Skocz do zawartości
Gość ptaszek75

MIGAJACA KONTROLKATROLKA CISNIENIA OLEJU - B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie można wymienić sprężynkę zaworu który jest w podstawie filtra,bo prawdopodobnie powinna być do dostania w ASO bo ma nr w etce,może pomóc,bo przecież nie każda chłodniczka będzie peknięta lub ma wżery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znasz może długość tej sprężyny ? , u mnie ori była 2mm dłuższa od ori z audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety długości nie znam,nigdzie niema tego podanego,ale jutro zadzwonię do ASO,zobaczę czy ją dostane i za ile,jak coś to kupie i wtedy bedzie można porównać ze starą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u gajosa jest za 11.43zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pieniądze,teraz musimy poczekać aż ktoś z niskim ciśnieniem sprawdzi u siebie czy wymiana owej sprężynki coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze sie na to ... jesli ktos napisze jaki numer ma owa sprezynka to w przyszyłym tygodniu sie za to zabieram i wymiary oczywiscie podam wszystkie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie chce zakładać nowego wątku więc pisze tutaj z podobnym problemem. Zakupiłem niedawno Passata b5fl z silnikiem 1.8t (nie wiem jaka wersja silnika). Po zakupie od razu wymieniłem olej i filtry i postanowiłem wybrać się nim w trasę. Po przejechaniu około 30 kilometrów autostradą i zjechaniu z niej przy redukcji biegu coś zastukało w silniku i silnik zgasł, przy następnym skrzyżowaniu to samo sprzęgło stuki i koniec jazdy. Zauważyłem także że rano po nocy jak go odpalę trzęsie całym autem przez parę sekund. Co może być przyczyną ? Dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(nie wiem jaka wersja silnika)
Model wybity na bloku, na gorze po prawej stronie stojac na przeciw silnika.

http://prntscr.com/4knrzn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model wybity na bloku, na gorze po prawej stronie stojac na przeciw silnika.

http://prntscr.com/4knrzn

 

To wiem ale obecnie nie mam możliwości sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marc_83

marc_83 jest offline

 

Imię

Marcin

Dołączył

Sep 2014

Mieszka w

bytom

Wiek

31

Samochód

B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB), 2002

Ale w opisie widnieje AEB .... mniejsza z tym .... możesz mieć panewki chycone albo na przytarciu bo brat tak miał tarło wyłączył silnik raz drugi zignorował i urwało korbowód na 1 tłoku .... oczywiście dziurka się tez w bloku zrobiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le w opisie widnieje AEB
....
nie wiem jaka wersja silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dywagować:

Passata b5fl z silnikiem 1.8t

w Passacie B5 FL były tylko AWT i AWM z tym, że ten drugi 170KM. Ponadto one zmian w swojej budowie nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tu dywagować:

 

w Passacie B5 FL były tylko AWT i AWM z tym, że ten drugi 170KM. Ponadto one zmian w swojej budowie nie mają...

to jest wersja silnika aeb , awt , awm ty widze ze masz w opisie aeb to to jest twoja wersja silnika chyba ze niewiesz i napisales to tylko tak......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie mam możliwości sprawdzenia wersji silnika bo obecnie jestem jakieś 600 km od domu gdzie auto stoi. W niedziele to sprawdze i poprawie profil. dzieki za infornacje o panewkach zaglebie sie w temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem sprężynę narazie tylko zdjęcia z wymiarami , czekam na odmę i będę się brał za wymianę sprężyny i odmy równocześnie...

robert-o jak możesz to mniej więcej powiedz czy sprężyna jest podobna do twojej co miałeś.

DSC_0102.jpg

DSC_0097.jpg

DSC_0098.jpg

DSC_0101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy po wymianie coś się poprawi z ciśnieniem,czekam z niecierpliwością na relacje po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd się zgadza , zwoje się zgadzają , długość mojej ori to 76,5mm , grubość to 1,5mm , a średnica 12mm . Moja jest wg tego co pokazałeś minimalnie dłuższa, no chyba że mocniej ją ścisnąłęś. Również jestem ciekaw co wyniknie z wymiany, dodam jeszcze raz , że ja zamontowałem sprężynę z audi , która była krótsza o 2mm , więc miała 74-74,5mm. A jak ze sprężystością sprężyny ?

 

 

PS. Do dzisiaj się kontrolka nie zapaliła :jupi

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i czytam kolejny dzień to forum i zastanawiam się czy te stuki mogą być spowodowane zużytymi poduszkami skrzyni czy silnika?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o :

Zauważyłem także że rano po nocy jak go odpalę trzęsie całym autem przez parę sekund.
to możliwe ze któraś poducha lub poduchy ale na pewno poduszka niema nic do gaśnięcia auta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności