Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja 3.1 Obsługa

Str. 14

- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania.

Instrukcja starawa :dobrze ale aktualna. Właśnie sobie skasowałem inspekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie czy są jakieś nastawy przy pomocy tych przcisków w liczniku ? Tzn oddałem autko do mechaniora aby mi skasował service now, zrobił, komunikat zniknął jednak teraz mam tak, że w miejscu licznika kasowalnych kilometrów w momencie jazdy wyświetla mi aktualną prędkość w milach, a po zatrzymaniu wraca licznik kilometrów, byłem u niego powiedział, że skasował komunikat service bez podłączania vaga, czyli z poziomu przycisków, czyli pewnie tak jak opisujecie tu w temacie. Nie chcę się bawić na oślep by dalej nie namieszać.

Czy Ktoś z Was wie jakie są "opcje" w tych przciskach i jak powrócić do przebiegu na stałe, mile mi nie potrzebne :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, szukałem, ale widocznie wpisywałem złe hasła :/

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a da się włączyć menu "serwice", żeby było wyświetlane na MFA tak jak na filmiku kolegi Blop? W instrukcji obsługi jest taka wzmianka, ale niestety u mnie się nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wyłączonym zapłonie naciskasz service (przycisk z kluczykiem)

włączasz zapłon

puszczasz service (przycisk z kluczykiem)

naciskasz "min" (minuty przy ustawianiu zegarka) ale nie później niż 20 sekund od puszczenia service (przycisk z kluczykiem)

puszczasz min

wyłączasz zapłon,

 

 

zrobione

 

robiłem to w piątek bo nie chciało mi się VCDS'a wyciągać

 

Witam, mi sie udało wg pozwyższej instruckji. Zadziałało jak w zegarku.

Pozdr

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poprzedniego właściciela poniosła fantazja olej miał być wymieniony przy 200 tys. a teraz jest 211 tys i pytanie jeśli wymienię olej i filtr to czy "service now" zapali mi sie po 19 tyś czy po 4 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlicza od chwili skasowania inspekcji olejowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić, żeby wyświetliła się informacja za ile km powinien być "Serwis".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 chyba nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. kup sobie VCDS (VAG-COM - moze byc chinski za 200 zl)

2.Kanaly:

02 - reminder status wykasuj na 0

40 - milage sedan service wykasuj na 0

41 - time sedan service wykasuj na 0

42 - min milage tyo service (x100) zapisz = 150

43 - max milage to service (x100) longlife oil zapisz = 300 albo 500 - tylko diesel ( 300 o.k.) w moim dieslu zapisuje 300

44 - max to service zapisz = 730 ( dwa lata longlife)

45 - oil quality zapisz dla "longlife" = 2

47 - soot quality ( ile razy filtr dpf byl oczyszczany) wykasuj na 0

48 - termal load ( jakosc oleju po przegrzaniu? ) wykasuj na 0

49 - min time to service zapisz = (longlife)730

Nalezy wprowadzac dane w kolejnosci - kanal = 45,42,43,44,49.40.41.46,47,48

I to by bylo na tyle jak kasowac serwis w B6 - oczywiscie mozesz zawsze nacisnac GUZIK... Pozdrawiam

 

Skasowałem inspekcję wg tego opisu. Od momentu wymiany najeździłem ok 600km. I dziś sprawdzam czy komp. już przeliczył nowe wartości i okazuje się że następna wymiana za 22400km!! Przepadło gdzieś 7tyś!!

Jak to możliwe?? Czy to normalne?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ustawiłeś serwis LL to normalne, na podstawie wskazań czujnika jakości oleju sam przeliczył wartość do przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a da się włączyć menu "serwice", żeby było wyświetlane na MFA tak jak na filmiku kolegi Blop? W instrukcji obsługi jest taka wzmianka, ale niestety u mnie się nie wyświetla.

 

Witam, podlaczam sie pod pytanie. Ja mam pelen czerwony fis I tez nie posiadam opcji service. Czy mozna ja jakas wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podlaczam sie pod pytanie. Ja mam pelen czerwony fis I tez nie posiadam opcji service. Czy mozna ja jakas wlaczyc?

 

tylko ,,nowszy biały'' licznik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko związane z kasowaniem inspekcji.

Wczoraj zrobiłem w ASO wymianę oleju w systemie LL. Skasowali mi komunikat "service now" i podobno też licznik odmierzania km i czasu do następnego przeglądu. Passat jest 2009 rok na białych zegarach. Od samego początku po skasowaniu wyświetlają się tylko 3 kreski (minusy) przed km i przed datą. Wróciłem nawet po wyjeździe do serwisu z reklamacją a oni mi mówią że wartości same wskoczą po przejechaniu pewnej ilości km. Zrobiłem już ok 250km a kreski jak były tak są. Czy faktycznie pojawią się prawidłowe wartości?

Menu wygląda tak jak w filmiku #157 i mogę zrobić reset ręcznie, ale pytanie jakie wówczas pojawią się wartości? Dla LL czy normalne 15000km i 365 dni?

Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pojawiają się nawet po ok.1000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

czytam ten watek i za każdym razem jest coraz gorzej.

 

Mam prośbę, czy któryś z kolegów z Wawy (najlepiej w okolicach centrum) pomógłby mi skasować "Service Now"?

 

Jestem tym trochę zaniepokojony, gdyż przejechałem już 215 kkm (5 tys po service now) i nie mogę usunąć "Service Now" i od czasu do czasu włącza mi się migająca kontrolka świec żarowych (pomarańczowa sprężynka) - odczuwalnie spada moc i osiągi samochodu po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu samochodu jego praca wraca do normy ale po pewnym czasie sytuacja znów się powtarza.

Edytowane przez machoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaję wstyd mi.

Sprawa banalna - załatwione, a ja pomocy wzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Menu wygląda tak jak w filmiku #157 i mogę zrobić reset ręcznie, ale pytanie jakie wówczas pojawią się wartości? Dla LL czy normalne 15000km i 365 dni?

Dzięki wszystkim za pomoc

 

Jak zrobisz ręczny reset komputer przejdzie na stałe okresy międzyobsługowe (co 15 000 km lub 365 dni)

Przy LL kasowanie inspekcji musi nastąpić za pomocą interfejsu komputerowego. Wtedy okres międzyobsługowy ustalany jest do 30 000 km lub co 2 lata, przy czym liczba kilometrów może się zmniejszać (nigdy zwiększać) w zależności od otrzymywanych danych ze sterowników i czujników umieszczonych w samochodzie (np. zapalenie się rezerwy, otwieranie maski silnika, sposób operowania pedałem gazu itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobisz ręczny reset komputer przejdzie na stałe okresy międzyobsługowe (co 15 000 km lub 365 dni)

Przy LL kasowanie inspekcji musi nastąpić za pomocą interfejsu komputerowego. Wtedy okres międzyobsługowy ustalany jest do 30 000 km lub co 2 lata, przy czym liczba kilometrów może się zmniejszać (nigdy zwiększać) w zależności od otrzymywanych danych ze sterowników i czujników umieszczonych w samochodzie (np. zapalenie się rezerwy, otwieranie maski silnika, sposób operowania pedałem gazu itp.)

 

Witam,

Spotkaliście się z czymś takim, że po zrobieniu 3500 km od serwisu (LL) i skasowaniu - prawdopodobnie VAGiem serwisu teraz wyskakuje mi komunikat "service 800 km or 634 days" za bardzo nie wiem co powinienem zrobić, czy jeszcze raz kasować czy to jest wina oleju - ten czujnik czy jakiś inny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności