Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

Endrju. Tez miałeś kreski w kilometrach i dniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne, że po skasowaniu inspekcji VCDS mam kreski w km i dniach?
Po przejechaniu stówki na wyświetlaczu nadal w pozycji dni są kreski.

 

Zdaje się że pokasowałeś wartości w polach , dlatego nic się nie zmienia pomimo upływu dni i km . Proponuję jak już Mkpol napisał reset z poziomu licznika , lub rozłączyć akuu na ok pół godz. , ewent. nadpisać wartości w polach dni i km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reset z poziomu licznika spowoduje przejście na stały okres przeglądów 15k/1r. (a w ekstremalnym przypadku 15k/2l). Była zdaje się w tym wątku instrukcja jak prawidłowo zakodować serwis LL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem zgodnie z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiłem jeszcze raz VCDS 'em daty z 730 dni na 365 i z powrotem na 730 i na liczniku wszystko się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak sprawdzić ile zostało km bądź czasu do wymiany oleju? Z vagiem i bez? Ktoś pomoże pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym silniku i załączonym zapłonie nacisnąć i przytrzymać przycisk z kluczem (licznik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasacie olej wymienialem ostatni raz 10 miesiecy temu. Zrobilem na nim 22 tys km, poprzez kluczyk na kokpicie sprawdzilem ze auto pokazuje mi ze mam jeszcze do przejechania 15 tys km. czy to jest normalne?

 

rozumiem ze jest zaprogramowany LL, jak wymienie olej (bo chce teraz to zrobic nie czekac do 30tys km), to co musze zrobic by zresetowac stan oleju do kolejnej wymiany? do tych 30 tys km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS i reset inspekcji olejowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS i reset inspekcji olejowej.

 

tzn gdzie dokladnie sie to znajduje? ja odnalazlem reset inspekcji serwisowej i jeszcze nie chce mi to wejsc.

 

co do

 

1. kup sobie VCDS (VAG-COM - moze byc chinski za 200 zl)

2.Kanaly:

02 - reminder status wykasuj na 0

40 - milage sedan service wykasuj na 0

41 - time sedan service wykasuj na 0

42 - min milage tyo service (x100) zapisz = 150

43 - max milage to service (x100) longlife oil zapisz = 300 albo 500 - tylko diesel ( 300 o.k.) w moim dieslu zapisuje 300

44 - max to service zapisz = 730 ( dwa lata longlife)

45 - oil quality zapisz dla "longlife" = 2

47 - soot quality ( ile razy filtr dpf byl oczyszczany) wykasuj na 0

48 - termal load ( jakosc oleju po przegrzaniu? ) wykasuj na 0

49 - min time to service zapisz = (longlife)730

Nalezy wprowadzac dane w kolejnosci - kanal = 45,42,43,44,49.40.41.46,47,48

I to by bylo na tyle jak kasowac serwis w B6 - oczywiscie mozesz zawsze nacisnac GUZIK... Pozdrawiam

 

 

 

to jak i gdzie mam wejsc bo tez tego nie rozumiem, mam podane kanaly ale nikt nie napisal ze wejsc w silnik i tam zmieniac kanalami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym ekranie vcds masz reset inspekcji serwisowej. potem z menu rozwijanego wybierasz reset i klawisz wykonaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja 3.1 Obsługa

Str. 14

- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania.

 

dzięki, za pierwszym razem się udało skasować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem Passata B6 1.9 TDI BXE 105 KM 2007r. i ciekawi mnie jedna rzecz a mianowicie... moje auto nie posiada komputera pokładowego (o dziwo ma tempomat) i moje pytanie jest takie, obok zegarów mam ten przycisk do kasowanie inspekcji serwisowej (czyli ten kluczyk) ale skoro nie mam komputera pokladowego to tez nie bede mial komunikatu o tym ze zbliża sie wymiana oleju więc jaka on spełnia inna fukncje ? generalnie mam zawieszki serwisowe na silniki i olej sam wymieniam więc pilnuje takich rzeczy ale dzisiaj taka czysta ciekawość mnie dopadła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis wyświetli się mimo tego, że nie masz komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ok, ale moje pytanie w którym miejscu jak nie mam wyświetlacza takiego jak w modelach gdzie jest komputer pokladowy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam na tym czerwonym się wyświetli ;) Jak się wyświetli to będziesz wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam wyświetlacza takiego jak w modelach gdzie jest komputer pokladowy ?
Nie masz wyświetlacza a nie komputera. Komputer ma każdy passat bo bez tego by nie pojechał (podobnie jak większość innych aut) brakuje ci tylko interfejsu, który wyświetla dane z "komputera". Na polu między zegarami wyświetli ci się stosowny komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przedmówcy , przeczytany ten temat inne tematy , a problem jest laiczny bo dla laika

 

Zakupiony kilka dni temu passat rok 2010 ,kombi z kodem silnika CBAB , diesel 103 KW czyli 140 ps

Prosze was jak zobaczyć ile km zostalo mi do wymiany oleju

 

a następnie jak skasować inspekcje po wymianie oleju

jak do tej pory odnalezone zostało że jest ustawione na 15500 km oraz na 567 dni

 

czytam i czytam i nie wiem gdzie u mnie znjaduje sie przycisk z kluczykiem " czy jest to przycisk przy wejściu kluczyka do odpalenia pojazdu " ?????????????

 

Prosze o wytłumaczenie jak dla laika a napewno i mi i wielu innym osobom przyda się taka mala instrukcja

 

Wiem wiem wy jesteście starymi użytkownikami B6 a ja poczatkujacy użytkwnik naprawde nieweile wiem po przejściu z B5 FL na B6 aż na rok 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak białe zegary oczywiście , a do tego zastanawiam się jeszcze czy ten rocznik ma tzw. DPF czy też nie jak i gdzie z czego to wyczytać ale to chyba zajde do innego tematu

Edytowane przez sonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności