Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie u gazownika. Zrobilem z nim w aucie okolo 120km, i podobno juz jest wszystko w pozadku, korekcja na gazie i na PB jest bliska zeru a nie jak wczesniej PB bylo 10% i w slad za tym LPG. Pozmniejszal dawki w granicach rozsądku , zeby glowicy szlak nie trafil. Teraz zobaczymy, pojeżdze ze 100 km i dam znac czy cos zaradzil spalaniu. Jedno pytanko mam do uzytkownikow LPG na tym forum. Jaki świece kupic do mojej strzaly zeby pasowaly do jazdy na LPG ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie u gazownika. Zrobilem z nim w aucie okolo 120km, i podobno juz jest wszystko w pozadku, korekcja na gazie i na PB jest bliska zeru a nie jak wczesniej PB bylo 10% i w slad za tym LPG. Pozmniejszal dawki w granicach rozsądku , zeby glowicy szlak nie trafil. Teraz zobaczymy, pojeżdze ze 100 km i dam znac czy cos zaradzil spalaniu. Jedno pytanko mam do uzytkownikow LPG na tym forum. Jaki świece kupic do mojej strzaly zeby pasowaly do jazdy na LPG ????
ngk do gazu lub boscha do gazu to chyba 3 elektrodowe będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup takie jak vw przewidział do twojego silnika i tyle,bo te co sa teoretycznie do gazu to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki świece kupic do mojej strzaly zeby pasowaly do jazdy na LPG ????

Ja nie zmieniam specjalnie świeć do LPG. Stosuje taki jak fabryka przykazała.

 

Kup takie jak vw przewidział do twojego silnika i tyle,bo te co sa teoretycznie do gazu to lipa

 

Też kiedyś kupowałem świece do gazu do czasu jak się przekonałem, że nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno pytanko mam do uzytkownikow LPG na tym forum. Jaki świece kupic do mojej strzaly zeby pasowaly do jazdy na LPG ????

 

Kup po prostu dobre świece, np NGK Platinum PFR6Q, koszt ok. 120pln za 4 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię przedmówców - nie kupowałem żadnych świec pod LPG, tylko normalne oryginały, jakie idą do mojego silnika i jest wszystko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i auto już zagazowane to chyba jest kolegi który pisał wcześniej Hiszpan 1.8T

 

Zestaw jaki zamontowałem toooo

Stag 300 plus

Wtryskiwacze pojedyncze Hana zielone

Reduktor AC R-01

Filtr FL-02

Zbiornik w koło Stako 53 litry 630/200

OBC3CA~1(1).jpg

OBC7CA~1(1).jpg

OBCBBA~1(1).jpg

OBCBCA~1(1).jpg

OBCFBA~1(1).jpg

OBCFCA~1(1).jpg

OBRAZ0~1(1).jpg

OBRAZ0~2(1).jpg

OBRAZ0~3(1).jpg

OBRAZ0~4(1).jpg

Edytowane przez adamrogowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle u Pana Adama wszystko czysto i schludnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie napisz dlaczego przewody od ecu puściłeś oddzielnie zamiast gumą(przelotką) org idącą , montaż ładny, i dlaczego na zielonej a nie na niebieskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adamie napisz dlaczego przewody od ecu puściłeś oddzielnie zamiast gumą(przelotką) org idącą , montaż ładny, i dlaczego na zielonej a nie na niebieskiej

 

O gumie pomyślałem tylko że tam nie było miejsca na przewody LPG,a co do wtryskiwaczy to zawsze robię na zielonych te auto ze 150 konnym silnikiem,a niebieskie montuję do 180 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i auto już zagazowane to chyba jest kolegi który pisał wcześniej Hiszpan 1.8

 

Wg mnie:

- plusy to ladnie i schludnie, ladnie schowany sterownik, wtrysków tez nie widać i osłona silnika cała

- minusy: czy przewody do wtrysków nie powinny być czasem takiej samej długości? Minusik też za dość trudny dostep do filtra fazy ciekłej.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ladnie schowany sterownik,

No widzisz, a kiedyś był taki płacz, że w puszcze ECU wilgoć ;)

czy przewody do wtrysków nie powinny być czasem takiej samej długości?

Raczej te, które łączą wtrysk z kolektorem powinny być równej długości, a ich tu nie widać ;)

Minusik też za dość trudny dostep do filtra fazy ciekłej.

Darku toż to 3 wkręty zbiorniczek do góry i dostęp elegancki, wymiana filterka ok. 10min.

Gdzie byś polecił lepsze miejsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku toż to 3 wkręty zbiorniczek do góry i dostęp elegancki, wymiana filterka ok. 10min.

Gdzie byś polecił lepsze miejsce??

 

 

mam tak samo i jest idealnie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O gumie pomyślałem tylko że tam nie było miejsca na przewody LPG
Mogę cię poinformować że przewody tam wchodzą więc następnym razem spróbuj, montaż ładny Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiona robota ! co do wężyków od rozdzielacza do wtrysków nie koniecznie muszą być równej długości ! równe to muszą być za wtryskiwaczem w stronę kolektora a tam widzę raczej są ! jeżeli mogę coś podpowiedzieć to w pasku ładnie pasuje centralka w zaślepce w konsoli centralnej oznaczonej jako lewy dół ! chyba że auto ma grzane fotele i asr to zostaje prawy dół ! jest lepiej widoczna bo tu podczas jazdy to słabo ją widać ! ale to jest drobnostka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze zrobiona robota ! co do wężyków od rozdzielacza do wtrysków nie koniecznie muszą być równej długości ! równe to muszą być za wtryskiwaczem w stronę kolektora a tam widzę raczej są ! jeżeli mogę coś podpowiedzieć to w pasku ładnie pasuje centralka w zaślepce w konsoli centralnej oznaczonej jako lewy dół ! chyba że auto ma grzane fotele i asr to zostaje prawy dół ! jest lepiej widoczna bo tu podczas jazdy to słabo ją widać ! ale to jest drobnostka !

 

Spróbuje następnym razem pokombinować,może się uda

wężyki pomiędzy wtryskiwaczem a kolektorem są po ok 2 cm i równe,co do przełącznika to tak sobie klient życzył, w zaślepce nie chciał pomimo że jest tam ich kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda to nie są zdjęcia z mojego Passata, ale Adam zamontował mi przełącznik w identycznym miejscu i jest jak dla mnie wręcz idealnie. Nic nie świeci po oczach w nocy, bo manetka kierunkowskazów ładnie zasłania. Na pocieszenia dla Adama gdyby tęsknił za moim Passatem to informuję, że może niedługo będzie miał okazję go zobaczyć na małej regulacji instalacji gazowej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Jestem dzisiaj po kolejnej wizycie u djagnostyka LPG, i chyba juz ostatniej u niego. Po ostatniej w miescie spalil mi 16L na trasie 13L. Teraz powiedzial że zmniejszyl cisnienie gazu i dawki ( w granicach rozsądku). Powiedzial jeszcze że mam cos ze spalaniem paliwa poniewaz ma korekcje spalania w granicach 10% i kazal mi zrobic djagnostyke silnika na bezynie. Gdzie zanim zalozylem ten LPG to Pb palil w normie. Jak myslicie czy ta korekcja faktycznie ma tak duzy wplyw na spalanie LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie czy ta korekcja faktycznie ma tak duzy wplyw na spalanie LPG.

Jak byłem u starego gazownika, kiedyś B4-ką, to mówił, że przede wszystkim, to na benzynie się silnik reguluje i na niej powinien chodzić jak trzeba. A LPG, to dopiero później się sprawdza. Tak więc ten gość u którego byłeś - wiedział co mówi. Zresztą dla twojego silnika - obecne spalanie, jakie podałeś - to norma :D One tyle palą. Zresztą zapytaj Strusia251 :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie źle ustawiona mapa lpg moze ci zmienić mape Pb,może o te korekty mu chodziło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności