ale wszystko zależy od rozmiaru i budżetu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plazma,lcd,led???
grzechu to jest temat rzeka, ja ci napisze w stylu Krynio "dobra plasma" ktoś ci doda "dobry lcd" i tak będzie zawsze, każdy ma rożne gusta i potrzeby, musisz poczytać jakie dana technologia ma plusy i minusy, wziąć pod uwagę warunki w pomieszczeniu do oglądania itd itd nikt jednoznacznie nie powie co wybrać, no chyba że Krynio, nawet ci marke powie który wybrać bo czytał dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się przyczepił? w razie potrzeby mogę troszkę ukierunkować a nie wybrać za niego... prosi o pomoc to staram się pomóc a nie czepiam. HDTV forum, tu się zarejestruj i poczytaj, są testy większosci modeli, zapytaj Kiki, on w tym siedzi na codzień to Ci pomoże;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia, akurat na w/w forum dostęp do testów jest płatny...

 

a coś się tam zmieniło? dość dawno tam nie byłem ale zawsze wystarczało, że jestem zarejestrowany żeby mieć dostęp do testów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie kilka suchych faktów:

1. Plazma - super obraz, większe zużycie prądu niż lcd i led

2. Led - tutaj seria s8000 samsunga bardzo udana prócz kamerki (miałem okazję testować 55 cali SmartTV), która nijak ma się do całego smarta (oczywiście oszczędność prądu duża)

3. LCD - tutaj oszczędność wygrywa także z plazmą, ale proponuję porównać sobie obraz wszystkich trzech telewizorów, a plazma na pewno wygra jakościowo.

 

Różnica między 3D aktywnym a pasywnym kolosalna, według mnie pasywne dużo lepsze... na aktywnym próbowałem oglądać film (1,5h) i nie dałem rady, oczy odmówiły posłuszeństwa. Co do okularów: Aktywne to koszy około 200zł/szt, pasywnych np. LG do swoich wyższych modeli dodaje po 4-8 par.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy napisać ze interesuje nas test konkretnego modelu i chłopaki udostępniają;) do klubu gdzie jest wejscie do wszyskich testów jest płatne ale też grosze na rok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy moge miec toshibe regza 37cali za 1200zł połaca sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rzadko kiedy wv ulotkach podawana jest moc urządzenia? Dla mnie to istotny element zakupu i a+ mi nic nie mówi. Za to różnicę w rozliczeniu rocznym między tv 60W a 180W odczuwa się dość znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się przyczepił? w razie potrzeby mogę troszkę ukierunkować a nie wybrać za niego... prosi o pomoc to staram się pomóc a nie czepiam. HDTV forum, tu się zarejestruj i poczytaj, są testy większosci modeli, zapytaj Kiki, on w tym siedzi na codzień to Ci pomoże

Z tym Kiki'm to też trzeba uważać bo chociaż doświadczenie i wiedzę w temacie ma na pewno szeroką czego nie można mu zarzucić, to już wskazanie konkretnego egzemplarza TV liczy sobie przez pryzmat swojej marży ;) ... tak samo jak w temacie stereo i kina domowego Blackninja, z którym to wspólny interes głównie przez tamto forum prowadzą. Porównałbym ich do kompetentnego "promotora" danego producenta w MM czy Saturn, tylko że ci jeszcze mają faktycznie wpływ na ostateczne ceny, które ludzie sobie chwalą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to zauwazylem z tym że ja od nich bym nie kupił i tak tylko pytalem o rade, i zaznaczylem ze kupie tu i tu;p ale oni chwalą głównie philipsy, chociaz reszta uzytkowników również polecała, także wybór ostateczny nalezy do nas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy sprzedawca zachwala to z czego ma największą premie ale to już było nie raz w tym wątku powiedziane, kumpel ostatnio szukał tv to znalazł na czeskim forum że szczególnie chwalili jeden model philipsa za super osiągi, nie kojarze który ale jest pdobno jeden który bije resztę

oni chwalą głównie philipsy, chociaz reszta uzytkowników również polecała,

ja szukałem rok temu to wybór padł na plasme panasonica, tez ludzie chwalą na forum , ponoć jak plasma to tylko panasonic, ja swojej nie mam nic do zarzucenia i też polecam.

A propo philipsa to w biedronie będzie od 17.12 Philips 42PFL3207H/12 za 1699.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o plasmach panasonica słyszałem to samo;) co do philipsa w biedronce nic specjalnego;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio "patrzylem" na 3D pasywne. Jak dla mnie porazka. Sam efekt 3D niesamowity, ale rozdzielczosc katastrofalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po przeczytaniu wszytskich stron na hdtv odnosnie 3d, wiem tyle, ile te babcie i dziadki w Media amrktach, chcacyhc kupic pralke...

Czy jest moze jakis material HD 3D do pobrania, zeby sobie go wkleic na pendrive´a zeby w sklepie mi odtworzyli to na ich telewizorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po przeczytaniu wszytskich stron na hdtv odnosnie 3d

Mogę Ci podpowiedzieć jedynie w kwestii 3D pasywnego.

Zapomni o "wypukłym" obrazie trójwymiarowym bo może głowa zaboleć a efektu nie ma, ale jeśli chodzi o trójwymiar mający efekt głębi (efekt jak by wszystko było gdzieś z tyłu telewizora) to jest rewelacja.

Przy obrazie 2D dobrej jakości konwersja2D=3D działa bardzo ładnie.

Z programów w Tv w miarę ogólnie dostępnych z audycjami 3D to tylko TVP.HD (nie TVP1.HD) nadaje czasem =chyba podróże w 3D.

Obraz jest podzielony pionowo na dwa niby jednakowe obrazy.

Jest też opcja podziłału obrazu poziomo. Włączasz funkcje 3d w telewizorze i wybierasz odpowiednia konwersję.

Co do pobrania z netu filmów w 3D to na youtubie są i opcjach pod filmem(3D)robisz z nim co chcesz.

Np.

. Ale go nie pobierzesz w takiej formie jak chcesz.

Pobrać możesz STĄD i STĄD i STĄD i jeszcze TAKIE coś znalazłem.

 

 

Proszę mi wybaczyć za może zbyt drastyczne porównanie efektów kina 3D ale jak widzę tak piszę.

 

I jeszcze jedna rzecz, okulary pasywne to nieduży koszt a jak sie było w kinie i kupiło okulary to z powodzeniem będą działać na telewizorach...przetestowane na LG.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebow, a mnie wlasnie ten efekt wypukly wbil w ziemie.

Nie wiem czy w filmach 3 D (np avatar, MIB3 itd) takie efekty sa do obejrzenia, ale np w grach sa (PES 2013 - pilka nozna).

Sama glebia, az tak bardzo mnie nie jara, choc chcialbym obejrzec cos przyrodniczego w 3D.

A Ty mast pasywne LG?

Obecnie mam na oku tego Samsunga http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/4043482_techniczne , i w tym rozmiarze, nic do 4 klockow nie dostane lepszego chyba... on jest wlasnie aktywny i ciagle sie zastanawiam, czy tez potrafi wygenerowac taka glebie jak pasywne 3d.

 

Aha, a te pliki mkv, ktore sa do pobrania, to te telewizory odtworza normlanie z pendrive a?

I czym sie rozni obraz 3d, lktory podzielony jest na dwa ekrany, a ten, ktory wyglada jak jeden obraz nalozony na drugi? Jedne sa na aktywne 3d a drugie na pasywne?=

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , mam pasywne 3D i jakoś nie dostrzegam efektu uwypuklenia obrazu....jeśli próbuję coś z tym zrobić w ustawieniach to tylko oczy bolą...ale efekt wklęsłości obrazu jest dla mnie wystarczający....powiedziałbym ze nawet bardzo dobry...na tych programach na TVP-HD pięknie się to prezentuje.

Aktywne 3D zniechęciło mnie faktem iż nie zawsze są okulary w komplecie a osobno kosztują sporawo.

Przy pasywnym 3D na 42 calach u mnie najlepszy efekt jest z odległości około 3-4 metry.

Co do formatu to czasem nowe telewizory prędzej odtworzą mkv ni mp4 ale z tym bywa różnie.

do do podzielonego obrazu na dwa to wiem tyle że jest to tak zrobione ze osobno obraz dla każdego oka a dopiero sam telewizor je nakłada...

Fakt jest taki że ma w przyszłosci powstać kolejna generacja nie wymagająca okularów....pożyjemy zobaczymy.

Co do rodzaju efektu 3D to chyba nie ma podziału na pasywne i aktywne...

W każdym duzym sklepie spokojnie porównasz oba rodzaje...i nie ważne co kupisz zawsze jakiś niedosyt pozostanie...winna zakichana komercja, zbyt mocno jej ulegamy, zawsze masz 10 dni na oddanie towaru ;) .

 

Widzę że szukasz sporawych rozmiarów tv,ja mam tylko 42 cale, powiem Ci tylko tyle że na początku będziesz miał efekt "nie ogarniania obrazu", ale po kilku dniach przyzwyczaisz się i stwierdzisz że mógłby być nawet większy.

Czasem ten "szok" bywa powodem że ludzie wymieniają telewizory na mniejsze....

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolące oczy to kwestia indywidualna a okulary aktywne, w tych tv które mnie interesują są w zestawie, więc tych kwestii nie uznaję za wady.

Jedynie ciemniejszy obraz i migotanie (których z resztą i tak nie zauważyłem, ale zieloni pewnie tak mają) trochę budzi mój niepokój.

Ja mam 42 cale już chyba czwarty czy piąty rok(lcd), i właściwie chciałem 46 teraz, ale że są spore wyprzedaże, to pomyślałem, czemu nie taki bydlak 55, tymbardziej że planuje zmienić mieszkanie na większe, a tv będzie przecież na kolejne parę lat.

Jedyny szkopuł jest taki, że zawsze jak chce coś kupić to dostaje info od kochanej żony, że a to nowa zmywarka jest potrzebna, łóżko czy szafa, więc to żaden pewniak z tym tv, ale jeśli już będę miał iść kupić to pewnie równie dobrze będę mógł rzucić monetą i zdecydować czy aktyw czy pasyw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności