Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie moim passkiem udało sie przejechać tyle:

 

aec571aa410b36ebm.jpg

 

na baku. Tankowałem ok. m-ca temu. Trasa to ok. 20% miasto i reszta - przeważnie dojazd do pracy 30km w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi teraz w te mrozy wyszlo 6,08l, jak jest cieplo 5,4 a na całym baku do zapalania rezerwy robię ok 1050km. Jazda w miarę spokojna na trasie 60% trasa reszta miasto. Więc wynik niezły. 1300km to chyba tylko by mi wyszło jakbym w trasie cały czas jechal z prędkoscią do 100km/h... Na jesieni jeszcze jak na ryby jezdzilem po dosyć cięzkim terenie to wychodziło mi gdzies ok 12l...

Edytowane przez colednik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jade spokojna jazda pali mi jakos ok 5... jak przycisne i jade srednio 170na h to pali ok 7.5 l na 100 a przy sredniej jezdzie bak wystarcza mi na 1100-1200.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda w trasie ze średnią prędkością 100km/h. W sumie mogłem przejechać jakieś 1150km.

spalanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja swoim AVB (do najekonomiczniejszych nie należy) na trasie latem zrobiłem ok 1050km a teraz w mrozach w cyklu mieszanym ok 850km max, zbiornik zalewany do pierwszego odbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja swoim AVB (do najekonomiczniejszych nie należy) na trasie latem zrobiłem ok 1050km a teraz w mrozach w cyklu mieszanym ok 850km max, zbiornik zalewany do pierwszego odbicia.

 

No to podobnie jak u mnie, jak juz mowilem raz zrobilem 1030 km na baku pelnym a w miescie to tak 760-850 km na baku:) Ale mocy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja swoim AVB (do najekonomiczniejszych nie należy) na trasie latem zrobiłem ok 1050km a teraz w mrozach w cyklu mieszanym ok 850km max, zbiornik zalewany do pierwszego odbicia.

 

No i tu się nie zgodzę że jest nieekonomiczny - w ten "ostry" zimowy weekend gdzie pół Polski zasypało jechałem trasę Rzeszów - Wrocław - prawie Poznań - Wrocław - Kąty Wrocławskie - Rzeszów około 700km było w głębokim sniegu co na pewno nie pozwala na oszczędzanie paliwa, z 1h grzałem się przy spaniu na postoju, całą trasę objechałem na 1 baku a rezerwa zaświeciła mi się spowrotem już w Rzeszowie. Wyszło 1185km przy 1180 rezerwa czyli jeszcze ze 100 -150km bym mógł dołożyć. Tankuje z odpowietrzaniem i BP Ultimate'a. Wyszło równe 5,03l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 1.8t apu kombi robie kolo 900km na baku zalewam do pelna czyli 62 plus te 3 ktore wchodza pod korek

po miescie wychodzi kolo 100 mniej ale nie szaleje do 50 w miescie i 100 na trasie nie wyprzedzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim na pełnym tankowaniu z odpowietrzeniem po niemiecko-austriackich autostradach zrobiłem ponad 1100 km. nie przekraczając 130km/h średnia spalania wyszła 5.8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawdę, podziwiam wasze rekordy guinessa! niektóre tak wyśrubowane że adolki mogliby wpisywać je do statystyk spalania w swoje oferty sprzedażowe.

 

Sam jestem pełen podziwu dla takich wyników. Jak trzeba jeździć żeby spalał 5l/100 km w cyklu mieszanym bo i takie wyniki tu widziałem :638: Auto ma jechać ażeby tak się działo trzeba mu przyłożyć. Przecież pasek a zwłaszcza kombi waży te 1.5 tony i wynik ponad 1000 km na baku wydaje się co najmniej dziwny. Ale co tam goście od regeneracji/czyszczenia turbin tez muszą z czegoś żyć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na trasie to 1050km na jednym baku, spalanie koło 5,5L.

Wg. kompa jakby się postarać to niby można przejechać jakieś 1250km (foto: komp pokazał zasięg 1140km po przejechaniu 100km od tankowania). Szczerze to nigdy nie miałem cierpliwości, aby wyjeździć oszczędnie cały bak. Na wąskich drogach przy sporym ruchu moje najniższe śr. spalanie wg. kompa to 4,9L/100km. Max co udało mi się na stacji zmieścić w bak to 59,2L (całkowita pojemność to chyba 62L).

Licznik.jpg

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko pozwole sobie podesłać zdjęcie - to co komputer pokazał plus to co przejechane :):) PASSAT rulez

 

wychodzi ~1600km do przejechania załóżmy że wlejesz 65l/1600km= 4l :rotfl: //Majcin

06072009(019).jpg

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znowy się robi OT....

Nie piszemy "ile pali" a "ile przejade na baku"...

Trzymajcie sie tematu bo się zieloni zdenerwują

Przypominam ostatni raz. Wątek jest - ile przejedziesz na baku. O spalaniach naszych aut mamy inne wątki. Każdy kolejny post z adnotacją spalania będzie karany ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę ostatni raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zaswiecenie sie rezerwy - 843km, pół na pół. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio około 900 km. Więcej miasto. W zimie tylko ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechane juz km na baku widać 243,2 a tyle mozna jeszcze przejechac:

201001212772.th.jpg

 

oczywiście mowa o trasie. żeby nie było to spalanie:

201001212776.th.jpg

 

Zbiornik coś koło 63-70litrów

Pacjent 2.0tdi BRE

 

A srednio przy normalnej jezdzie trasa miasto cos kolo 800km. Oczywiscie jesli po miescie dluzsze odcinki i silnik rozgrzany

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przekulałem 836km do zapalenia się rezerwy a do zbiornika zalałem 56l, jeżdżę ok 40% trasa 40%teren nie zabudowany i 20%miasto tyle, że silnik dość długo chodzi po odpaleniu i przed zgaszeniem...no i mam walniętą przepływkę, więc nie da rady przekroczyć 130km/h :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaladowany w trasie - max 630km

miasto bez bagazu - okolo 450km

 

Z tym, nigdy nie weszlo mi do baku wiecej niz 53-55 litrow... (nie mam bladego pojecia why)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato w trasie do rezerwy 1200 km przy jeździe emeryckiej, w cyklu mieszanym 100 km mniej. Teraz w zimie przy mrozach częściej miasto 900 - 950 km do rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności