Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaka jest szansa że w aucie z 08.2008 moduł kierownicy będzie taki obsługujący MF. Próbowałem dobrać się dziś do swojego ale zgapiłem się z kluczem T55 i nie rozebrałem w końcu tego,

 

druga sprawa: po złożeniu kierownicy, jak kręcę kierownicą jest odgłos jakby coś tarło, coś źle spasowałem ??

i trzecie, pytanie które przyszło ni po zdjęciu poduszki - czy przy zmienianiu kierownicy na MF muszę zmieniać "zwijak" chodzi mi o ten element do ktorego wpinam kostkę wiazki od poduszki? bo moduł jest dopiero za nim i czy to będzie chulać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jaka jest szansa że w aucie z 08.2008 moduł kierownicy będzie taki obsługujący MF. Próbowałem dobrać się dziś do swojego ale zgapiłem się z kluczem T55 i nie rozebrałem w końcu tego,

mizerna, chyba nie ma na forum takiego co miał kierę bez multi, a moduł tak...

ja mam z 2007 ale MY2008 i też nie było, musiałem wymieniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z tym że nie znalazłem nic na temat który mnie interesuje zapytam tutaj bo w sumie jest z nim związany.

 

Passat b6 2009r CR R-Line wymieniałem jakiś czas temu kierownice na 12 przyciskową. Miałem taką jak w B7 tyle że bez multi. Wszystko zostało zrobione i założone aby działało. I działa poza małym ( nie wiem jak to nazwać ) niedociągnięciem. Mam zegary białe. W manetce od wycieraczek nie mam MFA ( działa z kierownicy góra dół. Natomiast nie działa przewijanie menu na liczniku prawo lewo.

 

I teraz moje pytanie: Ten licznik tego nie obsługuje czy są inne modele tego licznika lub czy po prostu jest to nieuruchomione czy źle zakodowane ? Dzięki za wszelkie info

 

9340cbadfab435cfmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

I teraz moje pytanie: ....

było juz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. W związku z tym że nie znalazłem nic na temat który mnie interesuje zapytam tutaj bo w sumie jest z nim związany.

 

Passat b6 2009r CR R-Line wymieniałem jakiś czas temu kierownice na 12 przyciskową. Miałem taką jak w B7 tyle że bez multi. Wszystko zostało zrobione i założone aby działało. I działa poza małym ( nie wiem jak to nazwać ) niedociągnięciem. Mam zegary białe. W manetce od wycieraczek nie mam MFA ( działa z kierownicy góra dół. Natomiast nie działa przewijanie menu na liczniku prawo lewo.

 

I teraz moje pytanie: Ten licznik tego nie obsługuje czy są inne modele tego licznika lub czy po prostu jest to nieuruchomione czy źle zakodowane ? Dzięki za wszelkie info

 

[ATTACH=CONFIG]149580[/ATTACH]

 

Zle kodowanie. Sprawdź błędy i popraw kodowanie. Też to niedawno przechodzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam paska z 2006r bez multi moduł A. Zamierzam wymienić kierownicę na multifunkcyjną z 8 przyciskami + łopatki DSG.

Kupiłem już moduł z końcówką E.

Moje pytanie brzmi, czy poduszka z kierownicy bez multifunkcji będzie pasować do kierownicy z przyciskami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam paska z 2006r bez multi moduł A. Zamierzam wymienić kierownicę na multifunkcyjną z 8 przyciskami + łopatki DSG.

Kupiłem już moduł z końcówką E.

Moje pytanie brzmi, czy poduszka z kierownicy bez multifunkcji będzie pasować do kierownicy z przyciskami ?

Będzie pasować.
Jeśli teraz masz trójramienną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli teraz masz trójramienną.

 

Tak, mam kierownice trójramienną.

Czy konieczna będzie wymiana zawijaka ? Gdzieś na forum tourana widziałem, że są dwa typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moduł można zmieniać w dół? Tzn mam AD mogę założyć AC, M albo K. ? Dostac nowszy Ciezko A Normanych PieniadzachH to Juz Wogole. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy moduł można zmieniać w dół? Tzn mam AD mogę założyć AC, M albo K. ? Dostac nowszy Ciezko A Normanych PieniadzachH to Juz Wogole. .

 

Można ale wtedy zapomnij o działaniu mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy moduł można zmieniać w dół? Tzn mam AD mogę założyć AC, M albo K. ? Dostac nowszy Ciezko A Normanych PieniadzachH to Juz Wogole. .

Kup AE lub AF.

Z AE nie powinno być problemu bo trochę tego jest na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, skompletowałem już wszystko co potrzeba:

Kierownica multi 8 przycisków + łopatki DSG.

Moduł pod kierownice 3C0953549E

Wiązka do poduchy 1K0971584 L

Passek 2006r, z trójramienną kierownicą.

Procedurę wymiany i adaptacji już znam.

Pytanie, czy aby uruchomić łopatki DSG wystarczy odpowiednie kodowanie w module pod kierownicą ?

Nie jest wymagana wymiana zawijaka, dodatkowa wiązka etc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, skompletowałem już wszystko co potrzeba:

 

Pytanie, czy aby uruchomić łopatki DSG wystarczy odpowiednie kodowanie w module pod kierownicą ?

Nie jest wymagana wymiana zawijaka, dodatkowa wiązka etc ?

 

W moim B7 HL po wymianie kierownicy na taką z tiptronikiem wystarczyło zakododowanie tiptronika w module kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownica już zamontowana.

Wszystko działa jak należy, nawet voice control :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kierownice od paska B7 ale przy kupnie poduszki dałem dupy bo kupiłem jedno nabojową a stara jest dwunabojowa i wtyczki nie pasują. Jest szansa jakoś to obejść?15233549_1201734546573663_988610550_o.jpg

15205655_1201734633240321_2095001814_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dupy nie dałeś:) od 2007 są już tylko jedno nabojowe. wtyczkę możesz przełożyć ze stater poduchy lub wyciąć ząbki. do tego rezystor w obwód drugiego naboju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam panowie. Zakupiłem kierownice 12 przycisków 3C8419091BE

Poduszkę 3C8880201R

I moduł sterowania 1K0953549 AH

Będzie to razem działało ? I co jeszcze potrzebuje do uruchomienia ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sterownik powinien być 3C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności