Skocz do zawartości
Gość Kosik1234

Problem z tylna klapa passat 3bg kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja troche z innej beczki. Mój problem polega na tym, że nie działa u mnie podświetlenie bagażnika. Klapa działa dobrze. Kiedy podnoszę klapę do góry to nie działa podświetlenie i po ok. 30s. samochód uzbraja się. Nie widzi, że mam otwartą klapę. Gdzie mogę sprawdzić co jest nie tak?

Z góry pozdrawiam i dziękuję.

Sprawdz tez kable idace do klapy, może któryś jest gdzies przetary, zgnity badz urwany, a później zabierz sie tak jak kolega wyżej napisał za sprawdzenie mikroprzełącznika w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za info

Kiedyś była taka sytuacja, że wyskoczył mi przewód od spryskiwacza tylnej szyby. Ja o tym nie wiedziałem i chciałem ją sobie umyć w czasie jazdy. Woda ze spryskiwacza zalała wnętrze klapy i wtedy (i tylko wtedy) właśnie samochód sygnalizował, że klapa jest otwarta. Piszczał mi co kilka sekund. Prawdopodobnie (tego nie sprawdziłem) zadziałałaby lampka od podświetlania bagażnika. Ten mikrostyk, o którym piszecie to jest przy klamce klapy bagażnika?

Dodam, że już dwa razy walczyłem z tą klamką. Guma, która ją zasłania jest lekko odchylona i dostaje się tam woda. Przez wilgoć blacha, którą naciskamy otwierając klapę, śniedzieje i staje. Wtedy pozostaje już tylko wymontować klamkę, przeczyścić i przesmarować. Sam mikrostyk w klamce jest dobry (pomimo zalania wodą). Kabli nie sprawdzałem żadnym czujnikiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten mikrostyk, o którym piszecie to jest przy klamce klapy bagażnika?

Mikrostyk jest przy zamku klapy bagażnika nie przy klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że już dwa razy walczyłem z tą klamką. Guma, która ją zasłania jest lekko odchylona i dostaje się tam woda. Przez wilgoć blacha, którą naciskamy otwierając klapę, śniedzieje i staje. Wtedy pozostaje już tylko wymontować klamkę, przeczyścić i przesmarować. Sam mikrostyk w klamce jest dobry (pomimo zalania wodą). Kabli nie sprawdzałem żadnym czujnikiem.

Pozdrawiam

 

Dokładnie tak sie dzieje , trzeba umiejetnie ustawić tą gume i dać troche smaru ( ja dałem biały smar ) i zero wody . Tylko trzeba serio idealnie tą gume ustawic zeby sie nie podwineła i dobrze skręcić to potem na tym dziwnym mocowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój problem z mechanizmem tylnej klapy polega na tym ze wszystko przestało działać rozebrałem tapicerkę a tam jedno wielkie bagno wszędzie rdza i pourywane zaśniedziałe kable poczyściłem wszystko wymieniłem siłownik bo poprzedni po rozebraniu był cały zardzewiały i nie działał. udało mi się podłączyć kable do kostek ale nie wszystkie potrzebuje schemat jak podłączyć kable do kostki czarnej trzy pinowej którą wpina się w mechanizm zamka kostna ze zdjęcia. Co mogę zrobić aby na przyszłość nie mieć takiego bajzlu?

 

893971633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mogę zrobić aby na przyszłość nie mieć takiego bajzlu?

Przede wszystkim sprawdzić, czy silnik wycieraczek nie leje na resztę osprzętu. Jak nie naprawisz silnika to za kilka miesięcy masz powtórkę z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysiek

Witam

Udało mi się uporać z problemem awarii otwierania klapy tylnej - na szczęście mój przypadek był w miarę prosty. A teraz objawy: przy otwieraniu auta z centralnego zamka w pilocie i z przycisku w drzwiach nie otwierała się klapa tylna (kombi) tzn. po dotknięciu tylnej klamki (nad tablicą rejestracyjną). Poza tym mały szczegółem wszystko w normie: wycieraczka i cała reszta ok, światło w bagażniku ok, ale otwieranie klapy tylko z kluczyka mechanicznie.

Rozwiązanie: zdemontowałem pokrywę drzwi tylnych (4 śruby i dużo siły) i wsiadam do bagażnika w celu obserwacji: siłownik ok, zamek ok - coś nie trybi w kalmce, więc demontuje. Sprawdzam mikrowłącznik i działa bez zarzutu. Klamka rozebrana i wyczyszczona/nasmarowana (smar silikonowy). Montuje wszystko i nadal skucha...okazało się, że problemem jest mocowanie mikrowłącznika na klamce: mocowanie na wcisk na dwa plastikowe bolce. I właśnie metoda mocowania jest tutaj kiepska: zamiast pasowania ciasnego było pasowanie luźne i mikrowłącznik nie był właściwie zamocowany. Po przyklejeniu mikrowłącznika do klamki i montażu poszycia klapy wszystko wróciło do normy. Teraz nawet słychać jak styka mikrowłącznik przy dotykaniu klamki tylnej klapy.

Może komuś się przyda mój przypadek....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z klapą tyle ze w sedanie.Nie dziala z pilota ani z przycisku z drzwiach,jedynie mechanicznie kluczykiem da sie otworzyć.Silownik jest ok kable klapa karoseria tez ok,włacznik w drzwiach sprawny.Wyciąglem moduł komfortu i gdy próbuje otworzyc klape slychas jak sie zalancza w nim przekaznik wiec moduł podaje sygnał tylko albo sie gdzies gubi w kablach idących do tylu albo cos nie pozwala otworzyć klapy.Krancówka bagaznika sprawna, wlew paliwa dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zablokowała mi się klapa bagażnika, brak możliwość otworzenia z kluczyka (kluczyk wchodzi tylko kawałeczek reszta zasyfiona). Będę musiał dostać się przez bagażnik odkręcić 4 wkręty (dwa u góry i dwa w rączkach) i co dalej?

klamka chodzi prawidłowo niestety otworzyć się nie da, co może być przyczyną na co zwrócić uwagę??

nie słychać c.z ani jak otwiera ani jak zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zablokowała mi się klapa bagażnika, brak możliwość otworzenia z kluczyka (kluczyk wchodzi tylko kawałeczek reszta zasyfiona). Będę musiał dostać się przez bagażnik odkręcić 4 wkręty (dwa u góry i dwa w rączkach) i co dalej?

klamka chodzi prawidłowo niestety otworzyć się nie da, co może być przyczyną na co zwrócić uwagę??

nie słychać c.z ani jak otwiera ani jak zamyka

Popatrz dwa posty wyżej....

W klapie nie ma siłownika od centralnego zamka, jest niepotrzebny.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek się zawiesił trzeba było go rozruszać i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam pytanie odnośnie zamka klapy w passacie fl 2002r. kombi, w module komfortu jest non stop błąd "... unlocking switch..." nieprawidłowy sygnał, i jest problem z otwieraniem klapy , switch ten który się wciska działa , lecz uszkodzony jest mikrostyk w zamku.

 

Podpowiedzcie mi proszę czy to uszkodzenie może mieć wpływ na działanie całego centralnego zamka z pilota,???? bo z kluczyka działa drzwi się zamykają i otwierają a z pilota to już loteria raz tylko otwiera a nie zamyka a raz odwrotnie.

 

Dodam jeszcze że za każdym kliknięciem na pilocie zamki się odzywają ale nie zawsze zaskoczą (zamkną /otworzą) ale reakcja na przyciśnięcie przycisku jest zawsze. Ja nie widzę innej usterki poza tym stykiem w zamku klapy... zamki z każdych drzwi poprawnie działają bo wymieniane były.

Edytowane przez albus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam za bledy - pisze z telefonu.

Mam problem z tylna klapa w kombi przed FL z 2000r. Niczym nie otworze klapy, nawet kluczykiem. Jedynym sposobem dostania sie do klapy jest wejscie jakos od srodka i demontaz na zamknietej klapie tapicerki? Wszystkie srubki sa na wierzchu? Podejrzewam mikrowlacznik od otwierania, chociaz moj problem rozpoczal sie chyba nie typoowo... Zaczelo sie od zalaczania podczas jazdy tylnej wycieraczki. Obwinialem przelacznik przy kierownicy. Wkurzony sytuacja wyjalem bezpiecznik . Okazalo sie ze klapa nie otwiera sie, myslalem ze to wina bezpiecznika, ale po zalozeniu, wycieraczka dziala prawidlowo a klapy za zadne skarby nie otworze... krecenie kluczykiem albo otwiera albo zamyka centralny zamek w aucie...

 

Jakies propozycje? Watek przeczytalem, ale ciezko znalesc cos w temacie na telefonie... do tego padla mi plyta glowna w kompie #%@#%@....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z tylną klapa w kombi. Otwiera mi z przycisku z kluczyka, ze środka z panela przedniego i z kluczyka mechanicznie po przez przekręcenie kluczykiem w kładce. Problem leży raczej przy rączce klapy, czasami zaskoczy i otworzy a czasami nie otwiera. To czeka mnie wymiana klamki czy są tam jakieś mikro styki. A i jeszcze w klamce nie jest wyczuwalny klawisz otwierania, tak jak by był wciśnięty. Może ktoś coś pomóc?? Jak najlepiej wyciągną klamkę, widziałem ze jest tam tak obejma na imbusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demontaz na zamknietej klapie tapicerki? Wszystkie srubki sa na wierzchu?

 

2 wkręty w plastiku tym w górnej części klapy,reszta zatrzaski.Podobnie ma się rzecz z samą tapicerką klapy-w uchwytach zamykania klapy (te wewnątrz samochodu) pod plastikowymi zaślepkami też masz po jednym wkręcie.reszta na zatrzaski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam, czytam i czytam i jednoznacznej odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

 

Otóż w moim passku nie zamyka się klapa bagażnika.

 

Rozebrałem klapę - plasikowy silniczek nie działał. We wtyczce do siłownika prąd jest. Wykręciłem silniczek i podłączyłem pod akumulator i o dziwo działał. Zadowolony złożyłem wszystko do kupy i działa!

 

Moja radość była przedwczesna po jednym dniu niestety, ale się nie zamyka...

 

Dodam tylko, że wkładka kluczyka w bagażniku jest zepsuta i się nie przekręca cały czas jest w pozycji pionowej.

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wina tego siłownika elektrycznego, u mnie też tak się zdarzyło umarł w pozycji na otwartym i nie mogłem zatrzasnąć klapy. Kup nowy i po sprawie, w Aso zapłaciłem 110zł, stary rozebrałem z ciekawości, nasmarowałem i zapewne by chodził dalej, ale wolałem nie ryzykować, bo nie chciało mi się rozbierać ponownie klapy, a nowy to zawsze nowy. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to, że jak wyjmę ten siłownik i sprawdzam to dziala bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm może podajesz dłuższy impuls do tego siłownika, albo sama linka blokuje w pancerzu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie mam pojęcia, mówie po demontazu i ponownym monatażu działa przez jeden dzień... być może jutro uda się coś zdziałać i znależc przyczynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności