Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinollo

Witam. Czy miał ktoś kontakt ze sprężynami Weitec montowanych do seryjnych amorków - jakieś opinie o samych sprężynach? . Jedyne co przeczytałem to negatywne opinie o JAMEXie, i zachwalanie Eibacha i H&R.

 

P.S. pierwszy post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos jezdzi badz jezdzil na sprezynach APEX - 35mm:

80-40502- HA 148/99 tyl

80-40511- VA 59/99 przod

czy pasek traci duzo na komforcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego Passka są same sprężyny obniżające o ok -15/20 mm? Niestety ale nie orientuje się czy w 3B były do dostania takie ori sprężyny. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Czy amorki od sedana mozna wrzucic do kombi? Czy zbytnio to nie bedzie wspolgralo...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się mylę, ale kombi i sedan chyba mają takie same amortyzatory?!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne sie pod temat. Czy amorki od sedana mozna wrzucic do kombi? Czy zbytnio to nie bedzie wspolgralo...?

jeśli chodzi o tył,to raczej nośność,ale jeśli nie wozisz w bagażniku na codzień ciężarów,to tył jest taki sam,oprócz sprężyn,przód napewno jest taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o tył,to raczej nośność,ale jeśli nie wozisz w bagażniku na codzień ciężarów,to tył jest taki sam,oprócz sprężyn,przód napewno jest taki sam

 

Nie no tylko torbe z ciuchami i plecak z lapkiem co by na studia dojechac;p czasem 2 osoby z tylu, a tak przewaznie to poruszam sie ja badz jeszcze jeden pasazer a tyl raczej pusty, choc zdarza sie ze kogos sie zapakuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz dac zameinnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić sprężyny Weitec w dobrym stanie obnizające o jakies 50mm, progresywne za nieduże pieniądze. Co możecie o nich powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a amorki co seria? chyba zartujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weitecki juz sprzedane. tak wyszlo, ze z tylu padl mi amorek, wiec wymienilem na amortyzatory gazowe TaTechnics narazie tylko tyl, a jak kupie sprezyny to wymienie tez przednie amorki, tylko raczej na MTSy, bo na forum wiekszosc chwali tą firmę.narazie szukam sprężyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz nowych to moge pomoc... o TA slyszalem srednie opinie np z tego powodu zrezygnowalem z ich sprzedazy...

 

ogolnie dobrze ze idziesz w strone jak sport sprezyna to i amor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli możesz to podaj cenę za springi(4) i amory przód MTS (nie gwint) z góru dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj obnizenie jakie interesuje i daj na PW ;)

najlepiej znajdz na mojej www konkretnie Twoj model silnikowy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

czy te sprężynki http://www.moto.allegro.pl/item584466676_sprezyny_sportowe_vw_passat_b5_lub_audi_a4_kombi.html

podejdą do A4 97 Avant bo kolega chce kupić ale nie jest pewny czy będą pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomis koles z aukcji malo wie widze naewt nei wie ile obnizaja a co jesli o 6cm?

 

tak samo nie podaje marki sprezyn oraz pisze ze do seryjnych amorkow co nie do konca jest prawda

 

jak kolega ma kilka groszy wiecej moze meic na miejscu w czewie nowe

 

a takich auckji gdzie koles sam nie wei co sprzedaje dokaldnie to bym sie wystrzegał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ponawiam pytanko

spotkał się ktoś z takimi oznaczeniami na sprężynkach

z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos cos slyszal o amorach sachs perfomance? Czy to sa do springow progresywnych.. czy do ori ale np sztywniejsze podobne do bilstein b6..

Bo cos takiego znalazlem:

http://motoallegro.pl/item600900809_amortyzatory_sport_gaz_sachs_995_255_kpl_vw_audi.html

 

A wedlug katalogu to niby do orginalnych sprignow jest..

A do sportowych co innego..

http://webcat.zftrading.de/index.asp?SPR=19

 

  • Strona zabudowy : oż przednia
  • Zawieszenie : dla pojazdów z zawieszeniem standardowym
  • Czas montażu (w godz.) : 0,90

 

  • Sposób mocowania amortyzatora: górny trzon, dolne widełki
  • Rodzaj amortyzatorów: cisnienie gazu
  • Typ amortyzatora: rozpórka zawieszenia
  • System tłumienia drgań zawieszenia: dwururk

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To mój pierwszy pościk na tym forum chociaż musze przyznac że już kilka razy skorzystałem z Waszych podpowiedzi

Mam B5 z 99r wersja limo silnik TDI ostatnio zauważyłem ze tylna część autka siedzi zdecydowanie za nisko dodam że podróżuje przeważnie z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem (full stan) potrzebuje jakiegoś rozwiązania ponieważ przymierzam sie do alusków 17" i obawiam sie że beda ocierać doradzicie jakie sprezyny na tył najlepiej aby pozostał na seryjnej wysokości ale był twardszy i czy odrazu wymieniac amorki jesli tak to na jakie

bede bardzo wdzieczny za każdą sugestie dodam że z takim stanem w aucie robie srednio 3tys km miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności