Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

ale na takim telewizorze można tez oglądać po normalnemu...
A czy napisalem, ze nie mozna?
widać słabo się interesujesz obraz 3D żeby był obsługiwany przez telwizor musi być w Full HD.

A gdzie napisalem cos o matrycy w TV hd czy full hd?? Pisalem tylko o zrodle full hd a reszta to powinna byc jasna.

Jak wiadomo wyświetlanie obrazu 3D wymaga od telewizora bardzo wyśrubowanych parametrów, więc jeśli ktoś kupuje telewizor 3D (tak jak ja to zrobiłem) to nie robi tego tylko po to aby oglądać na nim filmy w 3D ale również korzystać z niego jako normalnego telewizora, który swoimi parametrami bije na głowe wszystkie telewizory do 3tys i nie ważne czy jest to plazma, LCD czy LCD z podświetlaniem LED

Jakimi parametrami? Na ulotce? Poza tym nalezy porownywac TV z tej samej polki cenowej.

 

Dane reklamowe nie robily i nie robia na mnie zadnego wrazenia. Liczy sie to co widze w realu, a nie na papierze.

Jericho - nie pogrążaj się dalej. Generalnie można twoje wypowiedzi podsumować jako kompletne brednie. Jak sam piszesz - przez 3 lata - nie posiadłeś nawet elementarnej wiedzy i wypisujesz głupoty.

__________________

Dobrze ekspercie, ty wiesz swoje ja wiem swoje. Przynajmniej po przeanalizowaniu rynku moge powiedziec, ze nie naleze do grupy dzieci neo, ktore daja sie nabierac na chwyty marketingowe w stylu np. 600Hz w Panasie. To kolejny wyscig tak jak w kontrascie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakimi parametrami? Na ulotce? Poza tym nalezy porownywac TV z tej samej polki cenowej.

 

sam poruszyłeś ten temat :) nie da sie kupić telewizora 3D za 3 tys :)

 

A gdzie napisalem cos matrycy w TV hd czy full hd??

 

widać nie zrozumiałeś ocb

 

Zeby moc sie cieszyc z takiego obrazu, to wszystkie filmy trza by bylo puszczacz w full hd

 

np tutaj :) przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i potem moja odpowiedź :) powtarzam bez źródła Full HD nie ma obrazu 3D

 

Jakimi parametrami? Na ulotce?

 

spróbuj wyświetlić obraz 3D na matrycy z telewizora za 3 tys.jak sam powiedziałeś nie można tego porównywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać nie zrozumiałeś ocb
No fakt, za szybko przeczytalem. Ty i ja o tym samym ;) 3D zeby wygladalo zacnie, wymaga full hd. Aktualnie mamy chyba tylko dwa zrodla takiego sygnalu: plyta BR albo pliki mkv z netu (pomijam pliki z kamer i aparatow). Wiec jestesmy skazani na to co sami wypozyczymy/sciagniemy. Malo tego, chyba nie kazdy TV z 3D potrafi czytac pliki mkv. A jesli tak, to kolejna przeszkoda moze byc dla wiekszosci tych TV dzwiek DTS - jak sie delektowac to na calego ;)

Mozna kupic jeszcze odtwarzacz multimedialny, ktory to wszystko odtworzy, ale chyba nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna kupic jeszcze odtwarzacz multimedialny, ktory to wszystko odtworzy, ale chyba nie o to chodzi.

 

i tu właśnie znowu pojawia się rozbierzność :) albo ktoś kupuje zwykły telewizor, bo potrzebuje go tylko do oglądania seriali i wiadomości lub kupuje super telewizor z bajerami i robi sobie kino w domu :) każdy wybiera jak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie wszyscy kupuja sprzet z bajerami zeby z nich skorzystac ;).

Czytalem juz wypowiedzi, ze gosciu kupil TV i powylaczal wszystkie ulepszacze ekranu bo go wkurzaly.

TEz widzialem wypowiedz innego, ktory twierdzil ze dodatki w samochodzie typy ABS, ESP itp. tylko mu przeszkadzaja w jezdzie i najlepiej jak by ich nie bylo. Nie byloa to wypowiedz kierowcy rajdowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, jak wyszukac programy w TV Philipsa (moelu nie pamietam - z zeszlego roku) idace po kablu (tzn z gniazdka)?

Za cholere nic mi nie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos wie, jak wyszukac programy w TV Philipsa (moelu nie pamietam - z zeszlego roku) idace po kablu (tzn z gniazdka)?

Za cholere nic mi nie znajduje.

A instrukcja na stronie producenta>?

http://www.support.philips.com/support/catalog/catalog.jsp;jsessionid=BB453C300B9BE9CD585DFE66F5D6450E.app106-drp2?_dyncharset=UTF-8&country=&categoryid=TV_CA_PL_CARE&userLanguage=pl&navCount=1&groupId=SOUND_AND_VISION_GR_PL_CARE&catalogType=&navAction=push&userCountry=pl&title=Telewizory

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz Panie, ze nie patrzylem?

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl5603d_12/42pfl5603d_12_dfu_pol.pdf

 

Nie moge u siebie znalezc opcji "antena", tzn, zeby TV wiedzial, ze sygnal idzie z kabla antenowego.

Malo tego, nie wiem jakie "zrodlo" ustawic - czy HDMI1,2,3 czy EXT1,2,3 czy ZADEN. Dlatego potrzebny jest ktos kto mam Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego potrzebny jest ktos kto mam Philipsa
Zapytaj na hdtv.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ale się dyskusja wywiązała... No cóż ja Tv szukałem niecałe 2 miesiące (Wiedziałem już wcześniej jaki tylko szukałem w dobrej cenie - no i się opłaciło 5 stów w kieszeni). Po 2 latach to się technologia zmienia... ;)

 

P.S. Nie zauważyłem u siebie migotania...

 

P.S. Do użytkownika Philipsa... Może powinieneś ustawić DVB-T... tuner tv cyfrowej we wejściu, programy powinien Ci wyszukać automatycznie. Poza tym masz na myśli antenę naziemną czy tv kablową?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslisz Panie, ze nie patrzylem?

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl5603d_12/42pfl5603d_12_dfu_pol.pdf

 

Nie moge u siebie znalezc opcji "antena", tzn, zeby TV wiedzial, ze sygnal idzie z kabla antenowego.

Malo tego, nie wiem jakie "zrodlo" ustawic - czy HDMI1,2,3 czy EXT1,2,3 czy ZADEN. Dlatego potrzebny jest ktos kto mam Philipsa.

 

Ja mam Philipsa. Żeby przejść na sygnał z anteny klikam na pilocie na przycisk TV albo poprzez kliknięcie na "source" i wybranie "Telewizor"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdunie, tez tak robilem juz i nic nie znajduje.

Chyba musze idac sie do swojej spoldzielni, bo z tego co pamietam, to place miesiecznie za TV, wiec albo robia mnie w bambuko, albo... jednak nie place za TV:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa telewizora Panasonic TX-P42G30E??

Interesują mnie opinie użytkowników. Te z netu już przejrzałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważę różnice jeśli przesiądę się z 60 na 100, 200 czy 600Hz? podpięta enka hd i ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważę różnice jeśli przesiądę się z 60 na 100, 200 czy 600Hz? podpięta enka hd i ps3.

 

Zdecydowanie z 60 na więcej widać różnicę, ale z 200 na 600 to ja różnicy nie zauważyłem poza tym że kieszeń będziesz miał lżejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważę różnice jeśli przesiądę się z 60 na 100, 200 czy 600Hz? podpięta enka hd i ps3.

 

Żadnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnej

Kłamiesz, między 60 a 100 oczywiście, że zauważy róznicę, więcej już nie warto gdyż ludzkie oko i mózg nie są w stanie przetworzyć tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań Zejni siac farmazony :P mam porównanie Gładkiego plazmy a mojej żadnej różnicy w HD. Ludzie oko ogarnia do 60-70 później wsio ryba ile jest herców.

 

Zresztą kupując swoją u kolegi w sklepie postawiliśmy 3 koło siebie 75 100 i 600 i na każdym HD zapodany. Jeden grzyb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy to przeczytaj pytanie Michala. Między 60 a 100 jest różnica nie jest wielka ale jest później to już tylko pusta kieszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie ma zgodnosci widze.

Wiec inaczej zapytam - teraz mam Filipa 42 LCD 60Hz - chcialbym w przyszlym roku cos wiekszego (50cali) - tematu RTV ostatnimi czasy nie sledze, wiec: brac plazme czy LCD, 60Hz juz pewno nie ma, wiec 100, 200 czy 600Hz. Czy oplaca sie placic Sonaczowi za sama marke (Bravia) czy lepiej brac cos tanszego, co tez bedzie dobre? Tu mam na mysli Philipsa, JVC i Samsunga. Chcialbym cos nowego i dobrego, ale juz sprawdzonego i niedrogiego.

Czy ktos ma u siebie obraz 3D? Pare gier moge odtwarzac w 3D, i na ence jest jeden kanal sportowy 3D,ale nigdy niczego nie ogaldalem w 3D (oprocz tych z papierkowych okularow 10 lat temu heeh).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności