Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie się zwiększyła. Na początku było po mieście, a później trasa i urosło. Tak więc jest to wyliczane na bieżąco zaleźnie od przewidywanego stylu jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem serwis i ku mojemu zdziwieniu pokazuje czas do serwisu 740 dni lub 4400 km.....

 

Wygląda na to, że jakimś cudem po zmianie oleju (3 mies temu) serwis zmienił się na 4400 km i teraz po skasowaniu znów się zmienił na 4400 (drugi raz).

 

3 miesiące temu po zmianie oleju i przejechaniu 3500 km (w piątek) pojawiła się informacja - serwis za 800 km a teraz po skasowaniu znów pojawia się informacja serwis za 4400 km....

Może to dlatego, że poprzednio miałem Castrol Edge (LL) 5W40 a teraz mam 5W30?? i spowodowane jest to czujnikiem jakości oleju?

 

Jak myślicie?? co powinienem dalej zrobić??

Edytowane przez Sebaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kasujesz inspekcję, z deski czy vcds'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z deski.

 

Ale dziwi mnie że nie skraca terminu do 15 tyś tylko do 4400, i sam nie wiem czy inwestować znów w wymianę oleju czy jeździć do czasu normalnego serwisu a ten kasować co 4400....

A może to czujnik oleju wykazuje że jest on kiepskiej jakości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z deski to mozesz skasowac, a raczej ustawic staly okres przegladow tj. 1 rok / 15000km. Jesli jezdziles do tej pory w LL, to z chwila skasowania poprzez przyciski na desce, zrobil sie mieszany tryb, ktory zle pokazuje i wylicza, obstawiam ze komp pokazal Ci 4400 dlatego, ze normalnie liczylby od 30 tys. km, a Ty mu ustawiles max. 15 tys. km, co wedlug mnie daje 19400 km do serwisu lub tez masz zle ustawiona maksymalna odleglosc do serwisu. Ustaw poprawnie serwis za pomoca kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje namierzyć kogoś z kablem, przestawić serwis i się odezwę.

 

Dziwi mnie tylko, że jeśli chodzi o termin dniowy to pokazuje dobrze tzn. dwa lata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to kasowanie z deski rozdzielczej ustawia 15 tys. km, a termin dniowy na taki jaki był ustawiony poprzednio. Może być też tak, że jakimś dziwnym cudem masz zakodowane w sterowniku odległość do serwisu 4400 zamiast 15000. Rozwiązanie poda Ci kabel, ale najlepiej vcds/vas bo nie wiem jak reszta kabli ale one mogą mieć standardową procedurę kasowania inspekcji dla poprzednich modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

 

Na ile km od serwisu w B6 zapala się informacja na Fisie o konieczności pojechania na wymianę oleju? W B5 to było chyba na 3000 km lub 1500 km przed dobiciem do 0 km. Czy w B6 zapala się dopiero info Service NOW! bez wcześjniejszego przypominania? Wcześniej wymieniałem olej co 10 tys. km, a inspekcja pokazywała odliczanie od 15 tj. sam pilnowałem terminów przeglądów, ale teraz sobie ustawiłem, tak że odlicza mi faktycznie z zaplanowanym przeze mnie terminem przeglądu i mam już koło 1600km do serwisu a na Fisie nic nie wyskakuje.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapala się wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, połowa sukcesu już jest, a teraz tylko niech ktoś napisze na ile wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje od 1500km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobry człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po skasowaniu inspekcji VCDS mam kreski w km i dniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zresetuj jeszcze raz z poziomu fisu i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z poziomu licznika skasuje to chyba wróci na inspekcję stałą co 15 tys. Ja chcę mieć LL co 30tys.

Po zmiane z poziomu VCDS na LL wyświetla:

--- km

--- dni

Czytałem, że z km tak może być, ale z dniami?

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jasno nie jest tam napisane czy --- dni jest poprawne.

Jutro mam zaplanowaną trasę 80km więc zobaczę czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu stówki na wyświetlaczu nadal w pozycji dni są kreski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś pojawiło po przejechaniu dopiero 500 km wiec to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności