Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedaj to i kup diesla...

 

Gdybym chciał diesla to bym go od razu kupił

 

karol27 znasz jakiś dobrych, godnych polecenia gazowników w Białymstoku?

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić Juranda na terenie KPKM,na składowej.Jak coś to zapytaj się o BRC plug&drive,mają kilka zestawów darmowych od producenta i montują w ramach testu do silników o różnych strukturach.Oczywiście nówka instalacja(kasują 2000).AŁ na antoniuku omijaj szeroko.No i zawsze pozostaje producent STAGA na 27 Lipca,tylko jak byś tam gazował to nie daj sobie wcisnąć valteka i AT09.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol27

nie mam emulator OBDII,bynajmniej nic takiego nie zauważyłem.A jeżeli chodzi o walteki to jak pisałem ponad 90 tyś w Oplu i wszystko chodzi.

Listwa walteków czerwonych 3 omy to koszt 135 zł,komplet naprawczy 12 zł na 1 cewke a ile np.kosztują Magic Jet 4cyl. ponad 200 zł .A czy to bedzie chodzić w dużej mierzę zależy od gazownika?

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyły ci się kiedykolwiek błędy wynikające z instalacji lpg?Dobry gazownik to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że opel to nie 1.8T - jak ci nie przeszkadza valtek to montuj gdziekolwiek. W tym wątku na temat instalki do tego silnika powiedziano już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę ci polecić Juranda na terenie KPKM,na składowej.Jak coś to zapytaj się o BRC plug&drive,mają kilka zestawów darmowych od producenta i montują w ramach testu do silników o różnych strukturach.Oczywiście nówka instalacja(kasują 2000).AŁ na antoniuku omijaj szeroko.No i zawsze pozostaje producent STAGA na 27 Lipca,tylko jak byś tam gazował to nie daj sobie wcisnąć valteka i AT09.

 

Dzięki za info.

Czyli mam rozumieć, że P&D można śmiało montować?

W AC terminy mają dopiero na wrzesień:eek::eek::eek:,

zajrzę do Juranda i wypytam co i jak odnośnie BRC P&D?

 

A słyszałeś coś może o tym zestawie co podałem wcześniej (STAG4, red. Magic3 i wrtyski H2000), podobno działa to super, ale to tylko opinia zakładu (ADIS) niepotwierdzona przez użytkowników :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stag ok,wtryskiwacze ok,ale co go reduktora to trochę wynalazek i raczej bym się obawiał.Chociaż przydało by się przetestować,jeżeli coś będzie nie tak to można żądać zamiany:)

 

 

P.S Wykorzystałem listwę valtek do grilla :efekt zaje*isty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, że sie podepne troche z innym silnikiem(2.0 8V) ale nie będe zakładał już nowego bo chodzi tylko o kwestie reduktora do mojego paska, wiem już, że bedzie siedział stag 4 z wtryskami magic jet, ale nie pytałem jaki konkretnie reduktor, mam tylko prośbę o info z jakim zapasem włożyć żeby mi gówna nie założył, auto ma 85 kW i napewno nie będzie tuningowane :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EG110 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam troche inne pytanie, dzwonilem dzis do dwoch gazowni na slasku polecanych tutaj i na forum a4ki (czyli czakram z myslowic i boston z gliwic) z zapytaniem o brc seq 24

 

obie firmy twierdza ze wtryski i reduktor jest z brc

 

taki zestaw jest ok? bo z wczesniejszych wypowiedzi wynika ze reduktor i tryskiwacze macie innych firm

 

//edit

 

zestaw stag300 + EG200 + Matrix HD544 to dobre rozwiazanie?

Edytowane przez anomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre , o brc zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

poczytalem troche lpg.info.pl i forum a4ki i uzytkownicy brc jakos strasznie na niego nie narzekaja, ale duzo osob poleca eg200+matrixy hd544

 

tak btw, na slasku:

brc 3400-3500

stag + ww. podzespoly: 2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bardziej polecacie do 190 konnego silnika 1.8T:

- STAG + eg200 + hd544

- landi renzo

 

Jakie sa teraz ceny i jakiego gazownika polecacie w okolicach wawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co bardziej polecacie do 190 konnego silnika 1.8T:

- STAG + eg200 + hd544

- landi renzo

 

Jakie sa teraz ceny i jakiego gazownika polecacie w okolicach wawy?

Jakie zestawy sa polecane do silnikow passka masz na forum.

Osobiscie jak zmienie na 1,8T na 99% po podkreceniu wezme landi.

Ceny mozesz sam sprawdzic dzwoniac do zakladow albo na necie. Troche wysilku ci nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, sory - chyba lenistwo ze mnie wyłazi ;)

Zauważyłem, że pisaliście, że jest spora różnica pomiędzy chipem na 180 a chipem na 190 koni. Ja podobno mam 190 ale to tlyko z tego co mi mowil sprzedajacy...

Wypada się chyba wybrać na hamownie przed zagazowaniem? Z tego co poczytałem są silnikowe i podwoziowe. Czy na potrzeby pomiaru mocy przed zagazowaniem podwoziowa będzie wystarczająco dokładna? Polecicie jakas w wa-wie?

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

i jak w ogóle wyglądają takie pomiary? czy to, że mam automat (tip tronic) coś komplikuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na forum-lpg widizałem taką wypowiedź NikosiaW.

W każdym razie odwiedziłem Migaz-S i 31 sierpnia mój pasior idzie do gazowania :(

/

stag 300PLUS, Scorpion GT (eg200 jest obecnie niedostępne na rynku), matrix hd544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tylko uporam sie z wykresem swojego mam zamiar zabrać sie za gazowanie

rozważam między dwoma reduktorami Magic 3 lub eg 200, Ten pierwszy wydaje sie dosć ciekawą konstrukcją a co do wtryskow ponoć matrixy hd544 nie sa potrzebne do 1.8t bo faza wtrysku jest dość długa w tym silniku i nie potrzebne sa az tak szybkie wtryskiwacze

Zestrojenie oczywiscie na Stagu 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie od jakiegos czasu zestaw SEC + Matrixy hd544

 

spalanie 15gazu (100% jazda w miescie), noge mam ciezsza niz lzejsza

 

roznicy w mocy nie zauwazylem, robilem kilkanascie testow na gazie/benzynie z kumplem w 170konnym dieslu obok i nie bylo roznic, szlismy praktycznie identycznie obok siebie 0-170

 

chcialem na poczatku robic kombo stag300+eg200+matrixy ale gazownik mnie przekonal do SECa (ktory jest na podzespolach prinsa, ktora zas kosztuje ok 5tysiecy)

 

 

calosc wyszla 2600, gdzie za brc seq24 chcieli 3400 a za staga 2800

 

 

takze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki ...zamierzam zamontować u siebie instalację wtrysku gazu w stanie plynnym, czy jest ktoś na forum kto posiada taka instalację ?? chcialbym wiedzieć jak się sprawdza ewentualnie koszty serwisowania itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Kolega w pracy ma JTG w Omedze B 2.0 . Generalnie działa bezprolemowo ,ale zarówno on jak i inni użytkownicy tego systemu co 20 tys wymieniali pompę gazu. Drugim mankamentem tej instalacji są super ograniczone mozliwości ustawienia czegokolwiek. Wszystko sprowadza się do dobrania odpowiednich kalibratorów i już . W wawie montowali to w EGP i kosztowało ok 5k do czterech garów. W tej chwili chyba się z tego wycofali.

Druga możliwość to Vialle. Pełen wypas , wszystko dobierane konkretnie pod dany samochód , zdaje się że nawet kolektory zamawiało się już nawiercone odpowiednio. Niestety taka przyjemność będzie kosztowała bliżej 7k.

W tych instalkach zapominasz że masz gaz.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności