Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam koledzy pytanie posiadam passata B6 z 2010r i mam kierownicę trójramienną jednak bez multifunkcji czy wystarczy dokupić przyciski sterowania czy coś jeszcze mam wersję highline

 

W Twojej kierownicy nie ma instalacji do tych przycisków więc kup sobie lepiej całą kierownicę z przyciskami bo taniej Cię to wyjdzie niż zabawa w dorabianie. Do tego wymieniasz wiązkę z dodatkową wtyczką sterowania przyciskami a zwijaną taśmą od airbag. Nie wiem czy nie trzeba też będzie wymienić manetek z innym modułem jak w przypadku starszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe manetki z obsługą sterowania (w nich jest moduł i taśma), wiązka do kierownicy i oczywiście kierownica.

Ja robiłem ale miałem kierownice za manetki z wiązką 450 pln. Montaż prosty ale z kodowaniem miałem pewne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe manetki z obsługą sterowania (w nich jest moduł i taśma), wiązka do kierownicy i oczywiście kierownica.

Ja robiłem ale miałem kierownice za manetki z wiązką 450 pln. Montaż prosty ale z kodowaniem miałem pewne problemy.

 

A pamiętasz jaki manetki mają kod i czy one są połączone jednym przewodem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetki 5K0953569T lub AB (poczytaj gdzies jest opisane jakie do czego) Moje z tempomatem do kombi (w wycieraczka tył) . Wiazka 3C8971584A. Rocznik ten sam wiec raczej masz juz zintegrowane manetki z modułem. Nie wiem o co chodzi z tym jednym przewodem. Tam sa kostki (2 lub 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manetki 5K0953569T lub AB (poczytaj gdzies jest opisane jakie do czego) Moje z tempomatem do kombi (w wycieraczka tył) . Wiazka 3C8971584A. Rocznik ten sam wiec raczej masz juz zintegrowane manetki z modułem. Nie wiem o co chodzi z tym jednym przewodem. Tam sa kostki (2 lub 3).

 

Widziałem na allego takie manetki i one ze sobą były połączone jednym przewodem albo tak tylko na zdjęciu wyglądało, a też na kierownicach widać jeden kabelek od manetki do manetki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Manetki 5K0953569T lub AB (poczytaj gdzies jest opisane jakie do czego) Moje z tempomatem do kombi (w wycieraczka tył) . Wiazka 3C8971584A. Rocznik ten sam wiec raczej masz juz zintegrowane manetki z modułem. Nie wiem o co chodzi z tym jednym przewodem. Tam sa kostki (2 lub 3).

Chodziło mi o przyciski na kierownicy, że są połączone jednym kabelkiem. Ja też mam kombi z tempomatem więc manetki mam takie jak ty. Więc co konkretnie potrzebuję ? Rozumie, że przyciski (ale jakie oznaczenie) i wiązka ta, o której piszesz 84A ??? Czy te są ok xyz.jpg

Edytowane przez dri74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na allego takie manetki i one ze sobą były połączone jednym przewodem albo tak tylko na zdjęciu wyglądało, a też na kierownicach widać jeden kabelek od manetki do manetki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Chodziło mi o przyciski na kierownicy, że są połączone jednym kabelkiem. Ja też mam kombi z tempomatem więc manetki mam takie jak ty. Więc co konkretnie potrzebuję ? Rozumie, że przyciski (ale jakie oznaczenie) i wiązka ta, o której piszesz 84A ??? Czy te są ok [ATTACH=CONFIG]142484[/ATTACH]

 

Przewod/taśma od przycisków do przycisków wystepuje razem z nimi. Z tego co czytałem do kierownicy bez ciezko założyć bo miejsca sa wypełnione ale tego nie widziałem i nie powiem czy da rade to złożyć. Mozna rzeźbić albo kupić kierownice z guzikami.

Do tego manetki (mylisz z guzikami) czyli pajak którym włączasz kierunkowskazy i wycieraczki i wiązka ktora łączy taśmę z poduszka i guzikami właśnie. Przejrzyj kilka stron wątku tam wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ręce opadają wszystko macie napisane a wy jeszcze coś kombinujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym uzytwkownikiem tego forum jak i passafa b7 2012 roku. Przecztalem caly post i mam pytanie odnosnie zmiany zwyklej kierownicy na multi.Z tego co wyczytalem w b7 nie ma juz modulu kierownicy tylko jest on polaczony odrazu z tasma poprawcie mnie jesli sie myle ;). nastepne pytanie to czy musze zmieniac ten modul z tasma czy jest on przystosowany. Najchetniej zapytalbym o to co potrzebuje i o numery czesci. Wiem ze sam tego nie zakoduje bo niby nie jest to juz tak proste jak w b6. Jesli chodzi o kierownice to obojetnie jaka z 12 przyciskami podejdzie?. Zgory dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Spotkał sie ktoś kiedyś z tym ze po podłączeniu multi 12 przyciskowej nie chciały działać przyciski, tzn większość działa jako strzałka do dołu. Ok po prawej ścisza radio. Coś nie halo z wiązka?

 

Fakty:

 

Mam kierownice podgrzewana z touarega

Moduł AJ

Podświetlenie działa

 

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek pytanie zasadnicze jaki masz licznik ? Jak coś to dzwoń 609775459

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Prośba o pomoc.

Chciałbym założyć multifunkcyjną kierownicę do b7 comfortline. Mam również tempomat i bluetooth + RCD 510.

Nie wiem co potrzebuję prócz oczywiście kierownicy aby wszystko działało.

Czy ktoś uprzejmy byłby w stanie rozkodować moje moduły po nr VIN i napisać czego potrzebuję ponieważ w ASO nie są chętni niestety... :(

 

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja mam pytanie odnośnie tej kiery multi.

Kupiłem kierownicę 5243506847.jpg

Moduł mam z końcówką AJ

kierownicę obecnie w aucie jeszcze mam trójramienną taką jak tą co kupiłem tylko bez multi.

I teraz pytanie o jakim numerze muszę mieć poduchę do niej ? Bo cholercia zamówiłem już poduchę ale właśnie nie wiem czy nie popełniłem gafy. Podobno są dwa rodzaje " z białymi korkami " i " z czarnym plastikowym tyłem "

I pytanie drugie: do kiery z łopatkami do DSG jaki musi być zwijak ( taśma ) ? Naczytałem się ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi więc wolę dopytać

Wiązkę muszę kupić taką 3C8971584A ?

 

Dodam jeszcze że będę dokładał tempomat, wszystko za jednym zamachem.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem właśnie po wymianie kiery czteroramiennej na trójramienną mf w passacie b6 z 2008 r. Jak dotąd sterowanie MFA miałem z manetki. Żeby mf działało trzeba było zakodować bez manetki a tylko z kierownicy, lecz nie działa mi przycisk menu. Żeby przełączać się między ekranami muszę przytrzymać strzałkę w dół, tak jak to miało miejsce w manetce. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Jak zakodować kiere, żeby działał przycisk menu ? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmienić manetki na takie bez obsługi komputera i potem wszystko zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam założoną manetkę ze sterowaniem MFA ale w kodowaniu jest ona pominięta a i tak jakieś cyrki chyba robi. Dobrze, że jak kupowałem moduł to przyszedł z manetkami ale nie wiem czy nie od sedana a w niej chyba nie będzie tylnej wycieraczki ? Spróbuję na dniach przekręcić manetki i zobaczymy czy ruszy przycisk menu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ze Śląska więc podjedz do Romeo9999 on ci wszystko ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Sprawdzałem i jednak manetki w garażu mam od sedana więc nie podejdą. Będę się z nim kontaktował, może ma inny sposób żeby to obejść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz bluetooth to chyba bez wymiany manetki nie dasz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam BT. Ale co BT ma do działania przycisku MENU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokdnie, zadne BT czy manetki czy kodowania, nie zrobisz nic

Bo to wina licznika, tzn idzie to zrobic przez edycję parametrów w liczniku

Manetka bardziej funkcjonalna, bo w tej konfiguracji wejdziesz do menu i z manetki i z kiery , ale w hu*****y sposób jak sam widzisz

gdybys mial licznik od wersji z KIERĄ to nie wejdziesz juz do menu z manetki , a jedynie przeskoczysz po ostanich pozycjach. dlatego jak sie cos sypie, to licznik ustawia sie wlasnie tak jak masz teraz.

czy to licznik Czerwony, czy czarny, czy kolorowy, blokuje sie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności