Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w środę jadę założyć gazownie do mojego passiastego... oto zestaw jaki mi zaproponowano:

elektronika: STAG300

wtryski: magic jet

reduktor/parownik: domański NIKO

proszę o opinie, szczególnie o reduktorze NIKO, niby jakaś nowość bez membran i zespolony z parownikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reduktorze NIKO, niby jakaś nowość bez membran i zespolony z parownikiem.

Powiedz mi co to jest reduktor,a co to jest parownik.

Ogólnie listwa ok,Stag ok,jednak co do wynalazku typu NIKO to bym sobie odpuścił i w jego miejsce wstawił Magic III Evo.

Czy aby jesteś pewien,że masz auto zdrowe w 100%,bo wszystkie "kwiatki" z gazem wyjdą.

Czy jesteś pewien,że osoby którym oddajesz auto wiedzą co robią?

Ogólnie to ciężkie auto do gazu i trzeba mieć pojęcie co się robi inaczej stanie się ono twoim utrapieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby jesteś pewien,że masz auto zdrowe w 100%,bo wszystkie "kwiatki" z gazem wyjdą.

ostatnio zakładałem chipa u GOODHOPE i był zdziwiony moją serią(155KM), bo podobno rzadko trzymają te silniki serię... Teraz mam 189KM (wykresy w poście z moim autem). Problemów póki co żadnych z mechaniką no może trochę mi hałasują popychacze... Ale mój mechanik mówi że jak wymienię olej na półsyntetyk (obecnie mam syntetyk, przebieg auta 189000) to powinno się trochę uciszyć... a jak nie to je wymienię.

Co do reduktora NIKO polecam stronę producenta http://www.autogaz.pl/aktualnosci.htm, gazownik mówił mi że to obecnie najnowsza generacja... i żadnych reklamacji póki co nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autogaz.pl/galeria_big.php?id=102&n=6

To zdjęcie świadczy o renomie tego zakładu.Dziękuję ,postoję.

Zazwyczaj na Castrolu je słychać.

Jednak jestem sceptycznie nastawiony do tego wynalazku i wnioskuję o zamontowanie M III Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.autogaz.pl/galeria_big.php?id=102&n=6

To zdjęcie świadczy o renomie tego zakładu.Dziękuję ,postoję.

Zazwyczaj na Castrolu je słychać.

Jednak jestem sceptycznie nastawiony do tego wynalazku i wnioskuję o zamontowanie M III Evo.

ja u nich gazu zakładał nie będę, tylko ten reduktor będę miał od nich... Co do oleju to faktycznie mam Castrol zalany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w googlach nie znalazłem za dużo opinii na temat tego reduktora NIKO.... Być może dlatego że nowość... Mimo wszystko przeczytałem opis i obejrzałem prezentację(http://www.autogaz.pl/pro.htm) i zaufam gazownikowi i założę ten reduktor....Zaryzykuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to ciężkie auto do gazu i trzeba mieć pojęcie co się robi i

A co ciężkiego jest w tym silniku bo nie wiem??? warunek jaki musi instalator spełnić to dobrze nawiercić kolektor który musi być ściągnięty, co do reduktora to już lepiej magic3 big, a co do wtrysków MagicJet nie polecam gdyż bardzo zmieniają swoją charakterystykę względem temperatury a ich wytrzymałość też nie jest duża, lepiej Hana lub Matrix, stag300 plus, i przewód faro13mm z wielozaworem extra lub super ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej Hana lub Matrix

... gdy zaproponowałem matrixy hd544, usłyszałem od gazownika że magic jety są szybsze, i obsługują do 90KM na 1 cylinder.. Dlatego też zostawiłem to co on zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

lepiej Hana lub Matrix

... gdy zaproponowałem matrixy hd544, usłyszałem od gazownika że magic jety są szybsze, i obsługują do 90KM na 1 cylinder.. Dlatego też zostawiłem to co on zaproponował.

A gdzie taki idiota montuje, mj na pewno jest wolniejszy od matrixa, a co do wyrabiania nie ma szans żeby obsłużył 90km z cylindra, maks to 60km a na podwyższonym ciśnieniu jakieś 70km, które i tak nie będzie prawidło obsługiwał, tak jak pisałem nie sa to wtryski dobre, ale nie będę nikogo tutaj przekonywał, ja po prostu lubię jeździć do przodu a nie na wstecznym, i lubię silniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mj na pewno jest wolniejszy od matrixa

z danych jakie znalazłem producent mj podaje czas <1s, a matrixa 0,5s (1bar), czyli faktycznie matrix szybszy.... ciekawe co oznacza <1s.... czy np 0,1s czy 0,6s?? Różnica diametralna... Nie chcę się spierać, info wrzuciłem po to bo mnie bardziej przekonują liczby niż słowa typu szybszy czy wolniejszy.

Edytowane przez pita1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi od jakich czasów wtrysku dany wtrysk zaczyna działać prawidłowo, jak nie wierzysz to zapraszam na forum http://lpg-forum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cena tej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena?

2550 z korkiem pod klapka paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2550 z korkiem pod klapka paliwa

A monter rozróżnia cenę czy wlew w zderzaku czy pod klapka, nigdy tego nie robię cena zawsze ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A monter rozróżnia cenę czy wlew w zderzaku czy pod klapka, nigdy tego nie robię cena zawsze ta sama

niby przez ten wkręcany kurek cena wyższa o 50 zł. Za kurek w zderzaku 50 mniej czyli 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się po długich namysłach lekturze furum i nie tylko J

Auto stoi u gaziarza, zdecydowałem się oddać auto w inne ręce do modernizacji w nim niż moje J. Zakładam Landi Renzo tzn. wszystko Landi i wtryski MED i butla 53 L . Cena jaką płacę może nie jest mała ale wszędzie gdzie dzwoniłem chcieli podobnie czasem drożej o 100 a czasem taniej.

Jutro odbieram i będzie pierwszy powrót J i ciekaw sam jestem jak będzie się sprawowało. J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie pozniej efektami i wrzuc fotki z montazu spod maski i z bagaznika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności