Skocz do zawartości
Los22

[B5] Tarcze hamulcowe i klocki Steinhof - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,trochę dziwne że coś wpadło bo tam szczelinka jest znikoma ale ok pojeżdżę i jak na wiosnę będę smarował prowadnice to się przyjrzę jak z tarczą.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens włożyć ceramiczne klocki na tarcze rotinger? Czy to złe połączenie takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalożyłem zestaw Steinhof i rotinger. Postanowiłem wypróbować bo zdania były podzielone na różnych forach i testach tego zestawu. Zakładałem to w zakładzie mechanicznym w lublinie na łęczyńskiej- mechanik po założeniu zestawu poinformował mnie że wg niego klocki to zwykły szajs- wtyczka czujnika klocków hamulcowych nie pasuje idealnie do wtyku w aucie oraz poinformował mnie że zrobił jazdę próbną na tych klockach i szału wcale nie ma- słabo hamują, gąbczaste odczucie i że ja założyłem to na własną odpowiedzialność i że pod tym się nie podpisuje, co do tarcz nie miał zastrzeżeń polecał mi na następny montaż klocki ate. Trudno się mówi, ale po takiej opinii mechanika nie czułem się zbyt dobrze :D. Wsiadłem do auta ruszyłem i szczerze mówiąc ja osobiście nie widzę dużej różnicy z tymi klockami co miałem wcześniej a nie wiem co wcześniej miałem bo auto kupiłem rok temu. Efekt jest rzeczywiście taki jakby były z lekka gąbczaste, ale jak na mój styl jazdy czyli raczej spokojny bez szaleństw jest w miarę w porządku. Być może ja nie mam zbyt dużych wymagań co do klocków- nie zrobiłem na nich co prawda jeszcze zbyt wielkich przebiegów i również za wiele powiedzieć nie mogę. Ale jeśli ktoś faktycznie wymaga natychmiastowego "hebla" to odradzam te klocki. Faktycznie są bardzo budżetowe i nie hamują perfekcyjnie ale czego tu się spodziewać za cenę 100zł...Postanowiłem że pojeżdżę na nich trochę- jeśli okażą się być faktycznie za słabe to wyrzucam i zmieniam na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o klockach bezpośrednio po ich założeniu! Klocki muszą się ułożyć, dotrzeć, potrzeba na to co najmniej 100km. Czy ten mechanik tego nie wie? Ja mam ten zestaw już chyba 3 lata i wszystko w porządku. Tarcze Rotinger są wytrzymałe, poprzednie Ate wykrzywiły mi się kiedyś po ok. 3tys km i podobnie jak Ty postanowiłem wypróbować coś taniego. Ja polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie troche pocieszyłeś kolego :D dziękuję Ci za to :D, bo szczerze już sam się zmartwiłem że moje wpakowałem się w szajs. Każdy o częściach czyli klocki i tarcze pisze co innego i trudno tak naprawdę wybrać idealny zestaw. Mechanik o którym wyżej pisałem polecał mi ate i bosha że to jest dobra średnia półka którą w ciemno można zakładać i te inne szmery bajery.. Z kolei z prochoice polecali mi zestaw textar o którym ten mechanik również zle się wyrażał.. i wkońcu zdecydowałem się mimo wszystko na test powyższego zestawu. Z czasem zobaczymy jak się wszystko dotrze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu zestawu i dotarciu po jakis 500km rozpedzalem sie do ponad 100km.h i ostro hamowalem. Po kilku takich szybkich razach poszedl smrod z hamulcow a tarcze zrobily sie fioletowe, hamowanie twardsze. Kilkaset km pozniej wszystko wrocilo do normy.

 

Na zestawie przód i tyl w ciagu prawie 3ech lat zrobilem c.a. 36kkm. Pierwsze miesiace zdarzaly sie popiskiwania przy lekkim hamowaniu. Z jakosci hamowania jestem bardzo zadowolony. Za to duzy minus za pylenie. Felg nie moge doczyscic z pylu.

 

Tarcze na przedniej osi scieraja sie rownomiernie, natomiast na tylnej robi sie tak jak na poprzednim zestawie ATE, 1cm od gornej krawedzi bierze klocek, pozniej przerwa 1cm rdzy, i reszte juz bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności