Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki ale na tyl chyba wystarczam mi tylko który wyswietlacz

http://allegro.pl/show_item.php?item=1493487084 czy ten wiekszy

 

Weź ten większy, jest bardziej czytelny niż ten płaski i ładnie się komponuje w aucie (kolor).

Najlepiej zamontowac go przy słupku A po stronie kierowcy.

Ten płaski pokazuje tylko stronę lewą lub prawą; większy niebieski wyświetlacz pokazuje (wizualizuje) sygnał z każdego czujnika oddzielnie - czyli bardziej precyzyjne określenie położenia przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

 

[/color]Trzy kabelki do podłączenia: (+) pod lampę wstecznego (nie wywala błędu żarówki) oraz masa i (+) pod zapalniczkę w bagażniku. Moduł w przypadku kombi można zamocowac pod podłoga bagażnika, bliżej oparć siedzeń - jest tam bardzo dużo miejsca.

Malowałem czujki pod kolor auta - nie zakłóciło to ich działania.

FEDWO a czemu pod zapalniczke

 

---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

 

FEDWO a czemu pod zapalniczke i które matowe czy błyszczace czujniki

Edytowane przez kllimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał przemalowac czujniki, to weź matowe. Ja przed malowaniem lekko je zmatowiłem, odtłuściłem i używałem podkładu pod lakier. Kercher mu nie straszny:-)

 

Kable (długość wiązek) tak są rozwiązane, że moduł parktronika musi być w bagażniku, i do tego masz dłuuuugi kabel do przedu do wyświetlacza. Z modułu wychodzą kable zasilające: (+) po stacyjce, (-) masa oraz (+) od lampy wstecznego.

W bagażniku jest gniazdo 12V (zwyczajowo nazwałem je zapalniczką, choć nie jest). Na nim (+) pojawia się właśnie po włączeniu zapłonu, czyli tak jak jest wymagane przez moduł parktronika. Kabelków baaardzo niewiele trzeba ciągnąć i wszystko gra!

Poniżej masz fotki jak instalowałem takie Valeo. Nawet widać, pod który kabelek przy wtyczce wiązki do tylnej klapy jest podłączony sygnał wstecznego.

 

Kurcze, udało mi się pierwszy raz umieścić zdjęcia na forum!!!

DSC_1018.jpg

DSC_1019.jpg

DSC_1022.jpg

DSC_1013.jpg

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zaraz bede zamawiał znalazłem w łodzi za 239+20 kurier i za tydzien bedzie mi kumpel podłączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki zaraz bede zamawiał znalazłem w łodzi za 239+20 kurier i za tydzien bedzie mi kumpel podłączał

 

Zapomniałem powiedzieć, że trzeba zdjąć zderzak, ale to raczej oczywiste:-)

DSC_1027.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak robił u siebie w a6 i zefirze zobaczymy jak to wyjdzie dzieki za zdjęcia na pewno sie przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czujniki fajna rzecz a mojego potwora nie wyposażono seryjnie w takie cudo.

Niedawno jeden z użytkowników polskich dróg zechciał mi je "sfinansować" i potraktował mój tylni zderzak swoim przednim... :)

Teraz mam podstawy aby wymienic zedrzak i dołożyc parctronic.

Pytanie mam do obeznanych w temacie (a na tym forum innych przeciez nie ma :)), zakłądajac fabryczną listwe PDC na tylni zderzak, bede posiadał już dziury pod czujniki, pytanie teraz czy te dziury bedą pasowały do jakiegos sredniej klasy zestawu(ale nie VW) cofania z allegro? Nie usmiecha mi sie dziurawienie nowiutkiego przeciez zderzaka.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię wątku o B6, napiszę Ci, że większość czujników akcesoryjnych ma wymóg montażu 50-60 cm nad ziemią, a takiej wysokości nie osiąga dokładka pod zderzakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam.... zakłądajac fabryczną listwe PDC na tylni zderzak, bede posiadał już dziury pod czujniki, pytanie teraz czy te dziury bedą pasowały do jakiegos sredniej klasy zestawu(ale nie VW) cofania z allegro? Nie usmiecha mi sie dziurawienie nowiutkiego przeciez zderzaka.

 

Zadzoń do firmy:

Car-Systems

ul.Warszawska 65

Gorzów Wlkp.

tel.600-369-000

 

Tam kiedyś rozmawiałem z gościem, który był dobrze obeznany w temacie.

Np. jeśli ktoś miał czujniki cofania niefabryczne, a chciał założyć fabryczne, a rozmiar otworów był inny, to miał w ofercie czujniki, które pasowały.

Wydaje mi się, że fabryczne otwory są mniejsze od dokładanych czujników, więc będzie można je powiększyć. Pozostaje jeszcze kwestia wysokości od ziemi (wspomniał o tym Piotr).

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt, temat o B6, nie zauważyłem :/

Mimo to odpowiedzieliscie i dziekuje, trzeba sie zastanowic w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nabyłem FSI (200) i nie dziłają czujnuiki ani przód ani tył.

Po wrzuceniu wstecznego nie ma chcrakterystycznego sygnału.

Żadnej reakcji.

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nabyłem FSI (200) i nie dziłają czujnuiki ani przód ani tył.

Po wrzuceniu wstecznego nie ma chcrakterystycznego sygnału.

Żadnej reakcji.

Co to może być?

 

Zrób skan błędów z auta i wtedy będziemy coś radzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet widać, pod który kabelek przy wtyczce wiązki do tylnej klapy jest podłączony sygnał wstecznego.

Cześć! Własnie mam zakładać ten patent. Powiedz czy masz zakłócenia z sygnalizacją tzw. kontrolera oswietlenia - czy włacza się sygnalizacja spalonej żarówki? Aha, ważne, czy bocznikowałeś światła wsteczne przekaźnikiem?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Własnie mam zakładać ten patent. Powiedz czy masz zakłócenia z sygnalizacją tzw. kontrolera oswietlenia - czy włacza się sygnalizacja spalonej żarówki? Aha, ważne, czy bocznikowałeś światła wsteczne przekaźnikiem

nie ma problemu z sygnalizacją żarówki. Nic nie bocznikowałem. Tylko te trzy kabelki co na zdjęciach i nic nie trzeba było robić z elektryką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

znów pojawiły się elektromagnetyczne czujniki parkowania http://alltronix.istore.pl/pl/elektromagnetyczne-czujniki-parkowania-bez-wiercenia-w-zderzaku-brzeczyk.html

Czy ktoś coś więcej na ten temat wie? Na sieci średnio można wyszukac jakies opinie o tym rozwiązaniu. Cena spoko więc jak ktoś zamontuje to nich koniecznie da znać jak to sie sprawuje.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki to ciekawe rozwiązanie.

Jako wadę można uznać brak wyświetlacza informującego o położeniu przeszkody, ale poza tym całkiem, całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znów pojawiły się elektromagnetyczne czujniki parkowania

Ale są to czujniki ELEKTROMAGNETYCZNE. Napewno wykryją metalowe przeszkody, bo one powoduja zakłócenia w polu magnetycznym. A jak sie zachowują gdy przeszkoda jest diamagnetykiem? Np. beton, niezbrojony?

I jeszcze jedna zagadka, skoro na tylny zderzak jest jedna antena, to raczej nie pokaże nam z której strony z tyłu coś się dzieje, prawda?

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dziecko bez biżuterii...?!? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec założyłem czujniki parkowania co polecił FEDWO zajebiaszcze nie ma błedu zarówki polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności