Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz bialek zegary to wchodzisz w menu fis tam masz zdaje sie opcje servide wchodzi do srodka i masz opcje reset dajesz reset i kacujesz inspekcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to byłoby proste a kiedy powinna się "inspekacja" zapalić czyli informować ile jest do wymiany oleju , czy ewentualnie jest możliwość że tak powiem podejrzenia czy podglądu , jaki jest stan do wymiany oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włacze zapłon i po chwili nacisne ten przycisk serwis zeby sprawdzic czy skasowałem inspekcje to ok i pokazuje mi 15000km i 700pare dni do wymiany czyli ok...ale jak robie tak jak bym kasował inspekcje to na wyswietlaczu pokazuje mi tylko Serwice now....czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie.

 

Ostatnio bylem w serwisie VW na wymianie oleju i prosiłem ich by zmienili mi przegląd na 15kkm.

Mam liczniki Premium PL i przed wymiana na FISie bylo opcja "Przeglad" po wymianie juz tego nie mam.

Czy ta opcja wskoczy po sama po jakimś okresie, czy serwis coś źle zrobił, że ta opcja znikneła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdziesz ok. 200k powinna die juz pojawić.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przejdziesz ok. 200k powinna die juz pojawić.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, ale zrobiłem już prawie 600km i nic się nie pojawiło :/. Jutro przekrocze 1000 i zobaczę

 

Edit.

Przekroczylem 1tys.km od wymiany. .. i zakladki Serwis na FISie jak nie bylo tak nie ma :/ wrrr.

Jak ja nie zonasze jak cos dzialalo nagle przestaje i to nie zmojej winy eeh.

Jade do serwisu niech naprawiaja to co skopali (nawet w instrukcji jest opisane, ze na FISie taka zakladka powinna byc...)

Edytowane przez SzMuD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i powiedzieli mi, że po przejściu z LL na stały okres wymian z wyświetlacza ginie, w niektórych licznikach zakladka serwis. A przypomnienie o wymianę pojawi się 1-1.5 tys.przed wymiana.

Ja próbowałem różnych kombinacji klawiszy i żadna nie pokazała mi informacji o dacie przeglądu, a nawet o możliwości skasowania inspekcji...

 

Czy ktos przechodził z LL na 15tys. z kolorowym FISem PL i ma zakladke "serwis"?

Jak ktoś ma jakiś sugestie wskazowki będę wdzięczny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos przechodził z LL na 15tys. z kolorowym FISem PL i ma zakladke "serwis"?

No ja mam ale 3d fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem na zagranicznych forach i poczesci znalazlem informacje na forum sirocco. Niestety co gdzie wlaczc nie jest napisane :(. A serwis VW nie zmienia swojego stanowiska ...

 

... mechanic to show me where the option was on the menus. He duly took me to the car and scrolled down the menus to where the option should have been and said "Oh.... It's not there".

 

He said there had been some cars that had the option switched off at PDI, and he thought my car must be one of them. He plugged it in and I now have a Service option on the menus. He couldn't say why it would have been turned off though.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie z LL na normalny 15k mam ciagle na wyswietlaczu info termin przegladu minal 0km lub 0 dni i mimo przejechania 1000km dalej to info

 

Czy zmianę z LL na n ormalne 15kkm robimy w kanale 17 adaptacja 10 i wybieramy kanal wybór ESI albo SID? Rozumiem, że ESI to LL a SID to 15kkm?

 

Ok poradzilem sobie.

W serwisie zmienili mi z LL na normalny ale cos skopali bo nie wyswietlal info o nastepnym przegladzie. Sam zrobilem reset z poziomu MFA a potem w VCDS podalem odpowiednie wartosci - km od wymiany oraz dni od wymiany. Ustawilem tez max czas na 365 dni i max kilometry na 15000. Wszystko wpisuje sie w kanale 17 w adaptacji i w opcjach SIE i SIA. Oczywiscie chodzi o passata B7 bo w B6 robi sie to tak jak opisane to jest w tym wątku.

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie ,kupiłem wlasnie takie autko jak twoje tylko manual i wlasnie mam już przekroczony serwis o 500 a wiem,ze zrobie jeszcze 2000 do kolejnego serwisu na który mam już termin ,orientujesz się może czy komputer pozwoli mi przejechać jeszcze tyle ,czy jest jakas opcja,ze auto zatrzymie mi się na drodze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jechac. Zawsze mozesz tez zrobic reset z poziomu licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz jechac. Zawsze mozesz tez zrobic reset z poziomu licznika.

 

w najnowszych software juz

nie mozna z poziomu licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie... Co w sytuacji kiedy przejadę serwis o około 100-200 km? Świeci mi się kontrolka serwis za 100 km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, jak przejedziesz te 100 km to po włączeniu zapłonu zamiast informacji o pozostałym dystansie do kolejnego serwisu, będzie komunikat "service now"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak VCDS-em ustawić przegląd w liczniku 3d ? wymiana oleju ustawiłem ale przegląd ciągle miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jak VCDS-em ustawić przegląd w liczniku 3d ? wymiana oleju ustawiłem ale przegląd ciągle miga

 

Ja kasowałem ręcznie. Kasuje się to w następujący sposób. Włączasz awaryjne (trójkąt) naciskasz kasowanie kilometrów lub przycisk z kluczykiem serwisowym i trzymasz, trzymając włączasz zapłon puszczasz przycisk który już trzymałeś i potwierdzasz albo na kierownicy albo gałką od wycieraczek. Przegląd robi się na 365 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to jest do 3D ?

 

Sprawdzone działa w 3D

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował Ktoś kasować powiadomienia "service" programem : WOW Wurth, lub Delphi ?

Chciałbym się pobawić bo po odpaleniu wyskakuje (i znika zaraz) - service in 8700 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasowanie inspekcji VW Passat 2.0 TDI 2014rok

 

link do filmu: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności