Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wysunie się poza nadkole, będzie równo z nadkolem, ale opona 235 może się delikatnie wysunąć poza obrys nadkola.

 

Dokładnie o to mi chodziło, źle ująłem to wcześniej. Tyle że przy seryjnej zawieszce nie ma nawet co na to zwracać uwagi, bo i tak nadkole nie dobije do opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Marceli82 Zobacz post

Witam.

Czy ten komplet podejdzie do passata.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1776714692

Trochę więcej informacji podaj... Do jakiego Passata, czy seria czy na glebie.

Jeśli chodzi o 3B jakie masz w opisie auta to na serii wejdzie, na glebie będzie według mnie obcierać o nadkole (zresztą to też zależy na jakiej glebie) bo felga się minimalnie wysunie poza nadkole.

 

nic trzeć nie bedzie,choc ta opona z tym profilem to jakies nieporozumienie,215 tam powinno byc fabrycznie,a ja bym dal 205/50 jak jakas seria lub na 45 jak masz jakis glebunek,u mnie jest 9x18 et 45 i nic nie trze,no chyba ze juz zapre sie kołem o nadkole to pasek pisknie,ale ogólnie bo 3B wchodzi miód taki rozmiar felg

 

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:26 ----------

 

zawieszenie nie będzie tarło, bo ET jest duże i felga będzie bardziej wystawać niż w serii.

 

kolego ci sie pomyliło z odwrotoscią raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam jeszcze jedno pytanko a taka fela podejdzie(5*112,17"*8" ,et 45) ? Jakie kapcie na to wciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ci sie pomyliło z odwrotoscią raczej

 

Jak dla mnie to im ET jest "liczbowo" mniejsze tym felga idzie bardziej na zewnątrz... Czyli Fela z ET 45 będzie bardziej schowana niż felga z ET 30. Czyż nie?

 

Więc albo się gdzieś źle wyraziłem, albo się po prostu nie zrozumieliśmy ;)

 

Hej, mam jeszcze jedno pytanko a taka fela podejdzie(5*112,17"*8" ,et 45) ? Jakie kapcie na to wciągnąć?

 

Jak najbardziej podejdzie. Jednak radzę wrzucić coś większego niż 17" :P

Kapcie można dobrać różne, od 195 (będzie ładny naciąg), przez 205 i 215, kończąc na 225 (większych już bym nie wrzucał bo to już balony). Profil najpopularniejszy do 17" to 45, ale to też wedle swego uznania wrzucasz.

 

tutaj możesz podglądnąć różne konfiguracje:

http://tyrestretch.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Fela z ET 45 będzie bardziej schowana niż felga z ET 30. Czyż nie?

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to im ET jest "liczbowo" mniejsze tym felga idzie bardziej na zewnątrz... Czyli Fela z ET 45 będzie bardziej schowana niż felga z ET 30. Czyż nie?

 

Więc albo się gdzieś źle wyraziłem, albo się po prostu nie zrozumieliśmy

 

Cytat:

Napisał Naxus Zobacz post

zawieszenie nie będzie tarło, bo ET jest duże i felga będzie bardziej wystawać niż w serii.

kolego ci sie pomyliło z odwrotoscią raczej

 

pierwszy cytat poprawny choc nie spojrzałem jakie było et o którym mowisz,ale jezeli duze(wieksze) jak w serii to oczywiscie felga bedzie bardziej schowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie proszę o porade:

 

mam okazje kupic zestaw kół od naszego forumowego kolegi, opony zimowe 185/55/16 na felgach 5x112- rozstaw śrub, 7Jx16H2, ET31.

 

a teraz jeżdze na stalowych felgach na których są osadzone 205/55/16

 

i teraz chciałbym zrobić taki myk, zamienic opony 185/55/16 na felgi stalowe.

 

czy się da? czy 185/55/16 wejdzie na stalową felgę i odwrotnie?

 

nie znam ET felgi stalowej.

 

proszę o szybką odpowiedz bo koła czekają i mogą uciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

185/55/16 to sa opoony do golfa mk2 a nie do passata,nie wiem oczywiscie mozesz je załozyć ale bedzie to wyglądać bez sensu,oczywiscie bedzie pasować itp,ale powinny być przynajmniej 205 z takim profilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie...

 

Założyłem ostatnio felgi do swojego auta co prawda do mercedesa, cztery kola takie same z tym samym et, taka sama szerokość, ale jedna felga jest innego producenta... Ta felga wystaje znacznie bardziej od pozostałych..

 

Skoro szerokość i et są takie same jak pozostałych to raczej powinno być ok, prawda?

 

Na poprzednich kolach tego nie było...

 

Ma znaczenie to że jest innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "kargulo" co rozmiaru opon to tak jak wyżej piszą, za wąskie średnica kola będzie mniejsza od 205 o 22mm. Chyba że profil 65 lub 70. sam zobacz, ale i tak wydaje mi się za wąsko

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/zamienniki-opon

Felgi natomiast do 3bg wejdą, nie wiem jak jest z 3b niech ktoś inny się wypowie. dam ci link może sam zmierzysz jaka różnica i czy wejdzie:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

 

"mora" jeżeli jest tak jak piszesz to, to rzeczywiście tak być nie powinno, chyba że inna szerokość felgi lub inne et ktoś na niej nabił niż bylo na niej kiedys :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tymi felgami... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KrajesK

 

linki bardzo pomocne, 22mm to chyba nie jest tak dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22mm Myśl że nie mało... po za tym porównując do serii 195/65/15 to masz już 24,6mm straty

ja miałem 205/55/16 teraz mam większe 225/40/18 i ciesze się że nie wziąłem 215/40. Porównując je mam ponad 5mm większy obwód koła. Niby to 18" a komfort na dziurach wydaje mi się czasami lepszy niż na 16". Po za tym mam obniżony fabryczny zawias przy 205 podnośnik "żaba" nie wchodził mi pod wahacz trzeba było trochę unieść autko przy 225 mam 1cm luzu.

przy 185/55 wysokość opony 101,75mm

przy 205/55 wysokość opony 112,75mm

 

decyzja należy do ciebie ja bym tego nie pchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pytanko 18x10,5 przod i 18x12 tyl wejdzie taka kombinacja do b5 inaczej 3b sedana :-D. ET niestety jeszcze nie znam czekam na odpowiedz od goscia. Jezdze teraz na 20x9 222/30 przod i 20x10 245/30 tyl i nie ma problemu, ale chce go nisko posadzic stad tez pytanie do tych 18". Wiem ze troche przegiecie ale znalazlem fotki w wagonie gosc chyba zmiesci takie cudo chodz nie jestem pewny czy taka szerokosc. Dziekuje z gory za odpowiedzi.

 

DSC01965.jpg

 

4726875426_04ddc660a6_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha na pewno nie wejdzie :D ale zostaw wystające :D ale też w tedy nie zglebisz tak jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co kojarzę, to według prawa felgi nie mogą wystawać poza obrys auta :P inaczej z dowodzikiem mogą się niebiescy zaprzyjaźnić :hyhy

 

Ale ja bym to wsadzał, dla mnie miazga :D!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I z tego co kojarzę, to według prawa felgi nie mogą wystawać poza obrys auta inaczej z dowodzikiem mogą się niebiescy zaprzyjaźnić
ojtam ojtam :) też bym zakładał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie opcja jest z dowodem sie nie boje bo jestem 2 razy do roku w Pl u siebie takze i tak tylko na lato bym je mial a w zimie na stali. Narazie musialbym sprzedac swoje 2 komplety obecnych felg 19"x9" przod i tyl Azev typ A z oponami 215/35 i 2 komplet Etabeta tak jak pisalem wyzej :) Bedziemy myslec i zobacyzmy jakie Et bedzie na tej 18 :0 pozdrawiam i PS czy ktos wie jakie sa to szerokosci ze zdjec ktore dalem ??? wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności