Skocz do zawartości
Los22

[B5] Tarcze hamulcowe i klocki Steinhof - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że klocki mogą się przykleić.

I nie chodzi o przymarznięcie.

Parę dni postoju na ręcznym, przy deszczowej pogodzie i może być kłopot z ruszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od ponad roku mam założone klocki Steinhof z przodu do tarcz ATE i jest Ok. (ca 20000 km) oryginalne klocki ATE jeszcze bardziej pyliły Teraz planuję wymianę tarcz i klocków tył myślę o Mikoda i klocki Stainhof albo tarcze Brembo i klocki Ferodo a może tarcze Mikoda nawiercane i klocki Mikoda co o tym myślicie który wariant

Krzysztof ja zakładałem na tył tarcze Rotinger i klocki steinhoff w kwietniu tego roku zrobiłem 10tyś km i jestem bardzo zadowolony wcześniej miałem ate tarcze i klocki to była porażka po 2 latach biły jak Nejmann mate teraz mam spokój i to za 150 zł z przesyłką klocki ate były ok ale tarcze fatalne z przodu mam Zimermanny tarcze ok klocki troche za twarde Polecam niezniezdecydowanym klocki steinhoff ktôre są miekkie i tarcze Rotinger zaznacze że miałem kikaostrych hamowań z prędkości z około 190 km /h i wszystko OK

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz coś co daje radę to komplet TRW lub ATE. No chyba, że coś z jeszcze wyższej półki to Zimmermann.

Z tego co wymieniłeś to klocki Ferodo bardzo OK. Jak chcesz to podaj numer nadwozia, sprawdzę co tam jest dokładnie w Twoim modelu.

 

 

Pozdrawiam

 

Jakie promocje dla forumowiczów ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestawienie na przodzie TRW tarcze Bosch klocki(bo nie było TRW). Hamulce po przejechaniu 3 tys. Jak dla mnie dobrze się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Oczywiście, że klocki mogą się przykleić.

I nie chodzi o przymarznięcie.

Parę dni postoju na ręcznym, przy deszczowej pogodzie i może być kłopot z ruszeniem.

 

Z tym oczywiście masz racje, ale ręczny nie jest od tego by na nim zostawiać auto na kilka dni. Niestety wiele osób popełnia taki błąd i potem są problemy z niszczeniem się tarcz i klocków.

 

 

Krzysztof ja zakładałem na tył tarcze Rotinger i klocki steinhoff w kwietniu tego roku zrobiłem 10tyś km i jestem bardzo zadowolony wcześniej miałem ate tarcze i klocki to była porażka po 2 latach biły jak Nejmann mate teraz mam spokój i to za 150 zł z przesyłką klocki ate były ok ale tarcze fatalne z przodu mam Zimermanny tarcze ok klocki troche za twarde Polecam niezniezdecydowanym klocki steinhoff ktôre są miekkie i tarcze Rotinger zaznacze że miałem kikaostrych hamowań z prędkości z około 190 km /h i wszystko OK

 

Tak jak sam napisałeś, po 5 miesiącach jest wszystko ok, na ATE po dwóch latach zaczęło się coś dziać. W pasatach jest problem z tym tyłem że bardzo źle wpływa na niego czas i warunki atmosferyczne, tym bardziej jak już napisałem wyżej jeśli zostawiasz samochód na noc na ręcznym. Nic nie poradzisz na to, że materiały z których robione są klocki i tarcze są bardzo podatne na zły wpływ warunków atmosferycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali rotinger &steinhof te zwykłe a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi:

http://www.sklepmartec.pl/index.php?p19129,tarcze-hamulcowe-tuning-288mm-klocki-czujnik-przod-passat-b5-1996-2005r

 

czy równie dużo pozytywnych opinii zbiorą cena/ jakość ?

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy miał ktoś styczność z tarczami i klockami firmy ROPER? Jeśli tak to jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy chwali rotinger &steinhof te zwykłe a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi:

http://www.sklepmartec.pl/index.php?p19129,tarcze-hamulcowe-tuning-288mm-klocki-czujnik-przod-passat-b5-1996-2005r

 

czy równie dużo pozytywnych opinii zbiorą cena/ jakość ?

Jeżdżę na takim komplecie od marca lub kwietnia. Przelatały ok 10 tys km. Wszystko z nimi w porządku - na tarczach nie widać śladu zużycia. Hamowanie bardzo dobre, wcześniej miałem Mikody nawiercane i nacinane - też świetnie hamowały ale bardzo szybko tarcze się zużywały. Te od Rotingera na razie bez zastrzeżeń - mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak się maja spotowe rotingery do zwykłych... tylko ta cena kusi bo w cenie zwykłych można mieć komplet na przód i tył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak się maja spotowe rotingery do zwykłych... tylko ta cena kusi bo w cenie zwykłych można mieć komplet na przód i tył :)

Zależy od stylu jazdy - generalnie nacinane i nawiercane tarcze nie "wymiękają" tak szybko po hamowaniu z dużych prędkości. Dużo lepiej znoszą mocne, częste hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy chwali rotinger &steinhof te zwykłe a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi:

http://www.sklepmartec.pl/index.php?...-b5-1996-2005r

 

czy równie dużo pozytywnych opinii zbiorą cena/ jakość ?

 

Z tarczami zero problemów, znam kilka osób które użytkują komplety w sposób bardzo agresywny samochody są używane w sporcie lub w małych hatchbackach http://tuningteam.tarnow.pl/index.php. Zestaw seryjny jest poddawany obróbce dodatkowemu ważeniu.

Na takim zestawie samochody które w serii miały spowalniacze zaczynają normalnie hamować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alenkam

Lepiej kupić tarcze i klocki firmy Steinhof? Czy tarcze Rotinger i klocki Steinhof ? A może lepiej Delphi i Steinhof ?

Przeczytałem cały wątek i dużo osób poleca Steinhof, ale problem w tym, że na przód na stronie http://www.martec.pl nie ma kompletu tej firmy klocków i tarcz są tylko na tył. Na przód są tylko Rotinger i Steinhof albo Delphi i Steinhof.

 

Co polecacie? Czy wy gdzie indziej kupiliście tarcze i klocki steinhof?

 

Mam też takie pytanie obydwie tarcze pasują do mojego modelu i są firmy Rotinger, ale się różnią ilością otworów i bo bokach jedna z nich też ma jakieś otwory pewnie do odprowadzanie ciepłą(albo coś nie wiem nie znam się) Może wy wiecie?

2088.jpg

20363.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem komplet z Sklep Martec na poczatku wszystko ok hamowało super ale po 5 tyś km klocki wyrażnie są za twarde bo przy hamowaniu strasznie buczą nie wiem czy tylko ja na takie trafiłem czy wszystkie tak mają a kupujacy nie dostrzegają zadnego problemu.Generalnie zauważcie że wymiary klocków są zawsze troche mniejsze z porównaniu np z TRW to będzie też powodem nieprawidłowego działania . Generalnie nie polecam . Zamierzam je reklamować dam znać jakie bedą z tego efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również kupiłem komplet z Sklep Martec na poczatku wszystko ok hamowało super ale po 5 tyś km klocki wyrażnie są za twarde bo przy hamowaniu strasznie buczą nie wiem czy tylko ja na takie trafiłem czy wszystkie tak mają a kupujacy nie dostrzegają zadnego problemu.Generalnie zauważcie że wymiary klocków są zawsze troche mniejsze z porównaniu np z TRW to będzie też powodem nieprawidłowego działania . Generalnie nie polecam . Zamierzam je reklamować dam znać jakie bedą z tego efekty.

 

Prędzej to wina nie wyważonych kół lub krzywych tarcz, bo nie widze innego powodu buczenia przy hamowaniu. Klocki jak już to piszczą, ale nie prawidłowo zamontowane Steinhofy, bo są miękkie i do twardych im daleko. Skąd pewnośc, że to klocki? Jakiej firmy masz tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swój komplet zamówiłem wczoraj a dzisiaj dotarł na miejsce :) zamówienia dokonałem przez czat który się wyświetla po tym jak wejdzie się na ich główna stronę i mało tego za to że nawiązuje się z nimi kontakt to jeszcze otrzymuje się rabat 5% :lol

Świetna sprawa można nawet do nich napisać podać nr tel i sami oddzwonią profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo zobaczymy jak będą same hamulce się sprawować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Ja również kupiłem komplet z Sklep Martec na poczatku wszystko ok hamowało super ale po 5 tyś km klocki wyrażnie są za twarde bo przy hamowaniu strasznie buczą nie wiem czy tylko ja na takie trafiłem czy wszystkie tak mają a kupujacy nie dostrzegają zadnego problemu.Generalnie zauważcie że wymiary klocków są zawsze troche mniejsze z porównaniu np z TRW to będzie też powodem nieprawidłowego działania . Generalnie nie polecam . Zamierzam je reklamować dam znać jakie bedą z tego efekty."

 

Tak tarcze zostały przekazane wraz, z klockami na reklamację. Tak jak informowałem wcześniej Pana przez telefonicznie, będzie to pierwsza reklamacja na ten komplet. Objawy które zostały przez Pana opisane mogą być tak naprawdę spowodowane wieloma czynnikami, u siebie na miejscu mogliśmy zaobserwować miejscowe przegrzanie tarczy hamulcowej od wewnętrznej strony co z reguły jest spowodowane przypieczonym zaciskiem, buczenie mogło się pojawić ponieważ klocek nie cofał się tak jak powinien. Reklamacja będzie prawdopodobnie rozpatrzona pozytywnie, ze względu na dużą sprzedaż oraz zerowy współczynnik takich sytuacji. Reklamacje są uznawane z względu na dobro współpracy, naszym obowiązkiem jest działać na korzyść klienta.

 

Uczulam, praktycznie każdy komplet jest przez warsztaty źle montowany. Między piastę a tarcze jest nakładana warstwa smaru miedziowego. Producenci masowi Bosch ATE Brembo, tak naprawdę bez mrugnięcia okiem odrzucają takie reklamacje. Zdarzają się różne sytuacje, od montażu blaszki która powinna być wsunięta w tłoczek, a znalazła się na zewnątrz, po pomalowanie tarczy sprayem do zacisków w części która jest dociśnięta do piasty :( .

 

Jakiej firmy masz tarcze?

Zamówione były części Rotinger + Steinhof.

 

Polecam poczytać tarcze są użytkowane w różnych warunkach, tutaj przykład jak dają rade w opcji tuning:

http://tuningteam.tarnow.pl/viewtopic.php?t=5754&highlight=rotinger

http://tuningteam.tarnow.pl/viewtopic.php?t=4995&highlight=rotinger

Edytowane przez bastek016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Uczulam, praktycznie każdy komplet jest przez warsztaty źle montowany. Między piastę a tarcze jest nakładana warstwa smaru miedziowego. Producenci masowi Bosch ATE Brembo, tak naprawdę bez mrugnięcia okiem odrzucają takie reklamacje. Zdarzają się różne sytuacje, od montażu blaszki która powinna być wsunięta w tłoczek, a znalazła się na zewnątrz, po pomalowanie tarczy sprayem do zacisków w części która jest dociśnięta do piasty .

 

Prowadzę hurtownie elementów układu hamulcowego od ponad 20 lat, od 1995 jesteśmy również dystrybutorem marki Zimmermann na Polskę i podpisuje się pod powyższymi słowami obiema rękoma. Niestety dla wielu mechaników (co dziwne najczęściej tych pracujących w ASO) temat montażu tarcz czy klocków to wciąż czarna magia dlatego my sprzedając towar dołączamy porządną instrukcję która właścicielowi auta umożliwia samodzielny montaż co okazuje się dużo lepszym rozwiązaniem ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołączamy porządną instrukcję

 

Problem w tym że 99% użytkowników instrukcję traktuje jako zło totalne.

Polecam poczytać jak powinny być hamulce zamontowane http://www.hamulcebosch.pl/downloads/Bosch_tarcze_naprawa_folder_6.pdf

 

Każdy z naszych klientów może tarcze oraz klocki montować sam, tutaj nie chodzi o reklamację tylko o bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie nie polecam . Zamierzam je reklamować dam znać jakie bedą z tego efekty.
Jak poszla reklamacja>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na decyzję z działu technicznego :) na dniach będzie informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności