Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

a można stosować zamiennie czarne z zielonymi? ja już się naciąłem na 2 sztukach zielonych, firmy nie pamiętam ale niby ori... miały wybite nr i logo vw, audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz są tylko zielone w sprzedaży ... FEBI już kupiłem kilka sztuk i nie było z nimi problemu, trzymie tolerancje te +- 3-4* między licznikowym a ecu ( VAG oczywiście sprawdzane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dajecie za FEBI? i ile za te niby oryginalne? bo wydatek oryginały w ASO w Częstochowie w kwocie do AZM 104 zł albo do AZX 144 złoto nie są duże koszty za święty spokój poza tym w niektórych tak jak AZX jest ciężki dostęp więc nie wiem czy się opłaca tracić czas i pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~30 zł Febi, czy to jakiś duży koszt , sam nie wiem:doh

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick powiem Ci, że to trochę nie trzyma się logiki żeby od 75 do 110 pokazywało cały czas 90 stopni. Szczerze pierwsze słyszę o takim czymś:). A powiedz mi co w takim razie pokarze wskaźnik temperatury jeśli faktycznie silnik zacznie się przegrzewać, lekko wyjdzie za 90??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyjdzie ponad 90, idzie wsad w liczniku przerobić by płynnie pokazywało temp. ale to trochę roboty jest. Czytałem trochę o tym i nie chciało by mi się w to bawić. A zrobione jest to tak by nie stresować kierowcy niepotrzebnie, myślę że VW wyszedł z założenia że się nic psuć nie będzie temu tak zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze licznik przybliża do 90oC temperaturę ale tak bardziej z zakresu 80-100oC. Producentowi prawdopodobnie chodziło aby wskazówka nie latała w prawo i lewo tylko stała dosyć stabilnie. Wyjście np. ponad 100oC jest już wyraźnie pokazywane.

Mozna przerobić wsad licznika tak aby wskazania były rzeczywiste liniowe bez zaokrąglania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem polega na tym że passek nigdy nie osiąga 90stopni . Niewiem co to może być czy jest to termostat czy czujnik. Normalnie gdy odpale auto to czasem wskaznik lekko sie podniesie o pół kreski do jednej kreski , w korku albo na postoju łapie temperature 70-80 stopni , na zapłonie łapie 90 stopni prawidłowo, dodam że ogrzewanie działą w normie i w aucie ciepło sie robi w normalnym tępie tak jak przed usterką , nie zauważyłem innych dolegliwosci z tym objawem związanym. Wymieniłem czujnik ostatnio z ebaya na febi i problem dalej ten sam teraz nie wiem czy ten zamiennik był jakis felerny czy to wina termostatu , nie mam dojscia do VAG-a. Poradzcie co mam robić kupić ori czujnik z ASO czy szukać winy w termostacie ?

Za odpowiedz z góry dziekuje i Pozdrawiamn wszystkich.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym że passek nigdy nie osiąga 90stopni .

 

U mnie było tak samo, że passek nie łapał pełnej temp 90. Chyba że w dłuższej podróży. Bywało tak że jak jechałem ostrzej to wskazówka szła do góry ale ciężko było o te 90 stopni. Zmieniłem dwa termostaty i dalej tak samo, wymieniłem czujnik płynu chłodzącego i jest oki. Teraz jak przejadę ok 10km to mam na zegarach 90stopni. Może faktycznie jakiś felerny trafił Ci się ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to choć tyle, że coś próbuje wskazywać, że temperatura idzie w górę:D. Nic na razie mam inne problemy z autem, ale będę musiał luknąć do termostatu i ten czujnik felerny wymienić. A co do przerobienia tego licznika to się zastanowię tylko jak się już z wszystkimi moimi defektami uporam bo ta przeróbka jest bardzo interesująca dla mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było tak samo, że passek nie łapał pełnej temp 90. Chyba że w dłuższej podróży. Bywało tak że jak jechałem ostrzej to wskazówka szła do góry ale ciężko było o te 90 stopni. Zmieniłem dwa termostaty i dalej tak samo, wymieniłem czujnik płynu chłodzącego i jest oki. Teraz jak przejadę ok 10km to mam na zegarach 90stopni. Może faktycznie jakiś felerny trafił Ci się ten czujnik.

 

Dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha no to choć tyle, że coś próbuje wskazywać, że temperatura idzie w górę:D. Nic na razie mam inne problemy z autem, ale będę musiał luknąć do termostatu i ten czujnik felerny wymienić. A co do przerobienia tego licznika to się zastanowię tylko jak się już z wszystkimi moimi defektami uporam bo ta przeróbka jest bardzo interesująca dla mnie:)

 

Dla mnie to podstawa - przerobiłem sobie i wszystkim znajomym. Nikt mnie nie będzie na siłę uszczęśliwiał:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znowu, miesiac temu nagle na autostradzie, spadla temperatura do jakis 70 st. tydzien pozniej znowu, pierwsza mysl termostat, ale pomyslalem poczekam i poobserwuje ale podpielem pod vaga i znowu blad 16500, kilka dni temu znowu niechcial odpalic, a dzis juz wogole nie chcial, zamowilem tym razem czujnik MEYLE co prawda jest zielony, a u mnie jest niebieski, ale producent twierdzi ze oba sa o tych samych parametrach wiec nie nalezy sie sugerowac w tym wypadku kolorem, jutro zaloze i sie okaze czy mial racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pokazał mi sie błąd 16502-czujnik temperatury silnika wysokie napięcie wymieniłem czujnik na nowy z serwisu i błąd dalej powraca, przeczyściłem styki WD40 i dalej to samo pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od jakiegos czasu wskazówka temperatury dzienie biega po skali ;) raczej tak szybko temperatura plynu sie nie zmienia. Po podlaczeniu VAG'a okazalo sie ze ECU ma ok 87-90 stopni a Instruments wskazuje od 35- do 80 wskazania pływają. Podejrzewam czujnik na wężu G62 bodajże, ale martwia mnie różne wskazania bardzo dynamiczne, czy to może być problem przewodów? Czy sam czujni potrafi być taki "rozbiegany"?

 

Przeczytalem wiele rożnych informacji postarałem się zdiagnozować VAGiem, proszę o pomoc i wskazówki od czego zaćząć.

 

 

Pozdrawiam,

 

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wie ktoś może jaki kolor ma czujnik w silniku AVB bo równieą mam mały problem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniłem ale wskazówka nadal lezy jak lezała:) czyjnik chcę wymienic ale w sklepie powiedziano mi ze do mojego modelu sa 2 rodzaje, albo prostokatny albo kwadratowy:) ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Termostat wymieniłem ale wskazówka nadal lezy jak lezała:) czyjnik chcę wymienic ale w sklepie powiedziano mi ze do mojego modelu sa 2 rodzaje, albo prostokatny albo kwadratowy:) ktos pomoze?

 

Pewnie będzie to ten sam czujnik co w AFN. Czyli niebieski-kwadratowy-4 piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Jestem posiadaczem Passka z silnikiem AMX, jakiś czas temu padł mi czujnik temperatury - auto nie odpalało jak było chłodno itp. Czujnik został wymieniony i zaczęły się problemy z opadającą nieco wskazówką na liczniku - o grubość lub 2 grubości wskazówki przy tym wydawało mi się że silnik wolniej niż wcześniej się nagrzewa i odniosłem wrażenie że jak np podjechałem kawałek pod sklep to wskazówka nawet nie ruszyła, a jak wróciłem i znów przekręciłem kluczyk to już ruszyła z miejsca na np 60* . Idąc za ciosem rozebrałem pół samochodu żeby dostać się do termostatu i go wymieniłem na odpowiedni model 92* otwarcia. W efekcie po odpaleniu zimnego silnika faktycznie wskazówka podnosi się nieco szybciej (albo po prostu psychicznie się tak nastawiłem) ale tylko do ok 80-85* potem bardzo powoli.

Podłączyłem Vaga i zacząłem jechać vag pokrywał się ze wskazówką do ok 75* potem wskazówka rosła aż do 90* a temp na vagu doszła 86* potem 88* po kolejnym kilometrze :/ a potem to już niestety bateria w laptopie padła.

 

Teraz jestem w kropce i czujnik i termostat nowe a jednak coś nie gra. Przypuszczam że czujnik będzie lipny ale jak się upewnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie mogę znaleźć ów czujnik g-62 ? Przeczytałem kilkanaście tematów weryfikując mój problem, odnalazłem czujnik w samochodzie i teraz chciałbym go wymienić. Niestety szukając na allegro nie znajduję oryginalnego czarnego a jedynie zielony czujnik który inaczej wygląda, szukałem również na innych stronach bezskutecznie. Niestety większość linków na różnorakich forach jest nieaktualne przez co mam trudności. Za wszelką pomoc, dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności